Náhrada MJ15003/4

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

Náhrada MJ15003/4

#1 Příspěvek od Dragoniac »

Zdravím, bastlírno ;) Párkrát jste mi pomohli, doufám v to i tentokrát. Tak, sháním za tyhle trandy buď náhradu, nebo se chci zeptat jestli je náhodou někdo nemá doma a nechtěl by je za mrzkej peníz pustit. Mám na stole Dynacord Powermate 600, kde bezohledný zacházení v kombinaci s bídným chlazením a kupou bordelu vykonaly svoje, a pochybuju, že mi osm trandů po dvou kilech bude chtít kdo zaplatit (ale přinejhorším se za to budu bít). Kdyby náhodou, dejte vědět. Díky.
P. S. Ve fóru jsem hledal, ale nejsem si jistej, jestli se mi povedlo najít co jsem potřeboval.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

Pokud do toho nechceš/nemůžeš dát původní ONS, protože je majitel hňup, tak to raději neopravuj.
Protože s lacinými pajcy od rejžáka to znova shoří, ale max. do měsíce.
Hodí Ti to pak na hlavu a za hňupa nebude on, ale Ty.

Kup do toho stejný tranzistory v EZK, nebo u jiného slušného obchodníka a budeš mít klid. Ty tranzistory nestojí dvě kila kus, kdes na to přišel??
Osm stovek za komplet výměnu všech konců není zas tolik.

Uživatelský avatar
ickx
Příspěvky: 80
Registrován: 11 bře 2017, 01:00

#3 Příspěvek od ickx »

Je problém sehnat origoš MJ15004. V EZK už je Krčmář nemá a všude jinde jsou samé pajcy. Jedině snad ebay apod. Ale tam se opravdu pohybují 150-200 Kč kus. Bavím se o originálech !

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#4 Příspěvek od weed_smoker »

Existovaly i KD15003/15004,asi nebudou takový jako ON nebo MOT,ale vyhovět by mohly.Někde se vyskytovat budou (denkl,bucek a další) a není mi známo,že by je někdo pajcoval.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Můžeš je koupit v AME.

Uživatelský avatar
ickx
Příspěvky: 80
Registrován: 11 bře 2017, 01:00

#6 Příspěvek od ickx »

weed_smoker píše:Existovaly i KD15003/15004,asi nebudou takový jako ON nebo MOT,ale vyhovět by mohly.Někde se vyskytovat budou (denkl,bucek a další) a není mi známo,že by je někdo pajcoval.
Tesla tranzistor KD15004 nikdy nevyráběla(možná jenom ověřovací sérii), byly jenom v katalogu,ale nikdy v prodeji a už se to tu říkalo mockrát.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#7 Příspěvek od microlan »

Změř je všechny jestli některý nepřežil, při paralelním řazení je to docela pravděpodobné. NPN nahraď KD3773 s podobnou betou a z PNP, co se nezachránily holt dokup ty dražší a dostaneš se na polovinu nákladů

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#8 Příspěvek od alxa »

U těch přeživší tranzistorů při paralelní řazení bych přeměřil základní parametry.(minimálně průrazné napětí). Mám zkušenost, že některé tranzistory se navenek tváří v pořádku ale jsou již načaty. Klesne jim průrazné napětí . Alespoň tak se chovaly KD607 a 617 při paralelním řazení a po destrukci.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#9 Příspěvek od microlan »

Tak mě to nedalo a obětoval jsem jeden za stokorunu koupený MJ15004 v RS-components. Čip 6,5 x 4,7 mm, masivní měděná vložka.
Přílohy
MJ15004.JPG

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#10 Příspěvek od sinclair »

