Brum reproduktorů

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
falen
Příspěvky: 7
Registrován: 05 zář 2019, 02:00

Brum reproduktorů

#1 Příspěvek od falen »

Ahoj,

mám repráčky k PC. Hráli dobře, po přestěhování z bytu do domku se z nich ozývá brum. Repráčky bručí i když jsou odpojené od PC (audio), zemnící smyčka nepadá asi v úvahu protože mají vidlici bez uzemnění. Zkoušel jsem si i koupit jiné a dělají to stejné. Nevíte někdo co by mohlo být špatně? Když repráčky vezmu a zapojím je v domě u našich tak je to v pořádku... . Je to opravdu nesnesitelný v noci -přes den by to nevadilo (většinou mi něco hraje), ale když jdu spát tak je musím vypínat... . Děkuji.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Nejspíš bude problém v elektroinstalaci a konkrétně v uzemění.Dělá to u všech zásuvek v domě?
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
falen
Příspěvky: 7
Registrován: 05 zář 2019, 02:00

#3 Příspěvek od falen »

Ano u všech. Ale ty repráčky nemají uzemnění - mají jen takovou tu dvojvidlici bez kolíku... . Takže myslíš, že mám zkusit revizáka co tu dělal elektrorevizi? Díky

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Jo, revizáka by to chtělo.On změří impedanci a popřípadě i opraví.Máš síť TN-C, žejo?To jsou do zásuvek jen dva dráty.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
falen
Příspěvky: 7
Registrován: 05 zář 2019, 02:00

#5 Příspěvek od falen »

Elektrika je tahaná nově třídrátově - nevím jak se to značí... . Ja myslel ty repráčky že mají jen vidlici bez uzemnění... .

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

Tipuju že to dělá už po připojení do sítě. To vypadá na uvolněné trafo. Sám sem jeden set rozdělal a plechy stáhnul. Druhý už se mi nechtělo pitvat a raději sem jej poslal reklamovat.Tehdy to byla nějaká nejlevnější řada Genius. Zvláštní, že u vašich to nedělá - nestojí ten repráček na jiném podkladu, který by třeba to "hrkající" trafo nebylo schopno rozrezonovat?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Mně taky bručely, nakonec se ukázalo, že vadí umístění trafa těsně za reproduktorem. Dal jsem ho do krabičky pod stůl a je ticho.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

chtělo by to víc údajů. jaké je napětí v zásuvce v tom domku a na tom druhém místě? mohlo by to dělat přesycení trafíčka pokud je napětí sítě v tom bručícím místě výrazně vyšší.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

On stačí i jiný stůl .... tyhle pofidérní trafa jsou kostovaná a dle toho se chovají . Zkus různě vysoká napětí .

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#10 Příspěvek od Sandal »

Moment, ale podle popisu závady, má tazatel problém s brumem z reproduktoru.Alespoň já to tak pochopil.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Přesycenýmu trafu padne indukčnost, naskáčou tam harmoniky 50 Hz, zdroj bývá jednoduchý graetz s jen tak tak filtrací, takže všechno je možné.
I to rušení rozptylovým polem do magnetu repro.

Uživatelský avatar
falen
Příspěvky: 7
Registrován: 05 zář 2019, 02:00

#12 Příspěvek od falen »

Ano brum jde z reproduktorů. Trafo se nechvěje. Dělá to i když je držím v ruce takže to nemůže být kontrukcí (když u našich je to ok). Takže vidím problém s elektrice zřejmně. Změřím napětí u našich a u mě - ale co stím když změřím že mám více??

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Když zkratuješ vstup a budeš měnit hlasitost, bude to bručet dál?
Už se mi totiž stalo, že do nf zesilovače lezlo vf rušení, žádná modulace slyšet nebyla, ale zesilovač žral tolik, že to filtrační kapaity zdroje neutáhly. V paneláku byl v pohodě.
Ale na to se hodí osciloskop.
Naproti tomu například bedýnky Genius 5.1 (řešily se tu víckrát, takyjsem měl dva modely několikrát rozdělané, a asi mi, podobně, jako i jiným, došla fantazie, kde to nejlíp naměřit) mají konstrukční vadu, kterou se ještě nikomu nepovedlo ostranit, protože se nepřišlo na to, proč bručí bez ohledu na to, kolik kapacizy se přidá k filtraci zdroje.
V paneláku to bylo v+těinou nepozorovatelné, hladina hluku v okolí to úspěšně zamaskovala ve dne v noci. V tichu ale opravdu rušivě bručí.
Naposledy upravil(a) Hill dne 06 zář 2019, 08:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
falen
Příspěvky: 7
Registrován: 05 zář 2019, 02:00

#14 Příspěvek od falen »

Nevím co si mám představit pro pojmem "zkratuješ vstup" :-( Vstup mám odpojen a je to furt stejné - hlasitost nemá na brum také žádný vliv -brumí to stejně když je hlasitost na max i na min... .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

Když odpojíš signál od vstupu, máš vstupy naprázdno. Do nich se dá leccos nachytat, i brum.
Proto nejen, že nepřivedeš na vstup signál tím, že propojovací šňůru odpojíš od zdroje signálu, ale ještě omotáš konektor kouskem drátu, aby signálový kolík byl zkratovaný s kostrou. U obou cinchů nebo přes všechny prstýnky na jacku.
Podle toho, co to udělá, můzeme některou příčinu vyloučit. Nebo taky ne. Ale jinak se asi dál nepohneme,

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“