Zajímavost - stožáry pro výzkum námrazy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

Zajímavost - stožáry pro výzkum námrazy

#1 Příspěvek od Hubert_79 »

Zdravím,
při dovolené na Vysočině jsem si všiml zvláštních stožárů - jsou vidět např. od Fryšavy (odtud jsem je i vyfotil, bohužel jen takto, nemaje delšího objektivu) nebo z Devíti skal. Na mapách je uvedeno, že to krášlí krajinu již od osmdesátých let a nyní je veden spor se správou CHKO, které to vadí.
Víte k tomu někdo něco zajímavého, ke stavbě, kterému výzkumnému ústavu to patří a podobně?
Díky
Přílohy
DSC_2622.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

Naposledy upravil(a) ok1hga dne 12 kvě 2019, 22:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od PavelFF »

Probíralo se to tu v tématu "Co je to za antény?"

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

Díky :) Já od toho byl asi 4 km a měl jsem namířeno jinam, jinak bych to samozřejmě patřičně zadokumentoval zblízka.
Edit: Ten název tématu jsem dal do vyhledávání a asi 3655 výsledků. Nebo neumím hledat :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od PavelFF »

To se ti nedivím, taky jsem to podle názvu tématu nenašel. Ale to jsem nevěděl, že název tématu je nevhodný. Původně jsem to hledal podle jiných klíčových slov.
Je to tohle:"http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=80461 Je tam i video z cvičné záchranné akce, která byla omyl.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, díky! Jen tam někdo píše, že je to v CHKO Železné hory, což je omyl. Toto je CHKO Žďárské vrchy.
Jinak to, že to je vysílač na SV mě celkem pobavilo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Má, nebo měl to pod palcem Výzkumný ústav energetický Brno. A před tím, než postavili tyhle tři, tam čuměl jen jeden. Když jedu ze Chrastu do Holetína, tak je to vidět na obzoru, co pamatuju.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Vida, na té turistice píšou, že budoucnost je nejistá a že to už nepoužívají. Onehdy jsem o tom viděl reportáž snad v Událostech v regionech. Že jako správa CHKO to tam nechce. CHKO tam však byla vyhlášena v roce 1970 (dokonce u toho byl prezident Svoboda, u pramene Svratky, kde je památník této události) a tehdy si asi nemohli vyskakovat. Prostě to postavili a bylo.
Každopádně zajímavý námět na zimní výlet. Ideálně za jasného mrazivého počasí.
Když jedu ze Chrastu do Holetína, tak je to vidět na obzoru, co pamatuju.
Hele, a je to vono? Je to 25-30 km a v cestě máš Devět Skal (836 m) a další "velikány". Ono přes Žďárské vrchy vede pár VVN vedení, asi z Dukovan. Na sever a severozápad.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Yarda1 »

Když někdy jedu tudy
https://goo.gl/maps/QHYWkobxhwFkpjCk9
tak koutkem oka zahlédnu tyhle stožáry. Protože řídím, nemám čas se na ně kouknout pořádně.
Hádám, že by to mohly být nějaké cvičné stožáry pro zachraňování lidí na sedačkových lanovkách a tak.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#10 Příspěvek od davemh »

Není to ten nový cvičný polygon pro hasiče, jediný v Evropě? Nedávno to bylo na Novinkách.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od Yarda1 »

davemh píše:... nový cvičný polygon pro hasiče...
Poloha by souhlasila. Ale až tak nové to není, akorát to v poslední době dost rozšířili. Ty stožáry tam už okukuji pár let.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ok1in »

Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#13 Příspěvek od vasekpetr1 »

Hubert_79 píše:Ono přes Žďárské vrchy vede pár VVN vedení, asi z Dukovan. Na sever a severozápad.
Z Dukovan všechny "čtyřstovky" jen do Slavětic. To, co máš na mysli, bych spíše typoval na vedení V422 Čebín - Mírovka nebo V434 Čebín - Slavětice :wink:

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od Yarda1 »

V týdnu jsem se tam pohyboval, vzpomněl jsem si na tohle téma, tak jsem se šel podívat blíž, byla tam cedule EGÚ Brno, na jejich stránkách to je:
https://www.egubrno.cz/profil-spolecnos ... -studnice/

BTW: Nevíte někdo, čeho je zkratka EGÚ?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#15 Příspěvek od Eleman »

EGÚ je zkratka EnerGetického Ústavu. Co chceš víc?
Jinak také:
EGU English Golf Union
EGU European Geosciences Union
:D
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“