SENCOR SLE24F58M4 svieti zelená ale nezapne sa.

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Favofela
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2019, 01:00

SENCOR SLE24F58M4 svieti zelená ale nezapne sa.

#1 Příspěvek od Favofela »

Zdravím Vás,
potrebujem trochu poradiť s TV SENCOR SLE24F58M4.
Tv po zapnutí do siete rozsvieti kontrolku červenú. Potom aj zareaguje na zapínacie tlačítko (aj na paneli a aj na dialkovom) a len sa prepne na zelenú kontrolku. Ďalej je Tv úplne nefunkčné, vôbec nereaguje nijako na žiadne tlačidlá ani panel ani dialkové. Vypnúť je možné len vytiahnutím zo siete.
Skontroloval som dialkové funguje, prijímač tiež signál ide až do dosky. Zdroj vyzerá, že ide nameral som napätia (otázka je či všetky lebo nemám schému a tento model je riadne neprehladný).Ešte chcem pozrieť či je podsvit v poriadku ale aj keby nebol tak by Tv hádam aj nabehol (pri osvetlení panelu nevidím nič, že by fungovalo).Tu na fóre som čítal, že býva problém vo Flash tak sa chcem spýtať či by som mohol uvažovať aj nad touto poruchou lebo sa k tomu začínam prikláňať.
Ďakujem.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

Väčšinou flash stratí čast obsahu a väčšinou nie jej vinou.
Ak niekto má súbpr na USB sw update, nech napíše. V opačnom prípade je treba hladať vhodný dump do flash vzhladom na označenie mainboardu a lcd panelu. Ani jedno si neuviedol, takže v mojom prípade sa nie je čoho chytiť.

Uživatelský avatar
Favofela
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2019, 01:00

#3 Příspěvek od Favofela »

Tak som skontroloval aj podsvietenie.Je tam led diodový pás.Každá ledka prekontrolovaná,funkčná.Meral som aj či vôbec ide aspoň na chvílku do toho podsvietenia napájanie no nejde tam vôbec nič.
Ja som skôr rozhodnutý objednať naprogramovanú flash pamäť na stránke sahy.cz.Nemám až také znalosti,že by som si vedel stiahnuť program a v domácich podmienkach ho nahrať.
Zatial sa aspoň snažím pomerať čo viem a až ako posledné keď už vyčerpám moje možnosti tak objednám flash.
Číslo main boardu je HK-T.SP9202P63. LCD je 24".

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#4 Příspěvek od jopo166 »

Chyba ti označenie panela?

Uživatelský avatar
Favofela
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2019, 01:00

#5 Příspěvek od Favofela »

Číslo panela je.

sharp lk235d3ha0s

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

Vždy to bolo tak, že kto nechce alebo nevie, tak platí.

Uživatelský avatar
Favofela
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2019, 01:00

#7 Příspěvek od Favofela »

Ano je to tak....no ale zase preto som tu,že chcem aj keď neviem.Tak čo je v mojich silách som prešiel, ostatné prejdem ako mi bude poradené.Ale naprogramovať flash to neviem a ani nemám podmienky.

Uživatelský avatar
Favofela
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2019, 01:00

#8 Příspěvek od Favofela »

Tak som trochu postúpil.Po výmene flash sa mi zapne podsvietenie a tiež Tv reaguje na ovládanie (kontrolka preblikne).No problém je,že nič viac sa na lcd neobjaví.Chcem sa opýtať - na doske T-conu je konektor a na ňom napísané ADJ a ENA. Čo prosim Vás tieto skratky znamenajú? Neviem ako to dať do googlu aby mi to niečo o tom našlo.
Ďakujem.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#9 Příspěvek od KUBO »

adjust enable
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Favofela
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2019, 01:00

#10 Příspěvek od Favofela »

Vďaka za odpoveđ......preložil som si to no priznám sa,že aj tak tomu dáko nerozumiem.Tak laicky čo to má za úlohu? Snažím sa zistiť či vôbec ide napájanie do T-conu tak preto sa na toto pýtam.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Hergot.... Pozri kontakty konektoru v T-CONe, tam čo sú na kraji tri spojené a idú na poistku, to je napájanie. Odmeraj, a vieš či ide, a či je aj za poistkou.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Favofela
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2019, 01:00

#12 Příspěvek od Favofela »

Sranda je,že poistku som si prepípol ale toto ma vôbec nenapadlo.Už som trochu s toho v koncoch lebo nemám už tušenia na čo sa zamerať.Snáď ešte elity povymieňať by som mohol ale že by to spôsobovalo to že sa nič neobjavý na obraze sa mi nejak nezdá.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Nesprávny firmware (pre iný panel) ?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Favofela
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2019, 01:00

#14 Příspěvek od Favofela »

Keď tomuto ja nerozumiem....objednal som nahratú flash podla modelu (povedali mi,že viac info nepotrebujú) tak som v tom,že toto je v poriadku.V každom prípade ešte prejdem elity.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#15 Příspěvek od Heno »

No veď práve...
Napájanie za poistkou máš?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“