B57 (přejmenováno, přesunuto)

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

B57 (přejmenováno, přesunuto)

#1 Příspěvek od MiraSt »

Nabízím tento MGF výměnou za čtyři zásuvky Tesla DIN. Jinak pokud mi nikdo ty zásuvky nenabídne, vymontuju je právě z tohoto MGF. Stroj převíjí ale při play se setrvačník netočí. Není moc ohraný. Používal se jako záznam telefonu na rozvodně. ale velice omezeně. Nemá přívodní šňůru, ale přikládám zástrčku k výrobě přívodu. Na víku není kování. Osobní odběr poněvadž je trochu těžký.
Přílohy
B 57.jpg
Naposledy upravil(a) MiraSt dne 08 kvě 2019, 18:31, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#2 Příspěvek od EL34 »

Zásuvky mám originál Tesla černé nové, ale jsi bohužel moc daleko... :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Trefíš do Francouzské v Porubě nebo na Přívoz?
Já vim, je to skoro 30 km, ale zase si tam určitě vybereš víc, aby se v tom ta cesta rozpustila.
Panelové a jiné konektory DIN tam mají v několika provedeních a za cenu lidovou,

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#4 Příspěvek od MiraSt »

Ježíííš Hille..... V pátek jsem tam byl, ale na Kosmové, pro anténu!!! No ale.... Já se dal do výroby redukcí na XLR protože bylo v sobotu mizerné počasí tak ať se v dílně zabavím. Ale jelikož tento magneťák mi doma překáží a je na vyhození tak ho nabízím klidně i zadara, ale chtěl bych z něho vydolovat ty zásuvky jinak bych ho vyhodil.

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#5 Příspěvek od Quest »

Máš-li na mysli pětikolíkové DIN, mám je jednotlivě, mohu Ti je poslat. O magnetofon bych měl zájem, ale mám to také trochu z ruky, takže ho přenechám jinému zájemci.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

zásuvky dinky mám v rezervě taky, 4 najdou se už je asi nezpracuji, nepoužité, soc. NZ výměna je nevděčná útrpna, jsou nejtovaný k šasí magiče, jak na to he ? odvrtat ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#7 Příspěvek od MiraSt »

Díky za nabídky zásuvek. Pokud se o ten magneťák dejme tomu do soboty příštího týdne nikdo nepřihlásí tak ho vykuchám a zbytek do SD.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Kremik »

Dobře, no. Dva dny těžce odolávám a nikdo se nehlásí, tak se ho ujmu. Konektory mám, tak se asi domluvíme. Více večer v SZ.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

a to je dobře, je to raritní školní unikát, dát na SD pod kladiva primitivů vandalů - věčný hřích
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#10 Příspěvek od MiraSt »

To víte, že mi to taky není po chuti dát ho do SD! Ale já na to nejsem zařízený mít ho někde vystavený. Nebýt mě tak je v práci už dávno v kontejneru. Proto ho chci vyměnit za ty čtyři zásuvky Tesla DIN abych ho nemusel kuchat.
Doma mám B700 který jsem si koupil za první brigádnickou výplatu a docela si ho opečovávám. I občas na něm hraju. Pásky ještě mám a nahrávky výhradně z rádia. Taky mám prakticky novou B113 která má odehrané cca 20 hodin. A jsou to magiče na stojáka takže se dají vystavovat. Proto ta B57 nemá místo.
Naposledy upravil(a) MiraSt dne 11 kvě 2019, 21:31, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

DIN 5-pin (stereo) máš u mě nachystané (nové) za balík kávy z Lidlu jsou Tvoje
až pojedeš kolem nás do Cieszyna na tržnici pro vepřový a vajca napiš SZ dohodneme se
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#12 Příspěvek od MiraSt »

Já ty DIN potřebuju nejpozději do konce ledna. Pak máme ve Fryčovicích Šibřinky a tam už to musím mít zapojené. Takže s tím magneťákem klidně počkám do konce roku.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#13 Příspěvek od fredis »

A kterej máš měsíc?! :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#14 Příspěvek od MiraSt »

fredis píše:A kterej máš měsíc?! :lol: :lol:
:wink:

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#15 Příspěvek od Kremik »

Jo, stroj s touto mechanikou jsem si dlouho přál. Kdysi jsem měl B58, ale pro tehdejší nedostatek místa musela uvolnit prostor vyspělejším strojům. Tehdy jsem k té mechanice měl spoustu výhrad. Slavné gumičky pod unašeči, že se pro přetáčení hýbe s celým motorem, atd.
Nicméně je to na litinovém šasi, to už neměly ani B113 - 117, a celkově je to provedení takové robustní. Když jsem pak viděl třeba na jakých osičkách jsou trny u některých zahraničních strojů, zpětně jsem si začal té B58vé mechaniky vážit.
No a B57 je asi ten nejideálnější stroj, který mě mohl potkat. Že ty ostatní prostě "hrajou" už dnes není nijak oslnivé, tenhle umí i něco navíc, dá se tomu tedy říct stroj. Jen volba rychlostí mi u něj chybí. Klidně bych ještě pár vraků téhle mechaniky vzal. (Raději opravdu vraků, abych si s nimi mohl kutit podle libosti a nedopouštěl se nějakých škod na historicky hodnotných kouscích)
No a ještě schémátko by se mi k B57 hodilo. Na radiomuseu mi nejde stáhnout, prý mám starý prohlížeč... :roll:

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“