Motorola TLKR T7 závada

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

Motorola TLKR T7 závada

#1 Příspěvek od EL34 »

Zdravím, mám pár těchto PMR stanic, jedna z nich se chová tak, že normálně vysílá ale nepřijímá. Na displeji zůstane trvale symbol příjmu, ale stanice nepřijímá. Druhá stanice se zdá OK a u ni symbol přijmu vždy zhasne.
Napadá někoho něco?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

"Radiostanici TLKR T7 můžete použít i k monitorování místnosti a použít ji k poslechu hovoru v druhé místnosti, například ke hlídání dětí. Jakmile je tato funkce spuštěna, radiostanice detekuje hlasy a hluky v místnosti (podle předem nastavené citlivosti) a vysílá signál k druhé radiostanice bez nutnosti ovládat PTT tlačítko. V tomto režimu má monitorovací radiostanice zablokován příjem."
kopírováno z návodu . . .
. . . nemáš tam tento problém ?
zkus nejdříve všechny "chytré" funkce vypnout v menu
a nastavit příjem a vysílání na obou stanicích jen na jednom kanále a bez subtonu a kódů . . .

jak se závada projevila ?
bez zásahu obsluhy ?
zkus se rozepsat co závadě předcházelo

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

V obou dvou kusech Motorola TLKR T3, které mám, odešel keramický filtr 455kHz. Zkus ho v nechodícím kusu překlenout pár desítek pf kondíkem, jestli stanice začne přijímat, máš jasno. Filtry 455kHz jsou s různou šířkou pásma, nesehnal jsem tak úzký, jako tam byl původně, tak jsem dal o něco širší, okolní kanály mají mírný přeslech, v praxi to nevadí, pmr používám zřídka a jen tak po domě, když se třeba někde protahují kabely, čistí komín atd. prostě na malou vzdálenost kvůli koordinaci dvou lidí, co na sebe nevidí. Třeba by se někde našel ke koupi i správný filtr, já použil, co bylo doma.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

u motorol jsem se s tím nepotkal . . .
ale u jiných staniček celkem běžná věc
ten filtr bývá přímo na MF IO, kde jsou nějaká napětí potřebná pro funkci, ale ten filtr mívá svod a tak rozhodí pracovní body IO a nefunguje to.
v dobách kdy se ty filtry 455 nedaly běžně sehnat jsem dělal to, že jsem vstup a výstup filtru odděloval 1n SMD kondíky, adjust napětí IO se vrátily do původních hodnot a MF zase začala fungovat . . .
ten filtr měl sice stejnosměrný svod, ale jako filtr fungoval . . .

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#5 Příspěvek od EL34 »

Zatím díky za podněty. Zítra to vyfotím a pošlu pár fotek a zjitím jak došlo k závadě.

Uživatelský avatar
kybler
Příspěvky: 448
Registrován: 14 led 2009, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kybler »

U motorol odcházej mf filtry naprosto běžně. U XTR446 se nahrazuje typem ltm450htw (450kHz), pravděpodobně bude pasovat i do týhle. K dostání na ebay.
Když všechno selže, přečti návod.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“