Nabíječka Parkside PABS 20-LiB2-2

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Joe7
Příspěvky: 49
Registrován: 31 bře 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň - jih

Nabíječka Parkside PABS 20-LiB2-2

#1 Příspěvek od Joe7 »

Ahoj,
v nabíječce nastal výbuch, odešly kromě Mosfetu ještě další součástky. Mj i SMD odpory R7,R8,R9,R9a. Hodnoty se nedají přečíst. Prosím někoho ochotného, kdo by je vyčetl ze svého zařízení.
Děkuji Josef
Přílohy
nab1.jpg
nab.jpg

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Je to klasický spínaný zdroj, ty odpory jsou v drainu a určují od jakého proudu bude zdroj omezovat (při přetížení, zkratu). Jejich hodnotu určíš ze zkušenosti, z podobně výkoného zdroje nebo výpočtem. Určitě bude vadný nejenom fet, ale i budící IO a smetí mezi tímto obvodem a fetem.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#4 Příspěvek od feliz_navidad »

Nemám přesně tenhle typ, ale PLG 20A2, 21,5V 3,5A. Tam jsou 5x1R8, u té tvé bych tedy čekal 4x1R5. Tady je o tom vlákno:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3567985.html
Mám podobných lidlovských nabíječek poměrně dost a u všech jsem snížil na polovinu nabíjecí proud do aku.

Uživatelský avatar
yodablesk
Příspěvky: 1
Registrován: 08 lis 2020, 01:00

#5 Příspěvek od yodablesk »

Zdravím,

mám obdobný problém, tak isto zhoreli odpory. Okrem toho zhorel tranzistor, schottkyho dioda, diodový mostík na vstupe a samozrejme aj poistka.
Mám očakávať ešte niečo alebo to bude z vaších skúsenosti už všetko?
Znížením nabíjacieho prúdu môžem uchrániť túto nabíjačku pred opätovným zničením?

Uživatelský avatar
Joe7
Příspěvky: 49
Registrován: 31 bře 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň - jih

#6 Příspěvek od Joe7 »

yodablesk píše:Zdravím,

mám obdobný problém, tak isto zhoreli odpory. Okrem toho zhorel tranzistor, schottkyho dioda, diodový mostík na vstupe a samozrejme aj poistka.
Mám očakávať ešte niečo alebo to bude z vaších skúsenosti už všetko?
Znížením nabíjacieho prúdu môžem uchrániť túto nabíjačku pred opätovným zničením?
Nevím, co vše odešlo, nebyla moje, tak jsem to vzdal.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Dones mi brácha nabíječku Parkside PLGK 12A1, prý se uvnitř zablesklo a hotovo. Je samozřejmě vadná ta trojice odporů v drainu, pojistka, MOSFET a úplně vyschlej ten elyt 10 µF, co napájí řídicí IO. To je myslím prvotní příčina.
Opravovat to asi nebudu, nová stojí pár korun, leda ze sportu, ale na to nemám čas. Ale kdyby náhodou někdo znal hodnotu těch odporů, tak se to hodí i jiným. Řídicí IO bude pravděpodobně ten SW2263, jestli přežil, je taky otázka, výstup není ve zkratu ani na jednu stranu napájení. MOSFET se nahradí něčím vhodným, tam nemá cenu shánět originál.
Přílohy
Parkside PLGK 12A1
Parkside PLGK 12A1

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“