ja poznám, že mám na telefonu ochranné sklo

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

ja poznám, že mám na telefonu ochranné sklo

#1 Příspěvek od bu2520 »

teď mi spadl nešťastně telefon (Xiaomi A1) naplocho na podlahu sklo má tisíce trhlinek. Ovládání funguje na obraze nevypadají žádné chyby. Měl jsem ho kupovat už s nalepeným ochranným sklem Ale nějak se mi nedaří ho podebrat. Dá se zjistit jestli tam opravdu je , nebo je prasklé sklo vlastního přístroje?

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

viditelný přechod (schod) kolem přední kamery, reproduktorů a senzorů. Ty ochranná skla nekryjí.

Pokud tam nic takového není, žádné sklo se nekoná

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

hmm tak přes přední kameru důlek není ,tam je sklo v kuse . Tak to mám smolíka. Hlavně že jsem si u toho zeleného hajzla dal nalepit ochranné sklo jako službu

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

To by mohl být zajímavý předmět sporu, dal jsem si nalepit ochranné sklo, zaplatil za službu, oni ale sklo nenalepili a následkem toho se po pádu telefonu rozbil displej...
Realita - pokud to chceš řešit, je nutné displej demontovat, což je zpravidla destruktivní proces a koupit a osadit nový displej. Najdi si na tytrubce rozborku tvého telefonu a na Ebay si kup displej a vyměň to, pokud si tedy na to troufáš.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

už jsem objednal , raději jsem připlatil na displej i s rámečkem, na to lepení a nahřívání si přece jen netroufám.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Nic na tom neni, ja uz ani nevypinal mobil kdyz jsem prehazoval skla, normalne pri vymene vyzvanel a po pripojeni displeje sel hovor prijmout :-). Nejvic drzi originalni sklo, to sundat z displeje byla pakarna. Cinske UV lepidlo kterym se lepi nahradni skla nedrzi tak silne a sundat rozbite je otazka chvilky. Problem je, ze pokud mas u noveho mobilu nejake kvalitnejsi sklo, tak ho na ebay rozhodne nekoupis, ty cinske vydrzi mnohem min, ale u tohoto mobilu to nejspis bude jedno.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud myslíš ochranný sklo, co se dolepuje bokem, tak jde sundat podebráním nehtem, nebo co nejtenčím kouskem plastu. Chce to pomalu podebírat, protože jinak se zlomí. Žádný nahřívání to nepotřebuje. Existence takovýho skla prozradí to, že jsou znatelný okraje na koncích displeje a to, že místa, kde jsou kamery, nebo optozávora senzoru tváře (proximity senzor) jsou buď vykrojená, nebo je ve sklíčku otvor. Vlastní sklo před displejem už vyžaduje jiný způsob demontáže

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#8 Příspěvek od dj_Paul »

bu2520 píše:... Hlavně že jsem si u toho zeleného hajzla dal nalepit ochranné sklo jako službu
tak jde o to, jakej byl obsah ohjednávky, jestli telefon, sklo a lepení, nebo jen telefon a lepení.

nevím, spekuluji, u toho zelenýho zm.rda nenakupuji

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Artaban001 píše:Pokud myslíš ochranný sklo...
On tam ochranne sklo vubec nema, kvuli tomu by novy displej asi neobjednaval :-)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Já mám u Samsunga toto sklo, u O2 ho tam dávali předemnou a jak píší výše v příspěvcích, nahoře u reproduktoru(sluchátka) a kamery mám to sklo vykrojené. Dole kde je ovládací tlačítko, tak to je v jedné rovině se sklem, jinak by bylo vystouplejší. I z boků je vystouplejší než vlastní rámeček mobilu.

Jinak díky tomu sklu, se mi nerozbil displej, když jsem jednou kvůli focení vyndal mobil z obalu a zrovna na potvoru spadl na displej(zákon padajícího krajíce) sklo trochu popraskalo dole, tam to naštěstí moc nevadí a takto to mám už asi čtyři roky. Jinak mobil bez ochraného obalu je sebevražda, už mockrát mobil zachránil.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

no právě proto jsem k novému telefonu kupoval i ochranné sklo včetně jeho nalepení . Bohužel mám tři měsíce před koncem záruky. A mám vážné obavy, že budu těžko dokazovat, že jsem si to ochranné sklo nesundal už dřív. Nějak mě vola nenapadlo když jsem při předávání dostal i krabičku od ochranného skla pitvat jestli tam opravdu je.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Neřeš zbytečnosti. Vem telefon, doklad o nákupu a zajdi si tam, kde jsi to nakoupil. Oni musejí dokazovat něco smyšleného, ale hlavně by se k tomu měli rovně postavit a opravit to. Prostě chtěj dát to druhé ochranné sklo a pokud budou tvrdit, že tam žádné není, tak se normálně div, že ti to tak dali údajně s tím zaplaceným sklem a že jsi na tom telefonu nic nedělal. Proč bys měl oddělávat ochranné sklo, když sis ho tam nechal od nich odborně namontovat a ani to neumíš? :lol:

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#13 Příspěvek od dj_Paul »

a nemáš to sklo ještě v té krabičce?

Hele dej sem fotku nějakého rohu displeje, ideálně horní hranu telefonu

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

To je taky dobrý fór. Mrkni se do krabičky! :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

No tak teď by mu sklo bylo platné jak plešatému hřeben :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“