Váhy KERN ABS-2204N

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
perwin
Příspěvky: 47
Registrován: 29 zář 2016, 02:00

Váhy KERN ABS-2204N

#1 Příspěvek od perwin »

Zdravím vespolek,

nemá někdo z vás váhy KERN ABS-2204N (link) a k nim propojovací kabel ACS-A01 (link) do rozhraní RS232?
Tento kabel k nim nemám, nový stojí přes 2 tisíce a přitom má mít jen na jedné straně konec CANON 9 (klasika, pro RS232 USB rozhraní) a na druhé straně konektor do 8pinové zdířky u vah, což je konkrétně MAS 80S (podobné DIN8 ale má 2 horní piny ne do kružnice, ale víc do stran).

Zdá se mi nehorázné platit za to tolik peněz.. přitom by jen stačilo vědět, který pin je který a kabel si vyrobím sám. Z logického analyzátoru jsem to nebyl schopný zjistit.

Díky za rady.
Exemplis discimus. - Na příkladech se učíme.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#2 Příspěvek od JoDiK »

Tohle není co potřebuješ?
Strana 75...
https://dok.kern-sohn.com/manuals/files ... e-1615.pdf

Uživatelský avatar
perwin
Příspěvky: 47
Registrován: 29 zář 2016, 02:00

#3 Příspěvek od perwin »

Bohužel, tabulku na stránce 75 už jsem viděl. Jedná se pouze o klasický pinout v konektoru CANON 9 pro RS232 (číslování sedí). Ale čísla vůbec nesedí k běžnému číslování konektoru MAS 80S (v jeho datasheetu), takže je ta tabulka vlastně k ničemu.
Exemplis discimus. - Na příkladech se učíme.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Mrkni sem, nějaký Čech tam popisuje svoji příhodu s Kern kabelem: http://kaktuscircuits.blogspot.com/2014 ... to-pc.html
A přes autorům nick se proklikáš až na jeho email. A když kabel vyráběl, tak Ti určité poradí.
On měl asi na straně váhy jiný konektor, ale třeba Ti poradí, jak identifikovat piny.

Petr

Uživatelský avatar
perwin
Příspěvky: 47
Registrován: 29 zář 2016, 02:00

#5 Příspěvek od perwin »

Díky za odkaz. Napsal jsem autorovi článku, snad mi poradí.
Exemplis discimus. - Na příkladech se učíme.

Uživatelský avatar
perwin
Příspěvky: 47
Registrován: 29 zář 2016, 02:00

#6 Příspěvek od perwin »

Problém se mi s pomocí autora daného článku podařilo vyřešit.

Pro další, kteří by hledali zapojení, přikládám identifikované piny. (Jen ty podstatné pro komunikaci, ostatní mám nezapojené.)
Obrázek

Problém, který bylo ještě nutné vyřešit, bylo invertování TX a RX pinů v RS232 konektoru, bez invertování totiž nesedí start ani stop bit a přijímaná data nedávají smysl. Původní konektor to neumožnoval, takže se zakoupil originál FTDI US232R-10-BST, který lze pomocí Windows programu FT_prog přenastavit na invertování pinů.

Přijímaná ASCII data z váhy na RX pinu:
Obrázek
Přílohy
ASCII data
ASCII data
Piny u vah
Piny u vah
Exemplis discimus. - Na příkladech se učíme.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“