DPH - oddělené vlákno

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

DPH - oddělené vlákno

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Odděleno z vlákna http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=89367
EKKAR píše:V tom velkoobchodě se samozřejmě platí jen těch 500,- (bráno jako přiklad samozřejmě) POKUD JE SERVIS SÁM PLÁTCEM DANĚ.
Já už sem nebudu vkládat další OT, ale ta višeň, ze které jsi spadl, musela být tentokrát sakra vysoká... :lol: Zaplatíš samozřejmě i DPH, jiná věc je, jestli si ho potom odečteš (stát Ti ho vrátí) nebo ne, ale to je trošku složitější.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 05 kvě 2019, 16:18, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Rolan
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2017, 01:00

#2 Příspěvek od Rolan »

Ať plátce, nebo neplátce - DPH se platí při nákupu zboží vždycky. Plátci DPH ho potom finančák vrátí. Výjimka je přenesená daň, která platí u dodání zboží včetně montáže plátci DPH, například u řemesel.

Základové oleje opravdu vyrábí cca pět petrolejářských firem na světě a ostatní si je jenom aditivují. Mimochodem skoro všechny (až na oleje pro racing a speciální použití) jsou minerální, i když je na hezkém barevném kanystru "Full synthetic".

Kupovat olej na netu a řídit se jenom cenou je veliké riziko.
Viz například:
https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/p ... rdy-rocne/

A takové odhalené stáčírny jsou samozřejmě jenom špička ledovce.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Rolan píše:Ať plátce, nebo neplátce - DPH se platí při nákupu zboží vždycky.
Ano, to tady nikdo nepopírá.
Rolan píše:Plátci DPH ho potom finančák vrátí.
A na toto jsi přišel jak? Z principu plátectví DPH tuto DPH u zboží vždycky plátce odvede státu. To by musel prodávat za méně než nakupuje, aby měl nárok na vratku DPH. Zrovna tak u vlastní produkce vždy odvede DPH a na žádnou vratku nemá nárok.
Opravdový nárok na vratku DPH mu vznikne jen u nákupu do spotřeby do firmy.
Plátectví DPH je na jedné straně povinnost ze zákona a u dobrovolných plátců je to kvůli tomu, že nakupují energie se základní sazbou a prodávají výrobky s nižší sazbou, což určitě nejsou autoservisy, ale pekárny apod.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#4 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:Z principu plátectví DPH tuto DPH u zboží vždycky plátce odvede státu. To by musel prodávat za méně než nakupuje, aby měl nárok na vratku DPH.
Hluboký omyl. Například nakoupí zboží do zakázky se základní sazbou DPH a dodá plnění se sníženou sazbou DPH.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

p32 píše:
Rolan píše:Ať plátce, nebo neplátce - DPH se platí při nákupu zboží vždycky.
Ano, to tady nikdo nepopírá.
Jeden člověk bohužel ano, proto celé toto OT.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

tomasjedno píše:
p32 píše:Z principu plátectví DPH tuto DPH u zboží vždycky plátce odvede státu. To by musel prodávat za méně než nakupuje, aby měl nárok na vratku DPH.
Hluboký omyl. Například nakoupí zboží do zakázky se základní sazbou DPH a dodá plnění se sníženou sazbou DPH.
No, a co jsem asi tak psal? Zkus si to přečíst pomalu. :wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

