Technics SL-1500C

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

Technics SL-1500C

#1 Příspěvek od sinclair »


Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

zajímavé . . .
stejný pohon byl v disketových mechanikách 5,25"
Přílohy
direct drive.jpeg

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#3 Příspěvek od elektrosvit »

Mně připomíná MC600. :) Pod talířem chybí už jen Hallovy sondy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Autora bych pověsil za jeho vlastní střeva na kolo z vostnatýho drátu. Obzvlášť za to, jak se pokouší tvrdit, že ve srovnání s gramodeskou z bazaru má "hi-res digitální mástr" mnohem víc prokreslenější vejšky - když většina digitálních formátů je razantně ušmiknutá na 20kHz nebo jen těsně nad tímhle kmitočtem, zatímco analogový gramodesky se běžně řezaly až do 25-30kHz a limitní kmitočty jsou ještě vejš - přitom každýmu kdo někdy nějakou desku slyšel musí bejt jasný, že ta "deska z bazaru" musí bejt v tomhle případě v minulosti přehrávaná na nějakým "soustruhu", kterej vysokým přítlakem na hrot "smáznul" ty nejjemnější vlnky na stěnách drážek - takže na jejich "vytažení z desky" nestačí ani přenoska Ortofon M2 Red. O jazykový stránce článku radši nic psát nebudu - k tomu napíšu jen "to je takovej hnus, velebnosti - du blejt!"
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR píše:Autora bych pověsil za jeho vlastní střeva na kolo z vostnatýho drátu. Obzvlášť za to, jak se pokouší tvrdit, že ve srovnání s gramodeskou z bazaru má "hi-res digitální mástr" mnohem víc prokreslenější vejšky - když většina digitálních formátů je razantně ušmiknutá na 20kHz nebo jen těsně nad tímhle kmitočtem, zatímco analogový gramodesky se běžně řezaly až do 25-30kHz a limitní kmitočty jsou ještě vejš
No a jestli slyšíš nad takových 12-14 kHz tak jdi bouchnout šampus...
Jinak souhlas, článek je o houně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Jo, ve svejch překročenejch 50 letech slyším kmitočty ještě těsně pod hranicí 16kHz - změřeno foniatrem. Když mi bylo 30, slyšel jsem ještě kolem 18kHz, teď už to bohužel jde dolů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Skus si najprv zistit, co znamena "hi-res audio". Moze to byt napr. 24bit/96kHz.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

EKKAR píše:Jo, ve svejch překročenejch 50 letech slyším kmitočty ještě těsně pod hranicí 16kHz - změřeno foniatrem.
u kterého foniatra to bylo ?
tam kde jsem byl já měřil foniatr jen do 8kHz !
a strašně se divil, že jsem mu ukázal vytisknutý graf až do cca 13kHz, který jsem si dělal sám na domácím PC . . .
je mi 55 a slyším do cca 12,5 kHz . . .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

ok1hga píše:
EKKAR píše:Jo, ve svejch překročenejch 50 letech slyším kmitočty ještě těsně pod hranicí 16kHz - změřeno foniatrem.
u kterého foniatra to bylo ?
...
Jméno ti nepovím, ale bylo to na Galénu v Údolí Opic ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Přiměli jste mě, abych se tím článkem prokousal. No, nadšením mě nenaplnil. Známé pravdy smíchané s pověrami, hlavně s tou, že značka a cena rozhoduje o kvalitním poslechu. Prostě mě autor zklamal, vypadá to spíše jako reklamní leták, než jako seriózní hodnocení. Nemám nic proti "lampovému" zvuku, ale pokládám stále návraz k elektronkám za pouhou módní záležitost, tlačící nás do názoru, že hřejivé teplo nažhavených katod nahradí horší odstup signál/šum, než by se dal dosáhnout v kdejakém daleko levnějším zapojení s tranzistory nebo operáky. O kabelech nemluvě.
Jak tu správně kdosi výše podotkl, článek je o ničem.
Ale jso Vánoce, tak se nad ním můžeme jen usmát...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#11 Příspěvek od MetalGod »

ok1hga píše:
EKKAR píše:Jo, ve svejch překročenejch 50 letech slyším kmitočty ještě těsně pod hranicí 16kHz - změřeno foniatrem.
u kterého foniatra to bylo ?
tam kde jsem byl já měřil foniatr jen do 8kHz !
Tak on asi má Hi-Fi ušaře, ten měří do 48kHz sluchátkama a do 4MHz ultrazvukovou hlavicí.
Na levý (po úraze) slyším do 14kHz, na pravý trochu nad 16kHz, ale je zajímavý, že levým rozliším muziku pod vzorkovačkou 44.1kHz (22.05kHz) a 48kHz (24kHz). I se svým tinnitem.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Bohužel, ten článek vyšel na poměrně uznávaným webu s jednou z nejvyšších návštěvností u nás (několikanásobně umístěnej v "Top 5" ankety "Křišťálová lupa" v kategorii "Zájmové weby": 2015 - 2. místo, 2016 - 2. místo, 2017 - 2. místo, 2018 - 4. místo, 2019 - 3. místo). Neumím si proto představit že by se tyhle "poznatky" z něj nedokázaly rozšířit mezi lidi. Znovu opakuju - BOHUŽEL ... Navíc ty uvedený ceny od všeho - jasná reklama/product placement. K elektronkovýmu sluchátkáči se radši nebudu vyjadřovat, musel bych bejt sprostej - však název výrobce "Schiit" má jen o 2 písmenka víc, než pojmenování skutečný "kvality" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Vložil jsem to sem kvůli zajímavému gramofonu, proto se to vlákno tak jmenuje.
Kdybych to sem chtěl vkládat primárně kvůli idiotskýmu textu, nazval bych vlákno jinak.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Nika »

Ten elektronkový sluchátkový zesilovač - i to je další komedie hifisty pana Nývlta.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Co přesně a technicky proti tomu elektronkovému sluchátkáči máš?
Já ho neslyšel hrát, tak se k němu nevyjadřuju. Ani ke sluchátkám, neměl jsem je na hlavě.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“