Magio vs OTF C-470 - porozdeľovaný a poprehadzovaný obraz

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

Magio vs OTF C-470 - porozdeľovaný a poprehadzovaný obraz

#1 Příspěvek od jogo9 »

Zdravím, OTF C-470 a Magio Box -a takýto obraz -je to vecou užívateľského nastavenia alebo je to závada?
Přílohy
magio box.jpg
c-470 posunuty obraz.jpg
Naposledy upravil(a) jogo9 dne 24 pro 2019, 14:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nebude vadny kondenzator v budeni horizontalu? Ak ano, tak mozes cakat velmi skore znicenie tranzistora.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#3 Příspěvek od jogo9 »

Ten som pred nejakými 3? rokmi menil -mohol by byť znovu, ale pri ňom sa obraz posunie celý a pri blokovacom je to zubaté -takto rozsekané a poprehadzované som to ešte nevidel..

Bolo to pár dní bez elektriny -u rodiny som prerábal obývací kút -včera som im to pozapájal -s takýmto výsledkom -pred odpojením to šlo dobre..

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#4 Příspěvek od jogo9 »

Včera večer som sa príležitostne informoval ako to ide -vraj to už ide v poriadku..

Takže to nebude vecou napr. zresetovania nejakých nastavení u Boxu.. Zatiaľ ďakujem, uvidíme čo ďalej..

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#5 Příspěvek od jogo9 »

Tak sa to včera objavilo znovu. Na noc vždy vypnú Magio aj TV sieťovým vypínačom. Včera ráno obe zapli -a závada.

Večer som bol na to pozrieť -malo to horší prejav. Pás(y?) pribudli aj vodorovne -v hornej časti. Obraz medzi pásmi ako taký sa celý triasol, nepríjemne kmital -akoby sa šla synchro rozliezť -nepozerateľné. TV číslo programu bolo bez závady -a na svojom mieste.

TV stuď. spoj nevykazoval, trimre synchro na tlak na ne vyzerali že sú ok, pod IO som prstom skúšal reakciu synchro -normálna (zareagovalo, ale nie k lepšiemu, ani k výrazne horšiemu) mal som možnosť použiť len DU 10 a pár nových kondenzátorov, napätie pre RKS bolo cca 125V, priložil som tri kondenzátory (2x220µF 1x470µF) v RKS/budení a jeden 100µF v zdroji + 1µF -všetko pre istotu -všetko bezo zmeny.

Iný zdroj signálu do SCART som nemal, ani iný zobrazovač sig. zo SCART. Vyťahovaním SCART káblu sa to nenapravilo -keď som sa toto uistil, TV som nechal bežať (zrnenie bolo ok), vypol zo siete Magio, chvíľu počkal a zapol. Obraz pekný.

Že by to spôsobovala závada Magio Boxu?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

nevidim dovod vypinat to zo zasuvky. magiobox po odpojeni musi nanovo tahat nejake nastavenia a nadvazovat spojenie so servrom... ked to funguje pri tom ked sa to nevypina tak poucit ze nevypinat a hotovo...

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“