pøechod na DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

pøechod na DVB-T2

#1 Příspěvek od sr71 »

Rád bych se zeptal co mohu v tomto pøípadì oèekávat po vypnutí DVB-T a pøechodu vysílání na DVB-T2: stávající stav je anténa (nìjaké staré síto, které bylo pùvodnì urèené k pøíjmu analogové tv) na pùdì, svod koaxialem dolù k TV která má v sobì tuner DVB-T, bez problémù v tomto stavu fungují kanály 38 a 40 z vysílaèe Èerná hora (60k takto nefunguje). Dá se pøedpokládat že pokud pøidám k TV settop box pro DVB-T2 bude mi pøíjem programù v nového formátu takto fungovat?
(nìjak se v tìch informací ohlednì nového vysílání neorientuji) Dle tohoto http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... t2_213.jpg by se 7.ledna mìlo zaèít s vypínáním stávajícího vysílání z èerné hory ale zapnutí nových z té tabulky úplnì nechápu, je tam datum až 13.2

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

DVBT-2 už běží nyní na kanále 26 (síť 11) a 28 (síť 12). Proto v tabulce datum není uvedeno. :wink:
A ano, s novým STB to bude fungovat.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Jen bacha na to, že televizní kanály budou koncit 49. Nad tím bude LTE. Tak těžko říct, co to udělá, když máš širokopásmový zesilovač až do 69. kanálu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

To bude ještě chvíli trvat, takže jestli LTE neruší teď, ještě dlouhou dobu nebude. Pak to lze řešit filtrem na vstupu.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

A taky pozor na to, že MX1 bude skoro na celém území ČR vysílat na 26. kanále. Čím směrovější anténa bude, tím lépe. Protože když bude do antény přicházet ještě jednou ten samý signál lehoulince zpožděný z dalšího vysílače, tak to ne každá TV dekóduje dobře.

PF

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Kinematograf vydržel 120 let, analogová TV asi 50, zprasek jménem DVBT deset, jak dlouho vydrží tahle mutace??

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Do žní, pak půjde k Turkovi :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Tak dva-tri roky. Potom televizia skonci uplne a budete to pozerat len cez platene mobilne pripojenie a cez platenu sluzbu.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#9 Příspěvek od scorpions-cz »

Jelikož mně to z části živí, tak čím více změn, tím více :potlesk:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Dnes o půlnoci vypnou ČT z vysílačů Cukrák a Žižkov. Je zajímavé, že na anténu na střeše chytám jedno z toho (mám tam ten symbol v rohu obrazu) a na druhé TV asi chytám něco jiného (na prutovou anténu položenou na kuchyňské lince), poněvadž tam onen symbol v obraze není. Tak zítra tu druhou TV přeladím, snad to ještě nějakou ČT chytne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od xsc »

To je normální, v Praze jde chytat vysílače ze severních hor.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Asi ano, bydlím na SZ kraji, tak je možné, že ten prut chytí Chomutov, Bukovou horu nebo Ještěd. Ostatně, na FM v pohodě chytím rádia z Bukové hory nebo Ještědu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#13 Příspěvek od sr71 »

Michal22 píše:Jen bacha na to, že televizní kanály budou koncit 49. Nad tím bude LTE. Tak tìžko øíct, co to udìlá, když máš širokopásmový zesilovaè až do 69. kanálu.
ta stávající anténa (staré síto) v mém pøípadì který jsem popisoval je provozována bez zesilovaèe (resp. zesilovaè je vyøazený z funkce)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak mám jasno - na kanálech ČT, co chytám na onen prut se objevilo upozornění, že se bude vypínat Trutnov a Mezivrata. Mezivrata (asi) nechytám, protože kopcovité Posázaví a okolí Benešova, tak to bude ten Trutnov.
To to má docela dosah, tedy.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Dnes se mi objevil na ČT2 ten varovnej piktogram. Na ČT1, ČT24 a Sportu není.
Všechno chytám Krásný na 32K, programy jsem jednotlivě zkontroloval, Černou horu na 40K nechytám. Pár měsíců (do 30.4) to ještě má jet, tak co blbnou?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“