TV LG 42PG6000 problém s ovládáním a zvukem

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

TV LG 42PG6000 problém s ovládáním a zvukem

#1 Příspěvek od riki »

Včera kamarád dovezl tuto televizi.Když jsem ji zapnul,nastavil vstup, vše se zdalo OK.Po vypnutí na DO a opětovném zapnutí,najel obraz ale chyběl zvuk,nešlo ovládat žádnou funkci přes DO ani tlačítky na TV,krom funkce PWR.TV se „vzpamatovala“asi po půl hodině v poh.stavu,a to se opakovalo.Po posledním zapnutí nechal jsem TV hrát asi 5hodin,vše OK.
Na noc byla TV vypnutá ze sítě.Ráno se mi ji podařilo nastartovat až po dvou hodinách pokusů (obraz je,zvuk není,nejde ovládat).Teď běží,ale po vypnutí musím zase čekat asi půl hodiny než je vše OK.Může někdo poradit,čeho se chytit?Děkují.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Ten problém po vychladnutí by mě nejspíš navedl na dvě věci - elyty a studeňáky. Zkus poměřit napětí, jestli v tom problematickém stavu ty hladiny na dostupných bodech zdroje a měničů odpovídají.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. U LG byvaju casto studenaky pod BGA procesorom.

Uživatelský avatar
Gagan2006
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 2017, 01:00
Bydliště: Nymburk

#4 Příspěvek od Gagan2006 »

Ještě bych se podíval jestli nemá nějaké tlačítko v televizi svod. Televize pak neví co má dělat.

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#5 Příspěvek od riki »

Děkují.V pondělí se na to podívám.Trochu mě zaráží jedna věc.Když je to OK,stačí vypnout na par vteřin a už je jen obraz.Zkontrolují všechno dle Váších rad a dám vědět.Přece je to starší TV,topí jak radiátor.

Uživatelský avatar
Dominic
Příspěvky: 291
Registrován: 18 bře 2014, 01:00
Bydliště: Martin

#6 Příspěvek od Dominic »

Popraskané guličky pod procesorom ak chceš mám funkčný mainboard do tejto plazmy.

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#7 Příspěvek od riki »

Odpojil jsem klávesnici,proměřil zdroj,bohužel stav zůstal stejný.Na procesor si netroufnu.Něco jsem o tom četl,horkovzdušná pistole,trouba.Dominic,děkují za nabídku,když majitel bude mít zájem ozvu se.Děkují všem za ochotu pomoct.

Uživatelský avatar
ONeill
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2019, 01:00

#8 Příspěvek od ONeill »

zdravím, mám TV 50PG6000 a podobnej problém, po najetí TV vše ok, ale po chvíli se vypne, začne najíždět a zase vypne a tak pořád dokola,..

kondenzátory ve zdroji jsou ok, napětí co leze do základovky taky žádný zvlnění nemá

mám dotaz: bude mi pasovat základovka z 42PG6000 do tý mý 50PG6000? děkuji

Uživatelský avatar
Dominic
Příspěvky: 291
Registrován: 18 bře 2014, 01:00
Bydliště: Martin

#9 Příspěvek od Dominic »

Ano bude, následne stačí iba v servisnom menu zmeniť model.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“