Nabíječka 12V -> USB pro mobil

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cepa
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2013, 01:00

Nabíječka 12V -> USB pro mobil

#1 Příspěvek od Cepa »

Zdravím vás,

potřebuji si koupit nabíječku do auta (12V) a rád bych rozumný poměr cena/výkon. Současně se chci vyvarovat koupě takové, která mi bude ničit mobil resp. baterii.
(Mám Honor 7A a pokud mi jede GPS a data - tak se vybije za chvíli - za 2-4 hodiny.)

Někde jsem četl nebo slyšel, že je vhodné mít nabíječku, která je schopná dát 2,4 A a víc. Aby byla rezerva pro přímou spotřebu a současné nabíjení.

Zaujala mě tato - jen nevím, má-li střeva v dobré/rozumné kvalitě:
https://www.swissten.eu/swissten-cl-ada ... -8a-metal/

Uvítám případně jiné tipy ať už na konkrétní modely nabíječek nebo informace na téma, jak vybrat kvalitní nabíječku pro mobil.

Díky za nasměrování..

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#2 Příspěvek od tomasjedno »

EXTRA power 4,8 A
S těma 4,8 A se teda Číňan moc nevycajchnoval, proč ne rovnou 10 A, 20 A?

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#3 Příspěvek od misocko »

Osobne som nejake nabijacky meral. Vsetky dali prud ktory bol uvedeny. To ze tam mas rozdelene vystupy je 99% iba finta, dnu to je spojene. Ja osobne preferujem ked je nabijacka vecsia nech ma aspon nejaku aj ked mizernu moznost prestupu tepla. Inac viac ako 2-3A je asi utopia aj napriek nalepke swiss. Creva vnutry su na 90% rovnake vo vsetkych. Mozno niekto rozobral skutocne dobry vyrobok a bude ti vediet poradit konkretne. Toto sa mne nepaci.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Problem je, ze vacsina zariadeni ten vacsi prud nedokaze vyuzit.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »


termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Na normalni sitove nabijecce nebo powerbance se ti pri takovem pouzivani baterie nevybiji?
Ja kupuju mobily s o rad vyssi cenou nez mas ty a nikdy jsem nemel s jakoukoliv cinskou nabijeckou do auta zadny problem.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

Po několika nabíječkách, co se jim třeba nechtělo když bylo v autě pod nulou nebo běžela současně navigace a dobíjení telefonu mám [url=hhttps://www.czc.cz/yenkee-yac-2048sr-usb-autona ... 57/produkt]YENKEE YAC 2048SR USB Autonabíječka 4.8A[/url] a absolutní spokojenost.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od xmurgi »

Uplne postaci z lidla za par korun. Max. prud nie je v aute kriticky. Kombinacia prevadzky GPS navi, svietiaceho displeja a slniecka za celnym sklom telefon spolahlivo prehreju. Takze budes rad ked telefon pokryje z nabijacky svoju spotrebu pricom nabijanie baterky bude z bezpecnostnych dovodov vypnute (obmedzene).

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#9 Příspěvek od czatlantis »

Umí mobil quickcharge nebo podobně? Vem nějakou s quickcharge - doporučím třeba xiaomi (dobře mi drží v zásuvce 12V). Nebo Ugreen (od těch beru kvalitní USB kabely atd), ale ta mi moc nedržela v zásuvce...

https://www.aliexpress.com/item/32836056863.html

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“