Kde zohnať skrutkovač na taketo skrutky ako na obrazku.

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

Kde zohnať skrutkovač na taketo skrutky ako na obrazku.

#1 Příspěvek od jopo166 »

Kde zohnať skrutkovač na taketo skrutky ako na obrazku.Potrebujem rozobrať spajkovaciu stanicu Proskit 6pk-976.
Přílohy
skrutkovač 2.jpg
IMG_20191108_153130 (2).jpg
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 08 lis 2019, 15:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

vezmi starý plochý šroubovák, plochý jehlový pilník . . .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Sám jsem si před asi 20 lety vyrobil šroubovák stejně, jak to popisuje ok1hga. Tenkrát se používaly podobné šrouby na univerzálních napájecích zdrojích, dostával jsem jich celé krabice, veskrze měly vždy jen přerušenou tepelnou pojistku na primáru.

Pokud chceš profi řešení, hledej pojem "Bity pro bezpečnostní šrouby": https://www.akros.cz/bity-pro-bezpecnos ... duct-20182
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Bezpečnostní profil Spanner head. Hledej "šroubovák spanner" nebo "bit spanner" příslušné velikosti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Tuhle "bezpečnostní hlavu" používala už dederónská firma PIKO produkující v pro dnešek už dávný historii napáječ pro modelovou železnici typu "FZ1". Originální šroubovák s plochou destičkou s dvojicí vystouplejch hrotů místo klasickýho břitu neměly často ani servisy. Takže metoda "plochej šroubovák a jehlovej pilník" to jistila už někdy v 70. letech minulýho století ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Bud rad ze mas jen tohle, ja jsem minuly mesic resil tohle svinstvo https://www.brycefastener.com/key-rex-t ... bolts.html
Tady jsi se shanenim nastroje naprosto bez sance.
Srouby byly jeste zajistene nejakym lepidlem, parada...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#7 Příspěvek od Mysteri »

To ,,PIKO" som v praveku otvoril za pomoci pinzety (klasická poctivá Chirana) uchytenej z boku kombinačkami, aby sa pinzeta ,,nerozliezla".

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Takové šroubky měly i Flexarety. A, oritiže se mi u Flexaret VII Automat čas od času vysypala clona a musel jsem ji poskládat zpět, začalo to velkým šroubovákem na zadní matici objektivu a pak jsem si vypiloval dva šroubováky na dva různé rozměry hlav šroubků.
Ano, plochý šroubovák a jehlový pilník jsou nejsnazší řešení.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

termit256 píše:Bud rad ze mas jen tohle, ja jsem minuly mesic resil tohle svinstvo
Jojo, podobnými šrouby je zajištěna jakási bedna ve vagonech metra na lince B. Tzv. udírna, má v tom být nějaké zabezpečení.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Já jsem zase před týdnem řešil pětihran imbus uprostřed s vystouplou čudlou jako měl termit256. Čudlu jsem urazil kladívkem a malým sekáčem a imbus vybrousil z o dvě velikosti většího šestihranu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Koloman
Příspěvky: 87
Registrován: 20 dub 2019, 02:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od Koloman »

Ahojte maju ich v HORNBACHU a to v troch velkostiach!!! :D

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#12 Příspěvek od Achab »

Bity spanner čtyř velikostí mám v běžné sadě s dalšímy profily. Šroubovák je potřeba jenom na hluboko zapuštěné šrouby, zatím jsem vystačil se 3 typy. V sadě je asi 90 bitů, svého času za cca 200 Kč. Zato jeden šroubovák PH délky 300 mm stál skoro 100 Kč...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Vážení, když už tu probíráme tyhle "atypyčnosti" existuje kardanovej nebo pružinovej šroubovák na jedničku Philips křížák? Nebo nástavec to samý na bity?
Potřebuju utáhnout Philips ke kterýmu se dostanu jen v úhlu cca 25-30 stupňů, jinak by se nuselo vše kolem do mrtí rozebrat.
Sehnal jsem akorát pružinovej nástavec na malou Golu ale to je čtyřhran.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Koupeno v LIDLu u "kamaraduw w Polsce" - v sadě je bowdenovej nástavec a "Filipesa jedničku" najdeš v levý půlce, prostřední řádka první odleva.
Přílohy
20191109_235351 – kopie.jpg
20191109_235325 – kopie.jpg
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Tu Lidl sadu mám, bohužel ale jen levou půlku k rukojeti. A nejsou tam oříšky nahoře. U nás jsem tuhle "velkou" neviděl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“