Přečti si to ty.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

ZdenekHQ píše:
EKKAR píše:...nakupujou za velkoobchodku BEZ DANĚ...
Doufám, že nežiješ v představě, že když ve velkoobchodě stojí kanystr oleje 500Kč+DPH, tak se platí jen 500Kč.
Ano, všude u plátců se účtuje podle předpisu pro účetnictví částka bez daně (myslí se DPH). Platí se samozřejmě celková cena s DPH, ale všude je mezi plátci DPH řeč o ceně bez DPH!
Neznamená to ale, že tu DPH nikdo nemusí platit a Ekkar to taky nepsal. Pro maloodběrale = neplátce DPH je již cena jiná (vyšší) plus DPH, aby si nemysleli, že to je zase tak levné. No a pro koncového odběratele je další cena (vyšší) plus DPH a říkají jim už jen tu konečnou cenu. Nákupní cena bez DPH musí být samozřejmě ještě nižší než ta velkoobchodní, jinak by na tom nic navydělali. No a když se přijde a řekne po známosti, že chce z toho sudu plus něco k tomu, tak jsou ceny něco mezitím, aby tento "známý" zákazník příště nešel jinam.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

tomasjedno píše:Přečti si to ty.
No, já si to přečetl a pro teebe jako natvrdlého ti to budu citovat. Doufám ale, že jsi nechtěl vypsat 10 stejných případů. :lol:
p32 píše:je to kvůli tomu, že nakupují energie se základní sazbou a prodávají výrobky s nižší sazbou, což určitě nejsou autoservisy, ale pekárny apod.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Číst a chápat text Tě měli naučit už na základní škole. Ale kličkovat umíš hezky. Když se něco platí, tak to znamená, že se vezme finanční obnos a nějakou cestou odevzdá obchodníkovi, ať už se jmenuje jakkoliv. Jaké je složení ceny je v tuto chvíli věc druhá.
ZdenekHQ píše:
EKKAR píše:...nakupujou za velkoobchodku BEZ DANĚ...
Doufám, že nežiješ v představě, že když ve velkoobchodě stojí kanystr oleje 500Kč+DPH, tak se platí jen 500Kč.
EKKAR píše:V tom velkoobchodě se samozřejmě platí jen těch 500,-
Vlákno odděleno, původní je zde: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=89367

Mimochodem, jaká je teda cena nižší než velkoobchodní? To je nějaká superobchodní, nebo to dotuje EU? Já tím mimochodem pouze narážím na to, že cena je jen jedna a všechny ty označení jsou silně zavádějící. Jediné, co je korektní je uvádět, jestli je to cena s nebo bez DPH, popřípadě (například) cena konečná, kde DPH nelze vyčíslit (neplátce DPH).
p32 píše:Nákupní cena bez DPH musí být samozřejmě ještě nižší než ta velkoobchodní...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Tak jsem zmatenej. To ti tedy ten velkoobchod bude prodávat za velkoobchodní cenu jako bez zisku? :wink:
Nebo kde ten zisk získají, z čeho? Já měl dojem, že i ten velkoobchod musí nakupovat od výrobce a přitom zároveň platí i spotřební daň pokud je vázaná na to zboží či materiál.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#12 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:No, já si to přečetl a pro teebe jako natvrdlého ti to budu citovat.
Asi sis nepřečetl tu větu celou. Ale protože je jasné, že chybu nedokážeš přiznat, tak se jdi vycpat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Většinou je to tak, že výrobce doporučí nějakou prodejní cenu a za ni ji prodává ve firemních prodejnách. Externím velkoobchodům dá "slevu". A tak se běžně stává, že "velkoobchod" je levnější než výrobce. Co z toho je VOC je pak otázka.

Ještě k tomu DPH - ta moje otázka byla záměrná, protože i tady se setkávám s tím, že ti zlí podnikatelé si v Makru kupují rohlíky bez DPH, i když jsou to třeba zámečníci, a ještě si to dají do nákladů, takže ho mají vlastně zadarmo. Někdy je to marný boj... :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Njn, tem zavistivym vylizancum to nevysvetlis, oni proste princip fungovani DPH svym zakrnelym mozkem nikdy nepochopi.
Ja uz se o to vubec nesnazim, jen jim odpovim: Kdybys nebyl pitomec, odecetl by sis ty rohliky z dani taky a mel bys je zadarmo jako ja :-)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#15 Příspěvek od bu2520 »

on ten marný boj končí když na ně zaklekne finančák.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“