Sháním nadšence pro výrobu LED spektrálního analyzéru

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
silden
Příspěvky: 2
Registrován: 25 čer 2019, 02:00

Sháním nadšence pro výrobu LED spektrálního analyzéru

#1 Příspěvek od silden »

Ahoj,
moc se mi líbí projekt LED spektrálního analyzéru napojitelného přes jack na hudební zařízení.

https://www.instructables.com/id/DiscoJ ... -RGB-LEDs/

Zkoušel jsem i hledat po webu, jestli se něco podobného už neprodává, ale nic, co by vypadalo takhle pěkně a zároveň reflektovalo spektrum a ne jen např. hlasitost jsem nenašel.

Jsem velký fanda do hudby, ale na stavění elektroniky jsem naprostý amatér. Kdyby si to chtěl někdo zkusit postavit a zároveň si přivydělat, ať se určitě ozve a domluvíme se.

Díky,
Tom

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Hledej pod heslem barevna hudba

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

To co je na videu nemá s reálným spektrálním analyzátorem společnýho vůbec nic. Je to jen hudební signál prohnanej procesorem s programem analyzujícícm nějakou zkrácenou formou FFT obsah kmitočtů a jejich úroveň v signálu - a s naprosto náhodně přiřazenýma barvama, rozsvěcovanýma na RGB (možná RGBY) pásku namotaným do spirály na trubku. Aby to aspoň trochu plnilo význam názvu "analyzer", muselo by to mít barvu kmitočtů přiřazenou analogicky k barvám ve viditelným spektru (basy červeně, pak tóny s postupně rostoucím kmitočtem řazený k barvě oranžový, přes žlutý, zelený, tyrkysový, modrý až k fialový zastupující vejšky) - a velikost "svítícího fleku" aspoň trochu odpovídající velikosti úrovně signálu = > čím vyšší úroveň v daným pásmu, tím větší flek nebo vyšší jas. Pak to bude mít význam aspoň trochu užitečnýho indikátoru a ne jen nějakýho bláznivě blikajícího pouťovýho efektu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od elnovy »

Ahoj Tome . Poslal jsem Ti soukromou zprávu .Jarda
el.návrhář HW a SW a DPS

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#5 Příspěvek od vrky »


Uživatelský avatar
silden
Příspěvky: 2
Registrován: 25 čer 2019, 02:00

#6 Příspěvek od silden »

Doplnění infa (zejména pro EKKARa) - vlákno se jmenuje spectral analyser, protože se tam musí něco napsat a i když to není analyser, že bych podle něj chtěl dělat vědecké výzkumy, tak základy spektra (basy, středy, výšky) v tom snad každý pozná. Když napíšu, že chci vyrobit gina v láhvi, tak na to těžko někdo zareaguje.
Vtip je v tom, že tohle je jediné řešení, které vypadá hezky, nepůsobí jako pěst na oko a dá se dát v klidu na stůl + se z pokoje nestane totální diskotéka (díky dimované tube).
EKKARovi díky za rozsáhlý příspěvek, který naprosto nepřispěl k řešení mé poptávky a jen tady zbytečně zabírá místo. Nějakou dobu už dělám elektronickou hudbu, vím, co to je spektrální analýza, ale pro efekt jsem i kdysi dávno ve Winampu měl skiny, které byly zábavnější než default zde popsaný.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

2 masar - na to si zvykneš, že on NEMYSLÍ, jen reflexivně reaguje ... Na takovýhle jeho blbý žvejky nemá cenu vůbec odpovídat - a pohříchu ani ho tlouct, von se dřív umlátí sám ...

2 silden - tys totiž napsal "analyzátor", což ve svý podstatě znamená přístroj, kterej dovoluje opravdu něco exaktně rozpitvávat a měřit. To co vlastně chceš je daleko spíš SVĚTELNEJ EFEKT, kterej by nějakým způsobem zvýrazňoval tvoji hudební produkci - protože ve skutečnosti nic opravdu měřit nechceš, chceš jen aby to hezky vypadalo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od elnovy »

SILDENOVI(P.TOMOVI ) JSEM POSLAL SZ.
V PŘILOZE JE BLOKOVÉ SCHÉMA MOJI REALIZACE .
SNAD JSEM SE STREFIL DO POŽADAVKŮ ZADAVATELE ????
Přílohy
BL SCHEMA.gif
(126.3 KiB) Staženo 211 x
el.návrhář HW a SW a DPS

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“