nová pneu do velocipédu

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

nová pneu do velocipédu

#1 Příspěvek od konosuke »

ponivač nemám auto jezdím kde se dá na kole (pokud neprší teda a není venku metr sněhu) na ryby, na pivo, za kulturou aj do rachoty, plášť Kenda (je to čína kdo snad neví) se prodřel za deset let provozu, no dejme tomu...takže nový ! CST Almelo eco ok beru, co se ukázalo doma? made in China ! zase ta China
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Nespletl sis rubriku? 10 let je super hodnota, víc vypovídající údaj by byl spíš nájezd, ale dejme tomu. Co mám říkat já, když měním plášť po dvou letech, protože je sjetej? A to stojí 1500,- jeden (občas v akci pod 1000,-).
Jo, mimochodem, ta guma po deseti letech bude už stejně stát za hov... Tvrdá, bez adheze...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Co se stalo s firmou Rubena? Třicet let po bolševikovi, bez jařma direktivního řízení z centra, bez nutnosti dodávat na ruské trhy, bez kecání aparátčíků do výrobních i personálních otázek? Ta teď přece musí nádherně prosperovat. Volný pohyb surovin, kapitálu, lidí...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Funguje dál a dělá i pláště na kola, dokonce se snaží držet krok s dobou a dělá i na horský. Tady třeba nabídka, nějak jsou asi spojení s Mitasem, ten zase dělá dost dobrý pláště na motorky pro plochou dráhu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Rubena bez aparatciku normalne funguje, beru od ruzna tesneni, gufera apod. Mozna kdybys nekupoval porad jen ty nejlevnejsi cinske sracky tak bys to vedel. Jestli bude fungovat dal je jen na nakupnich preferencich lidi jako ty, kapital nekapital.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

ale no jasně, máte pravdu, deset let provozu je superhodnota plašte kola
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PotPalo »

Zaujímavé. Ja čo som mal plášte Kenda, tak sa vždy začali trhať na kraji ako sa dotýkajú ráfiku, tá nylónová tkanina začala povoľovať. Rubena držali dobre, ale najlepšie sa mi zdajú práve tie 10 a viac ročné. Made in Czechoslovakia. Tvrdá guma čo sa len tak nezjazdí, a ani defekt sa pomaly nedá chytiť. Jedného času som dal nový plášť (už neviem, ale tuším Rubena), ale zdal sa mi nejaký mäkký (asi ako tvrdší silikón, ale pritom guma), ten vydržal tri mesiace a už nemal dezén.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

no, nemám doma monterpáky tak jsem plášť na ráfek kola natáhl plochým klíčem 13x17 a šroubovákem, zatím tlak duše drží a zítra se uvidí
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PotPalo »

Na natiahnutie (alebo zhodenie) plášťa už nepoužívam žiadne náradie, ide to aj ručne. Treba protiľahlú stranu a boky potlačiť do tej priehlbiny v strede, aby sa to dalo prešmyknúť cez okraj. Platí len pre klasické ráfiky, tie nové duté nemajú v strede priehlbinu, tam to nejde.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

dřív jsem měl Jawa 50 - pionýr 21 sport a v setu byly ty monterpáky, výměna pneu šla jak po masýlku ale, to jsem byl mladší a šikovnější, ne to co dnes :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Pláště Rubena 2,50x19 byly i na kolech velkých vozíků "dvoukoláků" - no co ty vydržely /ale i duše!/, přefoukané kvůli malému valivému odporu málem na výbuch, zatížené námi někdy i dvěma metráky, no neskutečné..
Rubena pláště 2,0 a 2,25x19 byly i na všech mopedech - S11, S22 i na Jawettě. Rubena pláště byly myslím taky i na Pařezu J550, ale už 2,75x16. Mnohé originální jsou na sbírkových kusech dodnes :D

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#12 Příspěvek od PeteBurns »

Crifodo píše:Co se stalo s firmou Rubena?
Sranda, nedavno som kupoval nove pneu, kevlarove, takze aj v Norsku je znama ;)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#13 Příspěvek od Hydrawerk »

Míval jsem na horském kole levné pláště Mitas Ocelot asi od června 2018. Nebyly nic moc, ten zadní se rychle ojel a měl jsem pár defektů. Od září 2018 tam mám dražší Schwalbe Smart Sam 29x2.25 new Addix Performance Double Defense. S nimi jsem spokojen, defekt zatím žádný.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

no dobře, přesvědčili jste mě že úspora na plášti kola za každou cenu není to pravé ořechové, platí obecně kdekoli jinde ať jsou to baterie nebo tenisky...
ještě mě napadlo zmodifikovat krček tlakový láhve CO₂ 1-2 kg (pro potravinářské účely) k dohušťování pneu, o dusíku jste už slyšeli ale céóčko ?
o rentovnosti investice v poměru k nákladům nemůže bejt řeč, jenom taková úvaha
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

Když jsem kupoval cyklo pláště, což pěkných pár let, prodavač něco blábolil že nejlepší na světě je Kenda a že Rubena končí a že stejně nedávala takový prostor pro marže. Mezitím skončil ten prodavač i s tím krámem plným Kenda.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“