Zesilovač pro 100V 100W rozvod

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

Zesilovač pro 100V 100W rozvod

#1 Příspěvek od MiraSt »

Tak jsem se před časem rozloučil s výkoňákem AUC a už pomalu dochází i na řídící pult AUA 230. Viz tady. Proto se ptám zkušenějších co se tím zabývají co koupit. Hledat na netu samozřejmě umím, ale než začnu tak se zeptám po zkušenostech. Musí to mít výstup 100 voltů a minimálně 100 wattů. Napájí to čtyři reproduktorové sloupy, každý 25W a v budoucnu se možná vymění za jiné tak aby byla výkonová rezerva. Vstupy klasické (snad). Takže požadavek: Dva mikrofonní vstupy, vstup na CD přehrávač nebo jiný zdroj signálu. Hraju s tím na stadionu. Děkuji.
Přílohy
AUA 230.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#2 Příspěvek od ZVUK2000 »

Zrovna testuji na stole toto, JPA 1506. Půjdu to dnes zapojovat na jeden krytý bazén. Tak jsem chtěl vědět co to umí. Tento typ má 500W, ale dělají i 180W a 350W. Má to několik vstupů včetně dvou mikrof. Zabudované rádio, přehrávač na SD nebo USB, vnitřní pamět na znělky, WiFi ...... Výstup 100V nebo ohmický, dále 3 výstupy 100V regulovatelné.
Přílohy
dexon.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Pan Sinclair mi poslal nabídku na SZ za což mu moc děkuju a budu uvažovat. Ale tam se mi to zdá moc "luxusní". Našel jsem po malém hledání zde a to by mi možná vyhovovalo svým osazením i výstupem. Ale více bych preferoval něco na stůl aby se na to dal udělat uzamykatelný box bo vím jak by to dopadlo kdyby to bylo volně přístupné. Občas k tomu mají přístup "jiní" lidé než povolaní. :-)
To ZVUK: Počkám ještě jestli mi někdo jiný nedoporučí něco jiného. Zase to tak nespěchá, podzimní sezónu ještě dohraju na AUA. Ale na jaro by se to už šiklo. Poslední zápas se hraje příští sobotu a to už pravěpodobně bude derniéra AUA. Po celkem dvacetipěti létech služby na obci. Pak počkám jestli se pan Kremik ozve. Tři AUJ, co v tom jsou budou k dispozici.:-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Kremik se ozývá :D Nečekal jsem, že to půjde tak rychle :)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

Záleží na tom kolik do toho chceš (můžeš) investovat a co od toho čekáš.
Např. DEXON toho umí spoustu...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

Kremik píše:Kremik se ozývá :D Nečekal jsem, že to půjde tak rychle :)
Zatím to není. Ale až bude tak se ozvu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#7 Příspěvek od MiraSt »

monterjirka píše:Záleží na tom kolik do toho chceš (můžeš) investovat a co od toho čekáš.
Např. DEXON toho umí spoustu...
Pan Sinclair mi na SZ dobře píše. Nedoporučuje mi nic z Číny. A já si to taky myslím. Tak asi Vráble na zakázku.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#8 Příspěvek od sinclair »