RS i Farnell jsou ohledně základních řad polovodičů spolehliví, o tom žádná.
Tu spolehlivost si sice na hodně položkách nechají velmi dobře zaplatit, ale to je v pořádku - ručí za původ i kvalitu, jako kdysi dáávno Conrad.
2N3773 i 2N6609 od Conrada, tedy potažmo Motoroly, fungují dodnes a to i přesto, že jejich okolí /hlavně kondy/ už bylo nejmíň 1x vyměněno.
Úplně stejně to je i s MJ15003/MJ15004 třeba v koncových zesilovačích bývalé firmy Zeck. Dodnes to všecko chodí, pokud to generálně neodstavila nějaká jiná, vážná závada.
Každopádně bych do takového značkového powermixu necpal nic, co tam nepatří. Zase jen značkový materiál, který tam byl původně.
Neexistuje totiž nic horšího, než když taková věc v půli akce chcípne - a Vy víte proč. Protože jste do toho vědomě nacpali něco výrazně levného, nebo to, co tam nepatří.

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#11 Příspěvek od Dragoniac »

Jéžiš, já sem dával předevčírem odpověď a zapomněl jsem jí odeslat. Když tady je to složitý, tady jsou všichni z levnýho kraje a je potřeba podle toho postupovat :-D Za dvě kila jsem je viděl v GME a GESu, víc mi toho strejda gůgl kdovíproč neukázal. Pak jsem je ještě našel v Hadexu za 80,-. Pajcy tam dávat samozřejmě nechci, jen je to tak, jak říkám. A děkuju.

Sinclair > To vím, že je to značkovej mix. Tím víc mě překvapilo, jak má vyřešený chlazení těch nebohejch trandů. Copak takhle vypadají 300W konce? :roll:
Přílohy
dynacord.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Jistěže tak mohou vypadat, s funkčním chlazením a značkovými tranzistory klidně. V Dynacordu vždy dobře věděli, co dělají a v tom Zecku taky.
Zeck jenom ve svém segmentu neustál záplavu levného čínského šrotu, protože kvalitní věci nejde dělat levně, vylučuje se to navzájem.

Znovu Ti opakuju, dej tam to, co tam má být. Jestli nechceš, aby Ti to za měsíc hodili na hlavu. A pak budeš dělat zadara, protože to bude Tvoje vina, že to znova odešlo!
Hadex kuva nevede značkový součástky. Objednej si je třeba v tom AME, nebo zavolej do EZK, jestli by Ti je neobjednali, když objednávají i jiný sortiment od ONS. Myslím, že na osm trandů za stovku budou slyšet.
Na mailování se Ti každý vysere, protože si bude myslet, že jen zkoušíš - je potřeba tam zavolat a dohodnout se, stejně tak třeba v SemicTrade.

To je to doprdele tak těžký? Dyť je to jejich vina, že to nechali ucpat bordelem a upéct, tak co furt řešíš? Je to rodina a děláš to zadara?
Tím spíš, když jsou to dobří známí či rodina, tak bys to měl udělat slušně, jinak budeš za největšího hňupa Ty. Oni ne. Pokud jsou to blbci, tak se vymluv třeba na to, že je to v servisáku pultu důrazně předepsaný, včetně výrobce trandů a hotovo.

Tobě se zdá 99,-Kč za 140V/20A/250W tranzistor moc, nebo co?
Jestli nestojíš o dobrou radu, tak proč to sem vůbec píšeš?

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#13 Příspěvek od makak »

Je potřeba rozlišovat hifistickej krám do obejváku s pasivním chlazením, kde musí bejt pochopitelně chladiče jak kráva aby se to neupeklo a hlavně aby to vypadalo, od chladiče na kterej přímo fouká solidní větrák, jak je vidět na fotce.

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#14 Příspěvek od Dragoniac »

Já vím, že se ptám jako hovado, ale čím jsem si zasloužil tolik srdíčka, to netuším. Kdybych o radu nestál, neptal bych se tu. Vím, co jsem vědět potřeboval, tak ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

V pohodě, jen se snažím Tě nakopat do toho, aby ses za to nemusel stydět

Odpovědět

Zpět na „Součástky“