Pračka Electrolux EWT 1264 EKW - kde koupit tlumiče

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

Pračka Electrolux EWT 1264 EKW - kde koupit tlumiče

#1 Příspěvek od Milan »

Tak po třech letech minim. provozu tato pračka začala při odstřeďování bouchat , nejvíce hned po praní , a to i na jen 800 ot. Dnes jsem sundal boční plechy a zkoumal vůli na bubnu - nezjištěna, a reakci 4 závěsných pružin a tlumičů. Pružiny i jejich závěsy jsou ok, je to pračka s horním plněním , tak jsem se snažil nějak přezkoumat tlumiče, při stlačení bubnu dolů se to vrací , ale úplně hladký pohyb to není. Po nasazení plechů jsem zkusil máchání a odstředění jen s vodou , žádné bouchání nebylo . Pak tam žena strčila prádlo . Už při praní měla pračka divné nepravidelné vibrace, asi jako bych dal do bubnu cihlu a ta se tam převalovala sem a tam. První ždímání s velikým hlukem , pračka skákala jako kdysi Tatramatky. Další ždímání po máchání celkem únosný hluk , poslední ždímání jen mírné vibrace , vše 800 ot. max. Jako laik v této branži bych si tipl na ty dva tlumiče , nenašel jsem je však nikde jako náhradní díl k této pračce , ba dokonce ani žádné jiné díly k pračce s koncovkou ... EKW, asi hledám jako obvykle blbě .
Díky zdejším odborníkům za radu, zda je můj tip na tlumiče správný a kde se dají objednat .

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

https://shop.electrolux.cz/ tady zadej PNC kod a muzes vybirat...

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Alebo v AME sa informuj o tlmicoch s kodom ASWO H204885, resp. 4898174

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Milan »

Díky za tipy, ale bohužel nemám tuchy, co je to PNC kod .

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

Cislo z vyr. stitka zacinajuce 913...

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#6 Příspěvek od Milan »

Ok,vyzkouším. Hledal jsem na AME uvedené kody, hlásí zboží nenalezeno.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#7 Příspěvek od Milan »

Tak jsem to podle toho "PNC" našel. U tlumiče je uvedeno , že jej musí
měnit autorizovaný technik. Bohužel tady v okruhu cca 30 km žádný není.
Je to kvůli tomu, že péra po uvolnění tlumiče vytáhnou vanu nahoru a pak
je problém to stáhnout zpět , či v čem je problém ? Mám koupit i ty kolíky nebo lze použít ty původní ? Díky za radu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

Neres nejake hloupe rady, normalne si je vloz do kosiku a nechej poslat. Zkousel jsem to a neni v tom vubec zadny problem. Co se tyce zajistovacich koliku tak pokud mas pocit ze bys je demontazi znicil tak si klidne objednej nove... Zadne vytahovani nadrze se nebude konat-nevsim sis tech betonovych zavazi co jsou na nadrzi pridelane? Tlumice jsou prachsproste treci segmenty na tlumeni rozkmitu nadrze pri zdimani.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#9 Příspěvek od MATYCH »


Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#10 Příspěvek od Milan »

No tak to je tedy sakra cenový rozdíl oproti Electroluxu , cca 700 %.
Vzhledem k tomu, že tzv. originální díl v nové pračce vydržel 3 roky, tak to snad za stejné peníze ten asi neoriginální vydrží 5 měsíců..... :) .
Nemohu tam ale najít ty upevňovací kolíky, je nutné je měnit - zničí se při demontáži ?

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#11 Příspěvek od MATYCH »

No už jsem tam bral vícekrát , tlumiče,hadice,topna hnízda, těsnění myčky, mycí ramena,termostaty, uhlíky,a bez problémů,i výměna,

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#12 Příspěvek od Milan »

Díky za informace, tlumiče už by měly být na cestě. Snad to dokážu vyměnit, přístup tam celkem z obou stran je.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#13 Příspěvek od Vlafig »

Na výměně tlumičů prakticky nic není. Upevňovací kolík se při správném a nenásilném vytažení nezničí. Při vytahování je potřeba zmáčknout pojistku a pak jde kolík vytáhnout, někdy rukou, ale většinou za pomocí kombinaček. Jen je mi divné, že by tyto tlumiče vydržely jenom tři roky. Podobné závady řeším u praček starých tak 10 let plus. Záleží hodně, jak je pračka vytížená.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#14 Příspěvek od Milan »

Díky za informaci , zítra by měli ty tlumiče doručit , tak se do toho pustím - čekáme malá vnoučata a bez pračky bych musel k řece... :) . Pračka prala za ty tři roky odhadem tak 300x , většinou na 40°C a 800 ot. ždímání , takže prostě šmejd jako skoro všechno .Předchozí vrchem plněná Whirpool
sloužila skoro 15 let .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#15 Příspěvek od tatramacek »

S kup a oprav jsem velmi spokojený. Je to druhovýroba, ale nikdy jsem neměl problém s reklamací..
Audaces fortuna iuvat

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“