Defekt - kamera Canon HF S20

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

Defekt - kamera Canon HF S20

#1 Příspěvek od chima »

Zdravím,
moje kamera Canon Legria HF S20 vykazuje defekt.
Jedná se o růžovomodré pruhy cca v polovině snímku.
všude (ať už režim manuál, automat, prohlížení), kde se pracuje s videem a formátem 16:9 defekt je. Tam kde se pracuje s foto a formátem 4:3 defekt není.
Pořízené video nebo snímek ovšem vždy defekt zaznamená a uloží.

Mněl jsem to v servisu a řekli, že to je senzorem, který neopravujou.
Další servis viděl fotky defektu a přiklání se spíše k va dné desce.
Oprava prý 7000,-
Kdo 100% ví čím to může být.
Předem děkuji za rady
Přílohy
3.jpg

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od chima »

Ještě další foto
Přílohy
4.jpg

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od chima »

upřesnění:
1)Režim automat (přepínač z pravé strany kamery)
- na LCD viditelný defekt (pruhy)
-výsledný snímek nebo video s pruhama

2)Režim manuál (přepínač z pravé strany kamery)
a) volba kamera (volí se na LCD) - na LCD je viditelný defekt
-výsledné video je s pruhama

b) volba foto (volí se na LCD) - na LCD defekt NENÍ
- ale výsledné foto je s pruhama

3)Režim prohlížení (stříbrné tl. Z levé strany kamery
-V záložce „originál“(symbol kamery) se zobrazí uložená videa. V dolní části LCD jsou
slabě viditelné pruhy
-V záložce „fotky“(symbol fotoaparátu)se zobrazí uložené fotky. Na LCD pruhy NEJSOU.
-V záložce „menu“, a dalších, kde se provádí různá nastavení kamery a fotoaparátu defekt
NENÍ.

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od chima »

Omlouvám se, asi jsem přízpěvek dal do špatné sekce.
Mnělo to být v opravarenské sekci.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

Přikláněl bych se k vadné desce. "Tvarem" závada připomíná narušení sériového přenosu dat, vadná RAM nebo vadný snímač by asi vytvořil jiný obrazec.
Ale na 100% to tvrdit nemohu.
Zkusil bych vyfotit několik úplně shodných fotek, na stativu, a porovnal, jestli jsou vždy postiženy tytéž pixely. Hádám, že nebudou.

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od chima »

Pokud tomu tak bude a nebudou po každé postížené týtež pixely, bude 100% jistota, že to není CMOS senzorem?

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od chima »

Pořídil jsem pár stejných fotek a pár fotek v průběhu natáčení videa.(jak v automatu, tak i ručně)
Fotky mají format 4:3, ale fotky pořízené v průběhu záznamu (16:9)
Fotky mají defekt vždy na stejném místě (je jedno zda automat nabo ručně)
Fotky pořízené z videa při natáčení na dotykovém displeji na kameře v režimu prohlížení defekt rovněž vykazujou a je viditelný, ovšem když záznamy přenesu do PC, tak fotky pořízené při natáčení videa na obrazovce defekt nemají.(klasické fotky 4:3-ano)
Vypadá jakoby to mnělo souvislost s formatem videa a fotky.Nebo defekt tam je vždycky pouze záleží na jakém monitoru, TV nebo LCD na kameře a zjakým rozlíšením zrovna fotku se pokouším zobrazit.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Kremik »

Logicky to tak vypadá, ale 100% to netvrdím. Nejsem opravář ani znalec fotoaparátů a dneska je možné opravdu všechno.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Moze byt napriklad vadna RAM na doske. Ale obavam sa, ze by sa to muselo potvrdit/vyvratit jedine vymenou dosky. Najlepsie zohnat druhu rovnaku kameru a skusit prehodit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Pokud by ten problém byl jen při některém režimu a to podrobnějším, tak je vadná paměť. V obyčejném režimu se tato paměť s tou vadou nevyužívá a proto to nezobrazuje. Pokud by ta vada byla ale vždy uložená, tak jde o špatný snímač. Oprava je i tak nerentabilní. Kolik stojí dnes stejné zařízení? Přikláním se spíše k závadě paměti. I tak rozdělání, výměna paměti, montáž atd. v ceně za 7 tKč je opravdu dost. Za asi 9 tKč je nabídka stejné kamery s doplňky na ebayi.
Samotná kamera tam přijde na 4 tKč.

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#11 Příspěvek od chima »

Kamera stála cca 21tis.
Hodnotím si ji hlavně z důvodu kvalitních záznamu i za špatného světla.
7 tis. za opravu je fakt hodně.
Podobná od Canonu je Legria HF G25 (možná je ještě o něco kvalitnější), ale cena je zace přes 20tis.
Před časem jsem přes známého koupil na Ebay senzor, byl však z HFS10.
Zariskoval jsem, zainvestoval 900,-kč. Kameru jsem skoro do šroubka rozebral abych na zkoušku vyměnil senzor, ele mněl jiný konektor.
Sehnat CMOS senzor na můj model se mi zatím nepovedlo a mám obavy, že ani nepovede.Většina servisů mně odkazuje na AWH servis(jediný autorizovaný v republice) a právě ten by asi desku vyměnil za 7000,-
Kontaktoval jsem i servis v Polsku - zatím se se mnou nebaví.
Kupovat jinou kameru (třeba na Ebay) za 4000,- se trochu bojím, abych doma ve finále nemněl stejně vadný kus.
Ale mít náhradní desku nebo senzor, si myslím, že by se mi kameru povedlo opravit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Znáš to, dnes je všechno v obchodech a když tak na internetu. Pokud to ale opravdu sháníš, tak je problém. Ano, samooprava je tak nejefektivnější. :lol:
Možná by se hodilo označení toho CMOS snímače a té paměti, možná by se to pak dalo i sehnat.

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#13 Příspěvek od chima »

Ano vada je po každé uložená.Zajímavé je, že když přepnu do režimu prohlížení na dotykovém displeji se mi zobrazí 6 okének, ve 4 je uložený záznam s defektem a 2 okénka jsou černé (prázdné bez záznamu) a i Tam je defekt viditelný.
To přece nemůže být vadným senzorem?
Přílohy
5.jpg

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od chima »

Senzor
Přílohy
6.jpg

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#15 Příspěvek od chima »

druhá strana senzoru
Přílohy
7.jpg

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“