EZS PC2585

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

EZS PC2585

#1 Příspěvek od PbSn »

Zdravím,
Mám zamčenou EZS instalačním kódem. Lze přehrát EEPROM novým HEX? Respektive, mám druhou stejnou nezamčenou, existuje nějaký fígl na přehození EEPROM za provozu bez potřeby přehrátí v programátoru. Anebo, byl by někdo ochotný za úhradu hex přehrát? Paměť bych poslal... Je to verze V.1.0.1. Díky z ochotu.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Je fakt uzamčená? Reset nepomáhá?

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#3 Příspěvek od PbSn »

Bohužel ano. *82585 dlouhý píp.

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#4 Příspěvek od PbSn »

Reset propojkou P01-sm.1 smazal jen hesla master a uživ. Ležela mi tu ve skládku snad 10 let, tím se nic snad nepokazilo?

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Cowley »

To není instalační uzamčení.

To je jen jiný kód technika než 2585.

Instalační uzamčení poznáš tak, že odpojíš veškeré napájení ústředny.
Chvíli počkáš, pak připojiš baterku a nakonec trafo.
Pokud ústředna normálně naběhne, lze ji resetovat.
Pokud nejprve telefonní relé v ústředně 10x hlasitě zacvaká a pak naběhne, nejde resetovat a je instalačně uzamčená.

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#6 Příspěvek od PbSn »

Takže udělat znovu reset a když cvaká jaks popsala, je zamčena?

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

Nedělat reset. Jen jí celou vypnout a pak zapnout. Pokud zacvaká je instalačně zamčena a případný další vypnutí a reset vnější propojkou nepomůže.

Pokud nezacvaká, zkusil bych jí vypnout, udělat propojku mezi PO1 a ZN1 , zapnout napájení a po 10s by se měla zresetovat.

Někde ve skladu bych jí měl mít, ale až v pondělí :)

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#8 Příspěvek od PbSn »

Díky za odpovědi také se tomu pověnuju v po. Jinak se omlouvám za použití feminina v minulé replice. Psal jsem to ve vlaku. Hezký víkend přeji.

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#9 Příspěvek od PbSn »

Zdravím po víkendu. Ústředna po zapnutí po chvilce (4 sec?) cvaká - je tedy inst. zamčena. Navíc se ani nerozsvítí klávesnice. Testováno bez akumulátoru, ten ale není pro tento test nutný?

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#10 Příspěvek od PbSn »

Pojistka vyměněna, klávesnice trvale píská, svítí všechny smyčky (nemám je zakončené odpory 5k6)m dále svítí led "paměť" a "porucha". Má někdo tip, jak to rozhýbat?

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Cowley »

Takže již vyřešeno, PbSn odhalil kód technika :)

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#12 Příspěvek od PbSn »

Zdravím, bylo to tak, jen jsem cca 5 min práci na kódu nezmínil. Uź se hlídá, zatím bez sirény. Přes gsm modul bináry poplach, porucha. Mezitím se ke mně dostala další deska 2585, (kupodivu:) opět zablokována. Koupil jsem to jen kvůli klávesnici, co k tomu byla. Ale odblokování dělá dealer pro ČR z H. Králové, za 400,-.
Poradí někdo, jak připojit sirénu? Mám k dispozici Tecnoalarm TCN 938. Na svorkovnici destičky jsou (zprava do leva) následující svorky:2x tamper, "cent+, sra+, sra-". Znamená to, že výstupní 2 svorky v EZS ozn. jako "bell" zapojím do sirény k "sra+, sra-" a + (stejný jako pro čidla, 12 V) přivedu na "cent+"? Předpokládám, že je na něm cca 13,8 V pro nabíjení zál. baterie v siréně, tak aby ji nabíjel, Je to tak? Díky.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#13 Příspěvek od Cowley »

Výstup BELL je v základu nastaven jako spínací, tzn. že se na něm objeví napětí při poplachu.
Při změně parametru 21/7 je možno nastavit sirénu jako inverzní, tzn. napětí tam bude trvale a při poplachu zmizí.

A tenhle typ sirény mi nic neříká, koukám na Google a označení mi taky nic nevyhazuje :(

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#14 Příspěvek od PbSn »

Siréna je typ SAEL 25. Označení TCM patří jen k vnitřní destičce. V EZS upraven, invertován výstup (díky za radu), když zmizí napětí na +SRA, siréna řve (doslova jako kráva, ještě jsem tak hlasitý krám nepotkal). Takže stačí "třívodič". Napájecí - a + přivedeny na sirénový - a + CENT, napětí beru z výstupu pro čidla, za běhu trf. je tam tedy 13,6 V, na zmíněném + SRA je v klidu taky 13,6. V siréně je akumulátor 2,2 Ah, nevím, jak moc se dobíjí, zda na něm také napětí vyleze na alespoň těch 13,6 V, v cestě ale bude nejspíš nějaký polovodič, tak to min. o 0,5 V sleze dolů. Potvrdili mi to dneska v AT_S group. Díky.

Uživatelský avatar
PbSn
Příspěvky: 125
Registrován: 29 bře 2016, 02:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

#15 Příspěvek od PbSn »

Zdravím.
Mám dotaz. Lze připojit k této ústředně 2 PIR čidla na jednu smyčku? Zakončovací odpor + odpor přemosťující NC do série 5k5 + 5k6 dle manuálu EZS vyhodnotí jako poplach. Jeden 5600 Ohm je klid, 11200 Ohm poplach. Dal li bych 2 čidla, v nichž je NC přemostěn 5600 Ohm, v nepříznivé situaci, kdy se rozepnou NC u obou PIR, tak bude odpor 16800 Ohm. Vyhodnotí to ústředna ještě jako poplach, nebo už poruchu - přerušení vedení? Díky předem!

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“