19" ADI Microscan GD-166G asi problém VN (pøesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

19" ADI Microscan GD-166G asi problém VN (pøesunuto)

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Je z r. 99 ale asi velmi málo používaný. Po zapnutí se rozsvítí LED u vypínaèe, pak se LED rozbliká a lupne demagnetizaèní obvod, pak LED opìt svítí trvale, po krátké chvilce nabíhá podle temného syèení VN a tento bohulibý proces je však ukonèen kviknutím jak od selete, pøíèemž zelená LED u vypínaèe stále svítí. Mohl by to být násobiè?. Ten však od VN trafa nejde odpojit, protože to je jeden plastový blok. Podle LED to vypadá že impulzní zdroj bìží. Zatím jsem na nìm napìtí nemìøil, udìlám to radši fortelným ruským ruèièkovým mìøákem a ne drahým digitálem.
Nevíte nebo nemáte nìkdo do toho VN trafo i s tím násobièem - je to v celku a je na tom výrobce JVC. Údaje ze štítku bych poslal.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Hejnicek »

To VN trafo jsem našel za 15,30 Euro na polském webu. Je to typ "LZ276A 002J". Nejsem si ale jistej jestli je to VN blokem a problém ho z Polska dostat.

wiktor

#3 Příspěvek od wiktor »

za prvy je rozdil mezi vn nasobicem a vn transformatorem vn nasobic je krabicka v niz jsou kaskadovite poskladany kondenzatory a diody kdezto uvn transformatoru je to civka co vytvari vysoky napeti jeste tam naky diod usmernovaci tedka jde oto jestli ti opravdu syci vn trafo jestli to neni nakej nafouklej kondenzator kdyz priblizis ruku k orazovce ta by jsi mel po zapnuti cejtit statickou elektrinu pokud to opravdu fouka z vn trafa
tak by bylo asi nejlepsi se podivat na to vn az bude tma to uvidis ten proud odkud ti to prska a na tom stitku jak jsi napsal je to oznaceni lz ata nejsou tam naky cislice jeste.

wiktor

#4 Příspěvek od wiktor »

musis si bejt jistej ze to je tim vn transformatorem abys nekupoval zbytecne novej a de oto jestli ten obraz bude dobrej aby nebyl vybledlej
koukal jsi na studenaky na desce a na desku obrazovky jo a nahrada
za to LZA276A 002J je to HR46173 maj ho v AME ale stoji tam 1618.40kc
s dph.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Hejnicek »

Ten blok VN trafa s násobièem jsem vymìnil a šlape to. Akorát mì trochu trápí nižžší jas, ale nemyslím, že je to vyšeptalou obrazovkou. Asi je potøeba nastavit nìjaký trimr v obvodech VN. Na bloku VN trafa jsou 3 trimry ale nechci s tím slepì hejbat. Jsou oznaèené jako Focus 1, Focus 2 a Screen. 1. dva na to asi vliv nemají, ale nevím co je Screen.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#6 Příspěvek od Maskot »

No prave ten screen Ti trochu pomuze ale opatrne neprezen to.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Hejnicek »

Maskote dík! Je to pøesnì ten Screen a je to opravdu hodnì citlivý. Ještì mì poraï, v jednom. Zdá se mi, že písmo v levé polovinì obrazovky a v pravém dolním rohu je trochu míò ostré. Co na to trimry Focus 1 a 2. Pokud by na to mìly vliv, mùže se s nima hýbat za chodu? Mám obavy, aby hýbáním trimrem pøi èinnosti VN nedošlo vlivem nedokonalého kontaktu na trimru pøi otáèení k poškození monitoru.

Petr1234

#8 Příspěvek od Petr1234 »

Hejnicek píše:Maskote dík! Je to pøesnì ten Screen a je to opravdu hodnì citlivý. Ještì mì poraï, v jednom. Zdá se mi, že písmo v levé polovinì obrazovky a v pravém dolním rohu je trochu míò ostré. Co na to trimry Focus 1 a 2. Pokud by na to mìly vliv, mùže se s nima hýbat za chodu? Mám obavy, aby hýbáním trimrem pøi èinnosti VN nedošlo vlivem nedokonalého kontaktu na trimru pøi otáèení k poškození monitoru.
Spust si testovaci obrazec Nokia test a v pohode to tema dvema trimry dolad - nemusis mit strach s nima pohnout.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#9 Příspěvek od Maskot »

Tak jak je psano neni co dodat.Jen pokud budes tocit tak jen s temi trimry,nic jineho treba nebude pokud byla zavada jen tady.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“