Marantz DV4100

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Marantz DV4100

#1 Příspěvek od rnbw »

Po zapojeni do elektriny sa len potoci motor mechaniky, optika sa 6-krat pohne sem-tam a tym to hasne. Na display nie je nic, zapnut nejde - ziadna reakcia na tlacidla. Zdroj nejake napatia dava - 5V, 12V, 5.5V, 3.3V, -36V a -10V. Ci su dobre, to netusim - nie je tam nic napisane, schemu ani nic podobne som nenasiel.
Ked odpojim kabel zo zdroja do predneho panelu, tak po zapojeni sa len zatrasie sosovka na optike, nic viac.
Ked odpojim kabel zo zakladnej dosky do predneho panelu, tak toci motorom, optika sa pohybuje sem-tam a este aj sosovka sa trasie - stale dokola.
Ked odpojim dosku s vystupmi od zakladnej dosky, tak ziadna zmena.
Tie pohyby mechaniky vyzeraju ako nejake chybove kody, len by to nejaku tabulku chcelo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Odmontoval som zo zakladnej dosky mechaniku, odlozil prec a skusal bez nej. Skusal som dosku vselijako stlacat a ohybat a zrazu som si vsimol, ze display ukazuje "------".
Takze asi studenaky. Prespajkoval som konektory (tie vyzerali dost podozrivo) a zatial to funguje. Dufam, ze sa ta chyba nevrati, aby som to nemusel robit vsetko (je to samozrejme cele v SMD).

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

re:

#3 Příspěvek od durkovic »

Skus sa pozriet ci tam niekde nieje keramicky rezonator niekedy byva aj na prednom panely(na polsaku)byva vadny.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Na zakladnej doske boli tusim dva krystaly, na tom plosaku vpredu ziadny (tam je len display a jeho radic - nic dalsie)
Teraz to chodi bez problemov, takze to necham tak.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “