Vyměnit akumulátor v Metabo nebo koupit nový ParkSide v LIDL

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Vyměnit akumulátor v Metabo nebo koupit nový ParkSide v LIDL

#1 Příspěvek od Brozicek »

Mám kvalitní aku vrtačku / šroubovák Metabo. Postupně odešly akumulátory.
Sadu nových originál akumulátorů jsem předem vyloučil kvůli vysoké ceně.
U Fulgar Battman by stála výroba nové sady 8 ks aku přes 1200 Kč (i když jsem pozdro rozlepil a požadoval jen svaření sady nových 8 ks aku).

Měl jsem těžké rozhodování zda vyměnit akumulátory v Akupacku Metabo, nebo zda koupit v LIDLU novou vrtačku PARKSIDE s Lion akumulátorem za 1490 Kč.
https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Aku-v ... p100256577

Nakonec jsem se rozhodl pro výměnu aku u Fulgar. Bylo mi líto odstavit (vyhodit) kvalitní vrtačku Metabo a nahradit ji výroblem z LIDLu. Původní sada v Metabo byla NiCd. Fulgat již NiCd nedodává, zhotovili mi sadu z NiMh 8 ks Panasonic typ HHR-30SCP (u Fulgar dodají jen nejkvalitnější aku) za 1088 Kč a k tomu bodové svařování za 200 Kč.

Tak nevím, zda jsem se rozhodl správně. Ještě mne brzy čeká výměna aku v druhé sadě, kterou mám u Metabo.

Jak byste se rozhodli vy? Jaký je Váš názor?

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#2 Příspěvek od Charos »

Za mě rozhodně repas, zdejší firma používá značkové aku (Sanyo), které v Parksidu nenejadeš, čili repas vydrží déle a má větší zaručenou kapacitu.
Vyplatí se jen u značkového nářadí pochopitelně.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Rozhodl bych se pro renovaci aku do Metaba. pokud není naprosto vylágrovaná, tak ten Lídl šmejd ještě přežije.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od makak »

V Lídlu se občas dají koupit levně nějaké ptákoviny, ale jak je to na akumulátor, tak bych to neriskoval.
V GES-u dělají repase také ještě klasickými NiCd články, které jsou pro ruční nářadí lepší, než NiMh pro svoji velkou odolnost.

https://www.ges.cz/cz/kalkulacka/repase-akumulatoru/

Pokud Lithiové akumulátory, tak raději značkový výrobek s chytrou rychlonabíječkou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Zivotnost li-ion clankov vo vyrobkoch z Lidlu je mizerna. Menil som ich vo vysavaci, nebol na nich uvedeny ziadny vyrobca.

A este treba porovnat mechanicku cast.

Takze na jednej strane kvalitne znackove naradie + kvalitne nove clanky vs. najlacnejsi smejd z obchodu s potravinami.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#6 Příspěvek od witt »

Záleží, jak je vrtačka vytížena, respektive jestli tu lepší kvalitu Metaba využiješ.
Jinak osobně bych baterie NiCd nerepasoval a NiMH ve vrtačce si nejsem úplně jistý. V každém příadě Li-ion je lepší technologie.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

V GESu jsem do šroubováku BOSCH koupil články NiCd Enelope s nabodovanými praporky, naskládal do pouzdra a praporky spojil cínem. Šroubovák používám poměrně často a aku drží více jak pět let...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#8 Příspěvek od ACDC »

Zdravím loni jsem si koupil aku vrtačku parkside performance články Samsung 2,5Ah, bezuhlíkový motor. Prozatím si nemůžu stěžovat, akorát nevím proč není v nabídce od minulých Vánoc. Z této řady mám taky mafl s Aku 5Ah, taky v pohodě.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#9 Příspěvek od Brozicek »

Jodr píše:V GESu jsem do šroubováku BOSCH koupil články NiCd Enelope s nabodovanými praporky, naskládal do pouzdra a praporky spojil cínem. Šroubovák používám poměrně často a aku drží více jak pět let...
Dík za námět s těmi akumulátory s pájecími pásky v GES. Tu druhou sadu akupacku pro Metabo už nesvěřím do Fulgar, ale vyberu a koupim si články NiCD s pájecími vývody v GES a výměnu si provedu sám.
Pak mohu porovnat také vlastnosti NiMh článků v jedné sadě a NiCd články v druhé sadě. Originální nabíječka dodaná v kufříku s vrtačkou Metabo je univerzální pro NiMh a NiCd.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Jodr píše:NiCd Enelope s nabodovanými praporky
Eneloop je NiMH, nie NiCd. A nevyraba sa v priemyselnych velkostiach (subC a pod.), len v AA a AAA.

Inak di vrtacky Tesco od kontajnerov som dal NiCd clanky BYD SC1900PP (4/5 subC) z TME. Funguje to, ale pouzivam ju minimalne.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#11 Příspěvek od Brozicek »

rnbw píše:......Eneloop je NiMH, nie NiCd. ....
Nemyslel jsem, že v GES koupím Eneloop. Mají tam širokou nabídku různých aku s páskovými vývody.
https://www.ges.cz/cz/akumulatory-bater ... e/SIA.html
Vrtačku mám v dílničce na chatě, tak se musím podívat na kapacitu a rozměry článků, než něco objednám.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#12 Příspěvek od Jodr »

rnbw píše: .... Eneloop je NiMH, nie NiCd. ...
To nějak nevylučuju, je to už poměrně dávno. Jednoduše jsem kuchnul původní akupack, v krámě jsem z kapsy vytáhl článek, tohle potřebuju x-krát a musí to mít nabodované praporky... No a u kasy chtěli peníze. Už ani nevím kolik. :D
Když šroubovák přestává mít snahu točit, vrazím akupack na nabíječku a víc nezkoumám. :)
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#13 Příspěvek od alxa »

Nechávám si dělat repase aku již dlouhé roky v Battexu (i do továrny). Mají i Nicd. Zatím spokojenost.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“