Sony Bravia - kterou?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiBaLaBa
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2019, 01:00

Sony Bravia - kterou?

#1 Příspěvek od MiBaLaBa »

Ahoj,
dotaz v nadpisu vás asi rozesmál, že... Ale kvůli dvbt2 chci pořídit novou televizi a hledám dobrou duši, která se orientuje v označení modelů televizorů Sony. Hledám Android TV, obrazovka 55 palců, tunery alespoň DVBT2 i DVBS/S2. Cena kolem 20-25.000,- Kč. Loňský nebo předloňský model mi neva. V drtivě většině u nás na TV běží Netflix, 30% DVBT, 10% youtube.

No a teď potřebuji poradit model, který bude mít kloudný displej. Velmi naivním způsobem jsem došel k https://televize.heureka.cz/sony-bravia ... e/#section

Důvod, proč vznáším dotaz sem je, že před léty jsou si podobně naivně koupil SONY Bravia a cca po měsíci mi tady na foru někdo řekl, že kdybych si připlatil 2tisíce, mohl jsem mít 4k model. To jsem tehdy nevěděl (a ani to, že bych ho měl chtít).

Děkuji za tipy.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Buď v klidu, 4k model jsi nepotřeboval, nepotřebuješ a potřebovat nebudeš. Bohužel jiný dnes nekoupíš.

PF

Uživatelský avatar
Rolan
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2017, 01:00

#3 Příspěvek od Rolan »

Otázka je jestli opět šetřit a nepřiplatit si za OLED.
Nevím které modely Sony to mají, ale výborně funguje ten jejich zvuk vyzařující přímo z panelu.
Kamarád teď kupoval nějakého OLED Panasonica za asi 30 000Kč.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#4 Příspěvek od mluno »

petrfilipi píše:...4k model jsi nepotřeboval, nepotřebuješ a potřebovat nebudeš...
Pokud jde o televizi, tam dost pochybuju i o účelnosti HD. Možná někdo, kdo má oči jak ostříž nebo kouká z půl metru rozdíl pozná (pokud ho nesežere komprese), ale jinak je to úplně jedno. Něco jiného je to u monitoru PC na který se kouká víc zblízka a 4K na větším monitoru přijde vhod. Ale diskuze o účelnosti nebo neúčelnosti HD by asi zabraly dlouhou dobu. Televize 4K nevysílá a vzhledem k tomu, jak se staví k HD tak asi ani ještě dlouho nebude, youtube je pokrokovější, takže se tam videa 4K najdou dost hojně a občas i 8K, takže tam ten argument padá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Pokud potřebuješ Androida, tak to stejně nemáš moc na výběr. A je celkem jedno jestli 4K nebo ne za stejnou cenu bez 4K. Někdo ti bude vykládat o rozlišení 4K a HD, že není protřebné na naše vysílání, ale tomu nevěř. Pokud bys ho měl brat doslova, tak bys nepotřeboval žádnou televizi, že? 4K se výborně uplatní, když tam připojíš další zařízení, např. PC s grafikou, který to prostě má a budeš to tak i používat. U monitorů k PC na 4K poslední dobou přechází hodně těch, co dělá v AutoCadu a opravdu potřebují vidět nezkresleně všechny čáry atd. Na větší rozlišení s velkou obrazovkou se dá dívat i zblízka, záleží jen na tom, aby sis srazil podsvícení na 50-60% a naopak zvětšil jas a potom to i déle vydrží a nebude velký odběr.
V obchodě si tu TV omrkni a chtěj vidět obraz na ČT1 (nejlepší) a na Nově (nejhorší) a pokud možno v čas TV novin tj. asi v 19:30 hod. Na ksichtech ve studiu uvidíš ty rozdíly nejvíc, na ukázky z nahraných médií moc nekoukej, tam je to stejné. :wink:

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#6 Příspěvek od Syron »

Zdravim. Ja bych si dovolil dobre minenou radu: Sony Bravia jakou? Zadnou. Spis treba LG nebo Samsung. Sony nebrat!!!!

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#7 Příspěvek od Syron »

A FHD nebo 4K urcite. Rozdil pozna i slepy. A dokonce i na SD televizi pres DVBT-2 settop box je obraz z HD vysilani o necem jinem.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od petrfilipi »

Se 4k tvrdím stále to samé, podle mě je to k ničemu.
Ale FHD, to je něco jiného, to musím souhlasit s uživatelem Syron. Přijímáme pouze terestrické vysílání, ale je opravdu rozdíl, když přepnu na ČT1HD - tedy pokud ten rozdíl není způsoben např. ještě nižším bitratem jiných (komerčních) TV.
Jak jsem tady již psal, já jsem před rokem podstoupil kolečko Samsung (chyběly mu kodeky) - Sony (právě s Androidem - občas se sama od sebe vypla (asi aktualizace) a po 14 dnech se jí zdvojil obraz - okamžitě jsem ji vracel) až po LG. S tou jsem po uživatelské stránce naprosto spokojen. Dost lidí tady haní její podsvit, tak uvidím, jak dlouho vydrží.

PF

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Aby bylo jasné, tak on chtěl TV s Androidem a to se vlastně dělá jen u Metz a Sony. Pokud by chtěl TV 55" podle výrobců, tak samozřejmě jen LG a potom teprve Samsung a pak raději už nic, ale to je můj názor. Někdo jiný to může mít podle svého výběru a zkušeností jiné. A FHD a 4K nemá s tím, že v tom nevysílají, tak nic společného. Je to jen o tom, že je kvalitnější zobrazování a tím i novější obvody a podle poměru rozlišení vysílání a zobrazování se jeví u toho správného jako by v tom vysokém rozlišení i vysílali, u toho jiného se tam ten zbytek poměru musí někde projevit, ale toho si stejně nikdo nevšimne pokud se nedívá jen na reklamy. :lol:
No a kupovat dnes jen FHD, tak to je stejné jako trvat furt na nákupu OS XP a ne OS W10.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

petrfilipi píše: až po LG. S tou jsem po uživatelské stránce naprosto spokojen. Dost lidí tady haní její podsvit, tak uvidím, jak dlouho vydrží.
Haní, ale proč? Protože si neumí stáhnout podsvit na 50% a zesílit naopak jas. Takže mají sice stejný obraz, podsvit jede na 100% a jas je na 50%. To je stejné jako hanit obyčejnou žárovku na 220-230 V, která bude připojena furt na 250 V, že vydrží necelý rok a potom kupodivu už nejde.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#11 Příspěvek od Syron »

V tom pripade, kdyz ta tv ma mit android, tak snad radsi pockat, az takovou nejakou bude vyrabet nejaka mormalni firma, treba ta lg nebo samsung. Od sony stejne ta androidova tv dlouho slouzit nebude.
Metz sice delal vynikajici crt televize, ale nejsem si jist, jestli napis metz znamena, ze je metz i uvnitr.

Uživatelský avatar
MiBaLaBa
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2019, 01:00

#12 Příspěvek od MiBaLaBa »

...and the winner is:
Sony KD-55XF9005 (direct LED) za cenu pod 20.000,- Kč.

Je nějaký důvod, proč je to (s ohledem na cenu) vyloženě blbá volba?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Sony jako taková je dnes blbá volba vždycky, protože to už není Sony, ale u té TV ty chceš Androida a to kromě Sony a Metz nikdo nedělá..

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#14 Příspěvek od Syron »

Sony je blba volba vzdy a u vseho uz vic nez 15 let, i kdyby byla zadarmo.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“