automatické vyvvažování před ždímáním u pračky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

automatické vyvvažování před ždímáním u pračky

#1 Příspěvek od hafca »

Mám pračku Samasung a ta jen málokdy ždímá. Prádlo neustále přerovnává a konečná fáze, která má trvat cca 9 minut pak trvá klidně i půl hodiny. Nakonec vypíše hlášku, že je potřeba přerovnat prádlo, ale to nepomáhá, vše se opakuje. Už jsem z toho na prášky. Byla v autorizovaném servisu, vyměnili kde co, ale výslek je pořád stejný. Ve finále ze mě udělali blbce, že to je normální. Jenže jiná značka pračky to samé prádlo vyždímá pokaždé a bez problému.
Neví někdo jak tam je řešené to čidlo, které to snímá a jestli by se nedalo třeba nějak zatlumit, aby to nebylo tak citlivé?

Dík za tipy hafca

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

re

#2 Příspěvek od xxxe »

Nemáš tam třeba moc přepnutý řemen?Mám taky samsunga je to ok.málokdy se stane že to nevyždíme(asi jednou za půl roku).

Uživatelský avatar
jezule
Příspěvky: 35
Registrován: 24 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od jezule »

Když je v automatické pračce méně prádla než je doporučeno výrobcem, tak se nerozloží v bubnu po celém obvodě a nemůže se urovnat. Mám to z vlastní praxe

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Pračka je nová, máme jí od konce června. Nejdřív měnili čerpadlo, to byl randál, až se sousedi ptali co to máme za stroj. Pak si jí odvezli, vyměnili elektroniku a bylo to stejné. Poslední pokus byl výměna motoru, ale zas nic. Prádlo jsme zkoušeli přidávat i ubírat, ale je stejné. Jednou to dokonce nahlásilo nevyváženost i když byla pračka prázdná. Při 600 otáčkách se prázdná pračka třese jak drahej pes.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

re

#5 Příspěvek od xxxe »

Tak to sis opravdu koupil nějakej šmejd.Dej jim to potřetí se stejnou závadou na reklamaci a vrátěj ti peníze.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jindra2 »

Když se třese i prázdná, tak není vyvážený buben nebo řemenice a je jasné, že s prádlem se nikdy nesrovná. Reklamovat!
Jindra

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mourek »

reklamovat tak dlouho až pujde vyměnit. Prázdná musí jen tiše ševelit, mám Whirpool a bez problémů

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Nechci zatím ten servis jmenovat, ale jejich přístup je docela děs. Klidně pošlou mechanika, ten na to nevěřícně kouká a řekne, že to musí na dílnu. Oni si to odvezou a vrátí s tím, že je to v pořádku. Já mám ještě rok staré AEG, to má 1200 otáček a jde to jak hodinky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takový výrobky by se neměly vracet, ale přímo prohodit výlohou. Pořád z nás ještě nepřestali dělat smetiště pro výrobky, co by jinde neprodali...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

S tím vracením je trochu potíž. Je to testovací pračka a po roce má být moje. Jenže z prvotního nadšení zbylo jen tohle rozčarování. Myslel jsem si, že to po roce rozeberu a něco s tím čidlem udělám.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Oldradio »

Čistě blbá otázka. Nezůstal náhodou buben zajištěnej trasportními šrouby?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Oldradio píše:Čistě blbá otázka. Nezůstal náhodou buben zajištěnej trasportními šrouby?
Platí první část otázky, nezůstal. Dokonce to ani nezajišťovali když to dvakrát odváželi a přiváželi ze servisu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Když jsem spravoval teďka před týdnem automatku , tak jsem žádný vyvažovací čidlo nenašel. Protože motor měl na sobě tachogenerátorek, tudíž tam byla regulace otáček ze zpětnou vazbou a vyvažování se mohlo provádět tak, že se sníma kolísání proudu do motoru. (pokud byl rozdíl mezi maximem a minimem během jedné otáčky moc velký, motor se vypne a rozběh jde na novo..)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

I tak by to mohlo asi být. Jen mi to přijde dost složitý. Kdyby tam bylo nějaký čidlo, něco jako tenzometr, bylo by to jednodušší, si myslím. Každopádně zatím do ní stejně nemůžu, je to příprava na červen, pak do vlezu a uvidím.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Myslím si, že to hlídání proudu je jednodušší. Postačí k tomu speciální šváb a popřípadě nějakej ten soft. V případě PIC je to triviální problém pro toho, kdo by uměl napsat program, než to, aby jsi montoval nějaký drahý akcelerometry někam přímo na buben. Navíc můžeš ošetřit takový stavy, jako spadnutí řemenu, zadření, vadné uhlíky nebo komutátor (nedokonalý kontakt při určité poloze kotvy)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“