Philips

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Petr1234

Philips

#1 Příspěvek od Petr1234 »

Po zhruba 6letem provozu mi klekl televizor, po zapnuti z pohotovostniho stavu vysviti obrazovku do bela se zpetnymi behy pak spadne zpet do pohotovosti a blika cervena led signalizace pohotovosti - ochrany shodi zdroj jedna se o typ 29PT8703/53, bohuzel nemam schema.Byla to dost draha 100Hz ...

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Artax »

Jestli jsi z Prahy, tak PH servis, ulice V mezihoří, Praha 8 (u Balabenky) cena tak od pasu do 4000,-Kč. Je to autorizovaný Philips. Patlalům bych to nedal, mohli by nadělat víc škody než užitku. Sháněj so po T. Bartošovi, dělá Philipse co svět světem stojí.

Petr1234

#3 Příspěvek od Petr1234 »

Jestli jsi z Prahy, tak PH servis, ulice V mezihoøí, Praha 8 (u Balabenky) cena tak od pasu do 4000,-Kè. Je to autorizovaný Philips. Patlalùm bych to nedal, mohli by nadìlat víc škody než užitku. Shánìj so po T. Bartošovi, dìlá Philipse co svìt svìtem stojí
Jsem z Ostravy a kdyz jsem si vzpomel na kvalitu servisu(autorizovaneho) na tuto znacku tak jsem malem zesedivel....tak patram timto zpusobem.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Artax »

Bohužel o Ostravě fakt nevím. Ale k Tvé poznámce. Byl ten servis opravdu autorizován? To že dělají záruky ještě nemusí být autorizace. Jsou zaměstnanci schopni přinést certifikát, měli by ho mít u přijmu oprav. Samozřejmě, že i autorizovaný servis se utne, ale je si kde stěžovat a chtít náhradu škody. Pokud vím, bylo pár problémů v Praze a skončilo to slušným průvanem. A ke značce. Philips má zaveden systém servisních balíčků. Fabrika ví moc dobře, kde jsou slabá místa. S každou závadou se mění preventivně plno součástek kolem. Někdy se k informaci dostane i jiný servis a jindy nikoli. Odtud a z tristních zásahů nevědoucích pramení mé stanovisko. A ještě něco záruka na opravu je 6. měsíců, což autorizovaní mají ve smlouvě. Já například dával na všechno rok. pro Grundig a Sharp. I v tom je vidět solidnost servisu.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#5 Příspěvek od kimi »

To ARTAX:Nevím co máš teda za servis a dle záručních smluv je záruka na práci 3 měsíce a na materiál 1/2 roku,( LG,OVP,SHARP,PHILIPS,TESLA),a po záruce dávám dle zákona na vše 3 měsíce!!! :friday:

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Artax »

No můj servis dával na všechny přístroje do stáří 5 let záruku 1 rok na opravu. Jestli Tě zajímá statistika na záruku padlých, tak jí sestavím pro fórum. Bylo to v době, kdy Grundig měl záruku 3 roky a OTF dokonce 4 roky.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#7 Příspěvek od kimi »

nĚCO JINÉHO JE MARKETINGOVÝ TAH PRODEJCE ,A NĚCO JINÉHO SERVIS.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Artax »

OK, říkejme tomu marketingový tah servisu.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#9 Příspěvek od kimi »

:prst:

Petr1234

#10 Příspěvek od Petr1234 »

Tak a je to v pr... bylo mi sdeleno ze je to vadna obrazovka - tedy odesla cervena barva(tryska). No po 5,5 letem provozu bych to od televize za 46tis necekal, mam takovy pocit ze Philips uz nikdy...

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PetrK »

To je Petře dneska naprosto běžné, výrobky jako staré "totalitní" Tesly se už dávno nedělají - mimochodem minulý týden jsem tu měl C110ST (stáří tedy přes 20let) a obrazovka byla furt překvapivě OK.

Jestli si koupíš Philips, Panasonic, OVP nebo já nevím co všechno, jseš na tom furt stejně, většina výrobců TV používá stejně obrazovky Philips (na které jsem kdysi svého času nedal dopustit). Takže to si fakt nevybereš, dneska není výjimkou že ti ta obrazovka odejde třeba už po 3 letech. No a Sony, situace myslím obdobná....

A podle toho jak to já pozoruju, právě u 100Hz TV obrazovky většinou moc nevydrží.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#12 Příspěvek od kimi »

Petr1234 píše:Tak a je to v pr... bylo mi sdeleno ze je to vadna obrazovka - tedy odesla cervena barva(tryska). No po 5,5 letem provozu bych to od televize za 46tis necekal, mam takovy pocit ze Philips uz nikdy...
Napiš jaký tam máš typ obrazovky nějaké mám skladem.

Petr1234

#13 Příspěvek od Petr1234 »

kimi píše:
Petr1234 píše:Tak a je to v pr... bylo mi sdeleno ze je to vadna obrazovka - tedy odesla cervena barva(tryska). No po 5,5 letem provozu bych to od televize za 46tis necekal, mam takovy pocit ze Philips uz nikdy...
Napiš jaký tam máš typ obrazovky nìjaké mám skladem.
Takovy dotaz na kolik vyjde takova obrazovka? Na ten typ se dneska kouknu a poslu.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PetrK »

Petr1234 píše: Takovy dotaz na kolik vyjde takova obrazovka? Na ten typ se dneska kouknu a poslu.
Nemám přesný přehled protože jsem se o to už dávno přestal zajímat, vzhledem k cenám jsem už nějakou novou obrazovku nedával ani nepamatuju. Ale nedávno jsem ze zvědavosti zjišťoval obrazovku do Sony a bylo mě řečeno že u nich stojí každá obrazovka přesně o 500,-Kč méně než nová televize :roll: .

Tu Philips bych si dovolil odhadnout cca 15.000,-Kč ale možná se hodně pletu :wink: , jistě to tu někdo upřesní. Existuje také možnost renovace www.reton.cz , pak je to levnější.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#15 Příspěvek od kimi »

Mám starší dobrou. :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“