Historie-dokument II.

⭐ Zde budou výběrově umístěny vzpomínky, manuály a popisy dnes už vesměs neaktuálních zařízení a další historické materiály, které se tématicky nevejdou do sekcí "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů" či "Návody, schémata, manuály, literatura, katalogové listy"

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

Historie-dokument II.

#1 Příspěvek od sinclair »

Tenhle návod rozesílal v roce 1990 za 37,-Kčs nějaký St. Holubec ze Vsetína.
Palubní ampérmetr s LED. Užijte si to :D
https://uloz.to/!oruyoUnOWVoD/palubni-a ... -navod-pdf

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#2 Příspěvek od maxijaroslav »

Už to tam není - soubor byl smazán.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Budeš to stavět? :D
Jeden exemplář jsem na původních destičkách postavil. Na fotkách jsou už jejich kopie z filmu, udělaného ve Fotografii a vyrobené ze soupravy, co se tehdy prodávala v Tesle.
Pokud použiješ přesně podle návodu destičku na obdélníkové LED 2x5mm, tak je potřeba boční stěny LED pečlivě natřít dobře držící, černou barvou, anebo stříbřenkou.
Jinak prosvěcují jedna do druhé a vypadá to pak otřesně rozplizle. Dělám to tak na kratších hranách u všech modulometrů. Rozebíral jsem kvůli tomu i všecky AZK220/AZK240/AUA4146 s LED měřáky.

https://uloz.to/file/63pcqkTPa1lw/palub ... q4nzH1Zj==

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#4 Příspěvek od maxijaroslav »

ne, nebudu to stavět. Jen jsem byl zvědavý. Stejně bych si to netroufl namontovat do auta...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

sinclair píše:...je potřeba boční stěny LED pečlivě natřít dobře držící, černou barvou, anebo stříbřenkou. Jinak prosvěcují jedna do druhé a vypadá to pak otřesně rozplizle...
V tom máš pravdu. Dělal jsem bargrafy z plochých mimotolerantních LEDek (kdosi mi před lety věnoval několik ještě nerozřezaných pásků vyházených z Tesly, stačilo rozřezat a vybrat na přibližně stejnou účinnost). Jeden displej je s A277D, druhý displej (jak vypadal polotovar, jsem už vyvěsil tady) jsem dělal pro 2 kousky AN6884 (první zelená svítí trvale, protože budič má jen 5 výstupů -10, -5, 0, +3 a +6 dB).
Mezi LEDky jsem vteřiňákem vlepil proužky alobalu, jak jsem je skládal do připravené štěrbiny. Po zalití epoxydem jsem přečnívající alobal odřízl žiletkou a,taky proto, že ty okraje zrovna moc hezky nevypadaly, boky natřel stříbřenkou tak, aby zatekla i do mezer mezi LEDky, nemají totiž zcela rovnoběžné boční stěny. Fotku výsledku vestavby do věžičky Sharp (potenciometr s vypínačem záznamové automatiky jsem schoval do vybrání zezadu) nemůžu najít, ale dodnes žádná stížnost.

Odpovědět

Zpět na „Historie a vzpomínky na doby dávno minulé“