DENVER CAD-510 mrtvý jak Duchcov

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bergerh
Příspěvky: 16
Registrován: 29 srp 2017, 02:00

DENVER CAD-510 mrtvý jak Duchcov

#1 Příspěvek od Bergerh »

Kamarád dovalil autorádio viz předmět s tim, že nefunguje.
Autoradia nejsou zrovna můj obor, ale nedalo mi to a rozpitval jsme ho.
Uvnitř je stejna elektornika jako u http://archive.espec.ws/files/Cameron%2 ... 555DVD.pdf
Po odpojení DVD mechaniky a připojení +12V je odběr 0 respektive pod 1mA, což už můj laboratorní zdroj nezobrazuje. +12V je na desce na hlavním napajecím C, 78L05 z něj snásledně vyrábí +5V, které napájí hlavní MCU ST72F321, MCU správně na 8MHz kmitají hodiny.
Z +12V je dále napájen LM2576 s vystupním napětím +5,4V ,ale ten nekmitá protože ho blokuje MCU, pokud LM2576 uzemním řídící vstup rozkmitá se a má na výstupu +5,4V s minimálním odběrem.
Jelikož zde jsem, na první pohled, závadu nenašel, zkusil jsme to z druhé strany, radio se má snad zapnout stiskem tlačítla Pwr na předním panelu, jak jsem zjistil stisk tlačítka PWR, uzemní jeden z IO procesoru . Procesor pak zřejmě provede nějaký checkout a pak zapne další věci jenže při kontrole zjsití nějakou závadu a nic se nestane, tedy nezapnese LM2576 a MCU nepošle data do panelu který se nerozsvítí atd.

Než začnu složitě rozkličovávat jednotlivé obvody a jejich funkci v autoradiu chci se zeptat, vás zkušenějších kde byste hledali závadu a jak dál postupovali?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Skontroloval by som, ci nie je zvod niekde na tlacidlach - to by mohlo blokovat program.

Moze byt ale aj poskodeny obsah flash v procesore a ten asi nezozenies...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Proč vlastně používáš mailovou adresu, u které se každýmu adminovi rozsvítí všechny červený kontrolky?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“