Videli ste uz vadnu wifi kartu v notebooku?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Videli ste uz vadnu wifi kartu v notebooku?

#1 Příspěvek od rnbw »

Doteraz som nikdy nevidel vadnu wifi kartu v notebooku. Konecne sa jedna objavila.

BCM4318 original od HP (vyrobca GemTek), kupena na eBay na doplnenie wifi do notebooku HP Compaq nx6125, ktory bol kupeny bez neho. Nejaku dobu fungovala, potom zacala nejako umierat, teraz uz Windows skoncia s BSOD s bcmwl5.sys, v Linuxe zlyha inicializacia SSB. Ked ju dam v redukcii do PCI slotu, tak doska vobec nenabehne 8O

Vsimol som si, ze karta ma v jednom rohu prasklinu asi centimeter dlhu, asi to znicila posta pri preprave a doteraz to nejako fungovalo 8O

Uplnou nahodou som mal presne rovnaku kartu akurat nie od HP. Prehodil som EEPROM (BIOS notebooku ma whitelist, tak funguju len karty od HP), upravil cez ssb_sprom reviziu (0x43 vs. 0x45) podla povodnej EEPROM a wifi zase zije.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#2 Příspěvek od dobrman »

Mám starý MSI VR610 a asi tak před rokem jsem do něj sháněl WiFi kartu.
Ta co tam byla, se přestala hlásit. Žádná modrá smrt, ale prostě jako by tam nebyla. Sehnal jsem jinou na Aukru za 300Kč a od tý doby zatím funguje bez problémů.
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Ono někdy mezi dobrou a vadnou wi-fi kartou není žádný rozdíl, protože když ta dobrá nefunguje, protože je zastaralá (podpora kódovacích protokolů apod.), je ji třeba vyměnit taky. :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Menil som, niekolkokrat a nielen u HP... Nejakym sposobom sa stavalo ze ten riadiaci svab odisiel, zacal sa prehrievat a postupne so stupajucou teplotou slabol signal az sa to nakoniec hryzlo

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#5 Příspěvek od procesor »

Dá sa nejako ojeb.ť inštalácia 5GHz karty do HP Pavilion g7 namiesto 2,4GHz?
Skúsil som zameniť pôvodnú 2,4GHz za 5GHz, ale inštalácia ju odmietla s kecami ...neúspešne :evil:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

masar píše:Ono nìkdy mezi dobrou a vadnou wi-fi kartou není žádný rozdíl, protože když ta dobrá nefunguje, protože je zastaralá (podpora kódovacích protokolù apod.), je ji tøeba vymìnit taky. :wink:
Mnoho modernych wifi kariet nema ziadnu podporu sifrovacich protokolov - vsetku pracu vykona SW a karta len prijima a odosiela hotove data. Pripadne ma karta aj HW podporu nejakeho sifrovania, ale v pripade potreby je mozne prijat alebo odoslat lubovolne data a spracovat ich v SW.

procesor: Pozri do servisneho manualu, byva tam zoznam dielov. Ak tam je nejaka 5 GHz karta, tak ju skus zohnat (eBay a pod.). Pripadne zohnat jej OEM verziu a upravit ID, aby ju BIOS akceptoval.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

NTB Acer, starý cca 12 let, bylo několik modelů, v některých karta byla, v některých ne.
Dal jsem tam nějakou od CISCO, nějak to chodilo, ale pak se to zbláznilo, dalo se připojit k WEiFi síti, dalo se dostat na web, surfovat, ale jakmila začalo nějaké stahování souboru, okamžitě se to kouslo (nejen WiFi, ale celý NTB)
Nepomohlo přeinstalování ovladačů... Sehnal jsem úplně jinou kartu a s tou to jede (jelo, dnes už tu spíše leží pro případ, že potřebuji něco pod Win98)

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#8 Příspěvek od procesor »

V servisnom man. HP Pavilion g7 je uvedená aj karta wifi pre 5GHz pásmo :oops: , takže mám teraz jednu (niekde založenú) zbytočnú. RALTEK 8188BC8 sa dá kúpiť cca za 35€,...nuž uvidím, zatiaľ ma to nejak netlačí, iba že by som niekde narazil na lačnejšiu.

V šuplíku sa mi váľa nevyužitá...
Přílohy
IMG_20190314_140818.jpg

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#9 Příspěvek od pavelh »

Hezký večer všem, ano viděl za poslední měsíc už 3x a zajímavé na tom je že vždy HP. Popis závady,notebook nejede má zkrat na zdroji DC-DC a je to právě wifi karta.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“