pohon nesené brány vrat NICE

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

pohon nesené brány vrat NICE

#1 Příspěvek od texi »

Zdravím přítomné. Řídící jednotka pro Robo, Thor a Otto s motorem TH1551 na 230V.
Od jisté doby musím při otvírání vrat dvakrát zmáčknout ovladač , aby se vrata otevřela. Když ale otevřu a zavřu vrata vícekrát za sebou - pak jde otevřít několik minut na poprvé.Toto přetrvává i při ovládání z lokální klávesnice.
Podezíral jsem rozběhový kondenzátor 30 mikrofaradů, ale mylně.
Vyměnil jsem i výstupní triak,proletoval desku plošného spoje, též bez úspěchu, elyty proměřeny-ok. V řídící jednotce pro Robo, Thor a Otto jsem zjistil, že společné relé I cca po 1 vteřině odpadne a tím se pohon zastaví.To dělá i při odpojeném motoru. Mikrospínače jsem též proměřil.Napětí 24V je na vývodech 5,6 svorkovnice .
Nevíte na co se zaměřit ? Díky .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Kdysi jsme něco podobného dělali, příčinou byl pokles napětí na sekundáru trafa v mizerně nanýtovaných/pájecích vývodech zdroje, byl tam nahodile při vyšším odběru úbytek.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od texi »

...je pravda,že střídavých 24V je na výstupních svorkách 5,6 řídící jednotky, dále po spuštění pohonu toto napětí klesne na cca 17V. Crifodo dík za typ, zaměřím se na to napětí a určitě dám vědět.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od texi »

Crifodo - velký dík za radu, po výměně trafíčka(bylo zalité včetně vývodů do pryskyřice)napětí 24V st. drží hodnotu a nesená branka se na poprvé vždy otevře.[/b]

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“