Skutečně Mirovi nic z čínské výroby nedoporučuju.
Sám ZVUK2000, který s tou technikou dozajista pracuje, moc dobře ví.
Ví určitě velmi dobře, z čeho a jak je to vyrobené, nakolik je to spolehlivé a jak je na to zajištěn servis a díly.
Mně samotnému se do rukou už dostalo poměrně dost věcí z tohoto segmentu, vyrobeného číňany. Už to ale neberu. Nebývá to dobře obvodově navržené, konstruované i vyrobené je to opravdu hodně lacino. Bez jakýchkoliv, sebemenších rezerv v materiálu, nebo jsou některé části spíš záměrně poddimenzovány jako kurvítka.
Jeden tvrdší zkrat vedení potom přístroj buď uvaří tepelně, nebo v koncových stupních napáchá škody za vysoké stovky korun jen v materiálu, což mám osobně a mnohokrát "ověřeno".
Mám v tomto oboru poměrně hodně zkušeností a na tento druh výrobků od číňana už mám dost pevně utvořený názor, který je úplně zbytečné mi po tolika letech vyvracet.
Co se týče "konkurence", tak abych nebyl nařčen z propagace jiné firmy, tak mohu konstatovat jen tolik, že přímo u výrobce a přímo ve výrobě jsem osobně byl. Viděl jsem, z čeho a jak se to vyrábí, jak se to testuje, co to vydrží a že je to modernější pokračování skvělé a dlouhodobé tradice přímo v tomto specifickém oboru, hlavně s maximálním využitím všech zkušeností za půlstoletí zpět a také využitím možností moderních součástek.
Obdržel jsem téměř kompletní dokumentace, takže si i umím udělat dobrý obrázek o tom, jak se budou ty přístroje chovat v praxi, v různých konfiguracích a hlavně - v mezních situacích.
Nechali mě nahlédnout do "kuchyně", ukázali mi dokonce i sklad materiálu, rozpracované i nově vyvíjené přístroje. Ukázali mi také, jak je testují a pověděli o rezervách, které jednotlivé výrobky mají.
Viděl jsem ve všech těch vyráběných přístrojích i přístupech výrobce hodně z mého vlastního přístupu, který jsem uplatňoval od počátku v Aldaxu.
Na základě tohoto přístupu nám potom /vždy velmi nedůvěřivý a opatrný/ Pavel Dudek svěřil nejprve kompletaci sad materiálu k deskám DPA222 a 223, později i samostatné zadávání výroby všech tehdejších Pavlových desek, ke kterým se kompletovaly sady materiálu.
Ten přístup je celkem jednoduchý. Za každých okolností použít, pokud možno, co nejkvalitnější materiál, protože se to v dlouhodobém horizontu vyplatí. Což mi ostatně potvrdil i sám spolumajitel a hlavní konstruktér firmy.
Jde totiž o poměrně velkou a dlouhodobou investici, která nemá sloužit 2-3 roky, jako nějaký spotřební krám, který pak zahodíte, ale třeba 15 let.
Tento přístup asiaté neznají, či spíše nechtějí znát. Vyrábějí tento segment se stejným přístupem a ze stejného šrotu, jako vyrábějí spotřebku.
U sestav za mnoho desítek tisíc korun je tohle ale úplně špatně, proto tu načančanou rejži nikomu nedoporučuju.
V tomto specifickém segmentu přístrojů zkouším zájemcům radit podle svého nejlepšího vědomí právě proto, že nejde o nějakou "spotřebku", ale o soubor zařízení, které musí být dlouhodobě spolehlivé i mezních situacích.
Je úplně špatně, aby složitá sestava za takové peníze, za pouhé 2-3 roky začala postupně selhávat jenom díky jednotlivému, poddimenzovanému, nebo mizernému materiálu.
Ale respektuju lidi či firmy, kterým obecné charakteristiky a kvalita čínské výroby nevadí a raději dávají přednost nízké ceně.

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#9 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, jen malý přípodotek :wink: : I Číňan se zlepšuje, co platilo před cca 25 lety, už dnes tak není.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#10 Příspěvek od MiraSt »

Pan Sinclair mi opět napsal SZ a tam argumentuje tak dobře proti číňanovi, že fakt půjdu do Vráblí.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

TubeGuru píše:Zdar, jen malý přípodotek :wink: : I Číňan se zlepšuje, co platilo před cca 25 lety, už dnes tak není.
Fskutku, dřív rejže vydržela aspoň 2-3 roky, dneska už ani to, posere se to kolikrát už po půl roce.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#12 Příspěvek od MiraSt »

Tak jsem se na netu podíval na ty zesilovače z Vráblí a nějak nemůžu nic kolem nich najít. Jenom na Wiki jsem se dočetl, že zanikli. Tak jak to tedy je?
Přílohy
Tesla Vráble.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#13 Příspěvek od oravan »

Asi poruším pravidlá ROCK centrum CZ alebo SK predaj zvukovej techniky ako aj kabeláž ak to pomôže

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Kremik »

Já bych tam nechal co tam je. Vždyť to pojede ještě dalších 100 let...
Měnit funkční za funkční, proč? Jedině že by původní zařízení v něčem nevyhovovalo. Pak bych se rozhodoval podle toho.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Popravdě nevím, jak to dnes ve Vrábloch je. Zkus Miro cinknout do té firmy na E, co jsem Ti o ní psal.
Překáží to dneska skoro všude, je to prostě velký pult. Dnes zbytečně zabírá místo celá ta levá strana /pro cívkový magnetofon/ a skříňka na desky/pásky vlevo pod ním.
To samý i pravá horní strana, gramošasi je dnes nanic.
V pravé noze jsou sice ty AUJ, ale ty jdou dát i doprostřed.
Přesně tak doprostřed, jako to měly "o magič zmenšené", jinak ale plnohodnotné AUR230, nebo její hybridní předchůdkyně AUR120.
Ty oboje AUR byly pultíky jen s gramofonem a otočnými potenciometry, ale jinak se zachovaným, plným počtem vstupů pro externí zdroje i korekcemi. Stály na skříňce výkonových zesilovačů. Fotky napoví.

Dnes už plnotučné AUA či AUB230 dost překáží, mají-li sloužit např. jen pro jednoduchá hlášení a reprodukovaný podkres.

Původně bylo toto pultové provedení, včetně dlouhých posuvných regulátorů uprostřed, zvolený jako poloprofi pracoviště pro kompletní výrobu libovolného programu. Tedy mixáž z případných 6 zdrojů, záznam na pás, úprava a následná opakovatelná výkonová reprodukce.
Proto pultové uspořádání.
Dnes to jde funkčně a pro účely hřiště nahradit nepřekážející "věžičkou" na stůl.
Větší problém už je, kde v tomto specifickém segmentu koupit kvalitu.
Je to řešitelné i více způsoby, ale je zapotřebí znát rozpočet. A ten Mira zatím myslím nemá, resp. asi je v jednání.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“