SIEMENS FM 630Q4

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

SIEMENS FM 630Q4

#1 Příspěvek od LOYZA »

Přátelé mám prosbu. Potřeboval bych alespoň mechaniku - tedy servisní sestavu, jak a co se má dát proti sobě. Jsou tam pro mne jasné značky, vše funguje, ale nepřetáčí ani na jednu stranu. Přehrává a nahrává dobře. Vše jsem na té mechanice udělal jak jinak než poctivě. V módu přetáčení nepřepne mechaniku do převíjení, neodblokuje brzdy a vše jde jen přes spojku. Máte někdo cokoliv k tomuto modelu? Nejspíš to bude jiný výrobce, pokud si tuto střenku VCR vybyvuji při své skleróze! Díky za každou radu.

goco

#2 Příspěvek od goco »

Jaká je v tom použitá mechanika/turbo philips/

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

FM630Q4

#3 Příspěvek od LOYZA »

Mechanika je stařenka asi 16 roků stará! Netuším komu bych ji přisoudil! Vím že jsem se jich v minulosti naopravoval hromadu, ale prostě si nepamatuji, kdo to byl, jestli Philips nebo jiný výrobce. Ach ta skleróza! Vím že ji určitě nemám ve své "snůšce" to už jsem hned prohrabal. I tak díky za tvou snahu.

geco

#4 Příspěvek od geco »

Mìla by to být podle modelu mechanika SAN-009,ale rozkres nemám.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

SIEMENS FM 630Q4

#5 Příspěvek od LOYZA »

Tak ta mechanika je od SANYO a je to jedna asi z prvních?! Pohledem z předu je vpravo nahoře převodovka. Tam klasicky z minulosti si pamatuji bylo několik závad. Ulomené segmenty. V tomto případě jsou všechny OK. Sestavené je vše dokonale. Po zasunutí kazety má zůstat mechanika v poloze převíjení, ale nezůstane! Přídržný segment "přeskočí" a nezůstane díky tomu ve správné poloze. Kontroloval jsem opotřebení, ale taky je vše OK. Dal jsem i jinou pružinku na ten segment, taky nic. Pokud si někdo z vás vzpomene na něco co by nakoplo mou sklerózu, budu velmi rád.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “