jak slepit korpus reflektoru

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

jak slepit korpus reflektoru

#1 Příspěvek od marshal »

zdravím, nemáte někdo povědomost čím by bylo možno slepit šedý plast autoreflektoru ?
Na korpusu jsem označení plastu nenašel, díval jsem se na druhy plastů a jejich slepitelnost ale moc z toho moudrý nejsem.. Vodní zkouška říká že lepení je možné ale asi ne jednoduché.
díky

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#2 Příspěvek od Ondra2 »

Když jsem dělal ve fabrice na světla, všechny reflektory na sobě měly značku PC, takže polykarbonát. Jedná se přímo o reflektor - to na čem je odrazná vrstva, nebo kryt? Ostatní, tepelně ne tak namáhané díly světel, bývají polypropylen se skelnými vlákny.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#3 Příspěvek od marshal »

díky,
Jedná se o tu šedou krabici s různými držáky za které je uchyceno světlo ke kastli, je na ní vepředu nalepeno plexisklo, nejedná se o nic uvnitř.
Jsou na ní ůdaje HSO PP TD40; LENS PC; FTI PC; BEZEL PBT;
a netuším co je co .. ale jestli je ta krabice PP tak je to slepit jednoduše nejde.
děkuji za info.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

PP sa nelepi ale zvara.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Označení hmoty je to "PP TD40". Je to polypropylén se 40% váhy plniva - kdyby tam bylo jen "T", byl by to mletej mastek ("talc"), kdyby to bylo třeba mletý skleněný vlákno, bylo by tam GF ("glassfiber"). Samotný drcený/mletý sklo je GP ("glasspowder"). Těch nejrůznějších plniv je moc. A jak už tady padlo, polypropylén lepit nejde, je na to "moc mastnej". Pomáhá namořit v ledový kyselině octový nebo i mravenčí, nejlepší je ale svařit.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Ondra2 »

Jo, tak je to polypropylen se 40% příměsi mastku. Dá se to svařovat.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#7 Příspěvek od marshal »

děkuji všem, tím je to vyřešeno.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#8 Příspěvek od yakl »

Možno po zvarení spevniť naplocho zatavenou sklenenou sieťkou, niečo takého, ako je na oknách proti hmyzu.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »

Navŕtať dierky a zadrôtovať.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#10 Příspěvek od foxrider »

Na polypropylén se prodává dokonce vteřiňák.
Jmenuje se 3M Scotch-Weld Instant Adhesive SI100
Tuba 3gramy = 87 korun.
Je to přímo lepidlo na obtížné plasty které se chovají jako mastné - polypropylén, polyolefín či jak se to jmenuje, takto mi to doporučila prodavačka v krámě kde podobné přípravky a taky nářadí prodávají. Jako tam tomu opravdu rozumí, nejsou tam žádní podavači z regálů.

Zkoušel jsem slepit od kolegy získané zahradní čerpadlo právě z PP roztržené mrazem, trhlina asi 10 cm dlouhá - docela to při zpětné montáži drželo do poslední chvíle opravdu fest. Muselo se to ale dotáhnout až víko dosedlo na těleso a v tom byl ten problém. Díky tomu že jsem nikde nesehnal origo těsnění a O-kroužek, tzn, co měli v krámě tak byly trochu tlustší než původní, spoj už to namáhání při dotahování šroubů nevydržel a praskl znovu. Plus taky před lepením ta trhlina nešla pořádně vyčistit od vodního kamene, pořád tam trochu povlaku zbývalo i po čištění kyselinou solnou. Pak už jsem to vyhodil, stejně to byl starý krám..

Jinak by to ale fakt snad vydrželo dál...kdyby ty těsnění byly jaký měly být a spoj byl čistý plast...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“