Ohradník do auta

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Ohradník do auta

#1 Příspěvek od PCmaniac99 »

Ahoj, jako většina motoristů i já bojuji se zvěří v motorovém prostoru. Zaujaly mě el. ohradníky. Už jsem jich viděl několik především ve vozech dovezených z Německa.

Dalo by se TOHLE a nebo TOTO použít jako základ VN ohradníku?

Fci hledat jsem použil, doma v šuplíku asi nenajdu dostatek součástek a nechce se mi dělat s DPS. Proto ali.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#2 Příspěvek od misocko »

toto som si na hranie kupil ja, iskri cca 1,5cm, odber naprazdno 0,1-0,2A
to co si dal ty su len drivery bez trafa

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od TomasX »

Taky jsou zvířátka, ktery mě zvedaj adrenalín. Lezou mě na chalupě po půdě a nenechají mě vyspat, tak jsem přemýšlel o kovových páscích střídavě napájených něčím nepříjemným, ale takový požár od elektriky není nic příjemného. Ale k věci. Jenom si myslím, že ta mechanická část ohradníku bude dost náročná. Na parkovišti o to budou zakopávat chodci a v autě je dost komplikovaný prostor.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#4 Příspěvek od PCmaniac99 »

Ja vim ze to jsou jen drivery, VN trafo mohu pouzit z felicice nebo neco najdu v dilne. Ja nepotrebuji dlouhou jiskru, naopak. Jiskru malou at to neprobiji hadicema a tak podobne ale kdyz si na to kuna slapne at ji to pekne nakopne aby druhou chytla o haupnu a uz se nevratila. Ale zabit ji to nesmi. Je to zakazany a taky by mohla pekne smrdet. V motorovem prostoru se to natahuje pomoci izolovaneho VN vodice a dle uvazeni se umistuji takove kovove desticky. Ty jsou izolovane zespodu a po obvodu ale ne zvrchu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přímo do auta by šlo použít to 1kV šumítko na 12V, co nabízí Tipa či kdo, ono to má asi i méně, protože to natáhne jiskru pár destin mm, ale to zvíře to cítí a sedět na tom drátu určitě nebude.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#6 Příspěvek od PCmaniac99 »

Neco takoveho ty desticky jsou pod napetim a ano myslim ze 1kv by mel stacit.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Dej si pod kapotu do mírně perforované flaštičky tabletu do WC, docela fest a dlouho to smrdí a kuny to celkem slušně demotivuje motorový prostor navštěvovat. Zásadní výhoda je v jednoduchosti a taky to nevybíjí baterku :-)
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

takový filozofický dotaz, proč je motorový prostor odpradávna koncipován tak, že se tam dostane zvíře velikosti menšího medvíděte nebo hejno lasic, kun, krys, o blátě kamení a vodě nemluvě? že je spotřebič o 50 kW ztrátového tepla nemožné hermetizovat je jasné, ale tam nikdy nebyla sebemenší snaha o krytí.

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#9 Příspěvek od Matka_Tereza »

Proti kunám se prodává ultrazvukové pískle které se namontuje do motorového prostoru. Odběr minimální. Je to asi lepší řešení než tam montovat vn ohradník.
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#10 Příspěvek od jano2 »

a služi to len 2 až 3 dni,,,
Vo Fabii mam ohradnik asi 3roki,posledne bol zapnuty asi pred rokom-o kunach ani stopy.,

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#11 Příspěvek od PCmaniac99 »

Když mně už se stalo několikrát že to pískle slyším. Dokonce jsem to testoval na mých spolupracovnících. Otevřel jsem kapotu a pískot, když jsem našel pískák a přikryl ho hadrem tak byl klid. Nicméně nikdo z mých kolegů (jsou starší než já) nic neslyšeli. Mě to rve uši, ale né každý pískák, jen některé.

To crifodo: Dnes přijela na emise fiesta, zvednu kapotu a na vrchu motoru kde jsou svíčky a zapalovací kabely byla namontovaná kovová klec, prý už byly kabely překousány několikrát. Tak proto ta klec.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Crifodo píše:takový filozofický dotaz,
K dotazu se připojuju.

Kdyby měl motorový prostor dno (mohlo by být demontovatelné) nedostávalo by se tolika bordelu na motor a všechny ty hadičky a kabely.

K chlazení motoru snad slouží hlavně chladič, a ten má navíc ventilátor. Ohřátý vzduch by se pak dal odvádět průduchy trochu odolnějšími stříkající vodě.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ono by možná stačilo volné otvory kolem motorového prostoru obalit králíkovým pletivem. Už jsem nad tím mockrát uvažoval, ale zatím jsem se k tomu nedostal. V naší fabii se občas jen objeví kosti a peří z ptáka, ale auto zatím nikdy poškozeno nebylo. Zato v půl roku staré služební oktávce se hadice od regulace turba měnily už dvakrát. Vždy zmizely úplně celé od jedné příruby ke druhé. Prý se dneska používají nějaké ekologické plasty s obsahem biosložky, které jim chutnají.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#14 Příspěvek od PCmaniac99 »

Souhlasím s lukas-peca, Ty dnešní hadičky jim chutnají více. U některých vozů má motorový prostor demontovatelné dno (spodní dekl pod motorem). Cpát pletivo okolo poloos a ramen, pujde blbě.


Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“