neznámý potenciometr Watson (PRC)-vyřešeno

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

neznámý potenciometr Watson (PRC)-vyřešeno

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím, pomůžete mi s identifikací? Sype se mi to v rukou, stírací uhlík asi už jen jeden. Snažil jsem se něco naměřit, ale žádná sláva. Je to ovládání hlasitosti retro přehrávače Watson (stereo). Rozměr 20x10mm, žádné značení, hrozná kvalita. Osička 6mm s ploškou v plastu. Bude to log.potenciometr, dvě dráhy s vývody v řadě? Dá se koupit jinde než u číňana, v lepší kvalitě? Vůbec nevím co mám hledat. Poradí někdo?
Přílohy
Watson-PH-8000-MP3-CD-Radio-FM-UKW-Stereo-AM-MW-USB-Port.jpg
potenc_volume.jpg
Naposledy upravil(a) wlezley dne 04 říj 2019, 12:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od eleferner »

Asi to moc nepomuze, ale pripomina mi tuhle vyrobni radu:

https://www.tokopedia.com/pusaran/poten ... -for-mixer

Druhou otazkou vsak bude je sehnat. Osobne bych v tomhle pripade zkusil z radia vyvest dratky a vyzkouset, jaka hodnota odporu bude potreba. Pak bych tam zkusil nabastlit nejaky typ, co se da bezne koupit a pro lepsi mechanickou pevnosto ho treba cely oblepit k DPS.

Taky je mozne, nekdo ze zdejsich guru najde servisni manual, s trochou stesti i se seznamem part numberu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Rozobrat a pozriet, ako su tam drahy, pripadne aj zmerat.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#4 Příspěvek od wlezley »

Hodnota bude asi sedět, ale nechce se mi tam vracet stejný drek, zrovna jednoduše se k němu nedostanu.
https://1url.cz/WM9vI
Proto je asi prodává po tuctech :-( Trochu jsem doufal, že bude ke koupi něco kvalitnějšího u nás. Pokus o rozdělání je jeden, pacičky se okamžitě ulomí.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#5 Příspěvek od wlezley »

Rozebráno, změřeno. Dvě dráhy 50kΩ/A, jeden sběrač a středový kontakt (nevyužitý). Jeden kontakt na sběrači je upálený úplně, druhý skoro.
Nemá někdo na prodej podobný? Klidně použitý v dobré kondici? Kontakty vyvedu drátkama ale jsem trochu omezený rozměry. Musí to být v jednom pouzdru průměr 12mm (ne tandem) a oska 6mm. Kilčo na účet, bublinková obálka, obyč. dopis? Buď koupím 10, nebo u mamuta 1, obojí jsou vyhozené peníze :-(

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

něco popdobného jsem viděl v sortimentu AME

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#7 Příspěvek od wlezley »

Ano, AME to má, cena kolem 100 Kč + poštovné. Ebay 193 Kč + 59 poštovné jen 10 ks https://1url.cz/SM9PR
Jak říkám, obojí jsou vyhozené peníze :-(
Nakonec zvítězilo AME, přihodil jsem si k jiné objednávce. Jedná se o řadu Toshiba 50k/A, perfektní zpracovaní. Opravdu, je to Made in Japan. Děkuji všem za pomoc a rady.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“