USB fleška, co taky číňan umí

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

USB fleška, co taky číňan umí

#1 Příspěvek od Celeron »

Synovec mi přinesl 16GB flešku. Výrobce nelze najít, nějaká reklamková no name série. Že občas nejde a když s ní zakýve tak se chytne. Tak jsem si hned pomyslel, jasný, ulomenej pin USB konektoru.
Rozloupnul jsem ji a nestačil se divit. Z dvou víček vypadl středový plošák s připájenou drobotinou a v jednom víčku je slintem vlepenej řadič 48 noh a v druhým víčku vlastní čipová placka . Ty dva šváby nebyly k plošáku vůbec připájený, jen je při kompletaci přiložili na plošák , na čip dali slint co dělá pofidérní přítlak a zamáčkli víčka. Viděl jste už někdo takovou prasárnu, pájecí vývody co nemají žádnou pružnost jen položený na plošáku? :roll:
Přílohy
fleš.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

To mohlo fungovat naozaj len nahodou...
Skus prispajkovat, ci to bude fungovat.

P.S. Nebolo to nahodou prispajkovane, ale nejakym hnojom, co poriadne nedrzi? A nasledne na to kydnute lepidlo a nasadeny kryt. Pri rozoberani drzalo lepidlo na kryte silnejsie ako "cin".
Naposledy upravil(a) rnbw dne 05 dub 2019, 23:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Určitě nebude makat. Jak jsem to půlil, tak prasknul plošák, viz zelenej flíček na fotce vpravo dole. A vydolovat ten velkej čip z tavky kolem vývodů, to snad radši synovcovi věnuju jinou flešku. :)
PS: Oba čipy z obou stran odpadlý najednou? Řadič na druhý straně měl jen kapičku tavky průměru cca 4 mm a taky odpadl. Ty nohy švábů jsou krásně v rovině, kdybych je postupně rval, tak by byly roztancovaný. Navíc ty víčka povolili celkem snadno. Ještě mě napadlo, jestli to číňan neposlal přes Severní pól a nechytlo to cínovej mor. :lol: Asi né, ostatní pájení je lesklý. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Na topinkovač docela solidní fotka. Taky si myslím, že to bylo ležérně připájené.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten topinkovač by potřeboval vyčistit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Houby, na tak blízko nechce pořádně zavostřit. Co by jste taky chtěli po Chuj a wej.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#7 Příspěvek od Devo70 »

Použi lupu. Pekné makro fotky sa dajú robiť s hocijakým starým mobilom aj bez autofokusu.
-ST-

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“