Tlaková myčka Karcher

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

Tlaková myčka Karcher

#1 Příspěvek od milin »

mám tl. myčku KARCHNER K5,75 Jubilee ,chtěl jsem ji po zimě použít a vůbec se nerozběhne. nemate zkušeností, ?

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

WAPka není nic jiného, než třífázové tlakové čerpadlo. Takže je tam přívodní šňůra, vypínač, kondenzátor, tlakový spínač a motor.
Předpokládám, že zásuvku jsi (jiným spotřebičem) zkoušel. Dále předpokládám, že vypínačem jsi otočil. Pak také musí dojít k poklesu tlaku. Předpokládám, že spínač výstupní "pistole" jsi zmáčkl.
Zbytek už je na rozdělání. Pokud je myčka úplně v klidu (tzn. když by měla tlakovat, tak je úplně ticho), viděl bych to na problém v hlavním vypínači - tj. ten, kterým se otáčí zvenku.

Když to stále nepojede, tak myčku oddekluj (tj. rozděl na poloviny ten žlutý kryt) a budeme pokračovat. Myslím, že jsem ten samý typ kupoval jako nefunkční za 1.400 Kč na Aukru. A myslím, že byl "v háji" (tj. nepřeváděl) hlavní vypínač. Takže rozborka, vyčištění, sborka a mlýn zase mele.

Petr

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#3 Příspěvek od milin »

Wapka je 230V, ROZBĚHOVÝ KOND. 25ΜF je OK -přívod taky,jde mi hlavně o krabičku , kde je umístěn výpinač .nevím jak rozebrat. je umístěný mezi přírubami čerpadla.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#4 Příspěvek od DELONG »

Nemal si tú wapku v zime vonku? Myslím tým či bola uskladnená v teple alebo na mraze ?

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“