Lze přidat ampérmetr do svářečky?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

Lze přidat ampérmetr do svářečky?

#1 Příspěvek od marat »

Chlapi,

mám svářečku Berlan BWIG 180, ještě starou verzi. Dodělal jsem si do ní Anti-Stick a Hot-Start a k ideálu mi chybí možnost vidět nastavené ampéry. Je tam jenom potenciometr a já nemám klešťák pro změření svářecího proudu.

Nedělají číňani nějaký modul pro tyhle účely nějaký modul?
Prohledal jsem Ali, ale nebyl jsem moc úspěšný v té záplavě elektroniky.

Díky

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Drtiva vetsina svarecek zadny proud vubec nemeri. Na tom displeji je zobrazena jen poloha potenciometru a tudiz je to uplne k nicemu. Ale lidi maji radi svitici a blikaci veci a proto tam vyrobci ty displeje cpou. Polohu potaku si nastav tak, aby ti to varilo jak potrebujes, informace jaky proud nameris ti neni k nicemu

Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od marat »

Díky za tip.
Když koukám na tu cenu, tak je asi jednodušší půjčit si klešťák, při sváření otáčet potenciometrem a měřit proud u jednotlivých poloh. Pak nakreslit stupnici a hotovo.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Jako měřit displayem takto proměnné hodnoty proudu je pro epileptika.
..to bude jen ňákej odpůrek

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Co ti je platny kdyz budes mit zmereny proud namalovany na skatuli, ale stejne ti to nebude dobre provarovat. Tak jako tak musis pridat :-)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

mi-ro píše:Jako měřit displayem takto proměnné hodnoty proudu je pro epileptika.

A ručkový by připomínal metronom :D

Uživatelský avatar
Maxipes_
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2017, 01:00
Bydliště: Litovelsko

#8 Příspěvek od Maxipes_ »

Ten ampérmetr by asi musel mít hlasový výstup, protože když někdo svařuje, tak má většinou na hlavě kuklu na svařování a těžko by při tom mohl ještě pozorovat ampérmetr, ledaže by se ten ampérmetr natáčel na video a po svařování si to pustil :D

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

A nebo mu komplic hlásil "...osumdesát pět..nee..stodvacetjedna..sedumdesátvosum.." :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

Jednou jsem zkoumal osciloskopem napětí na oblouku a dá se to ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

To jsi ale vyráběl jenom housenku naslepo, ne? :wink:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

No to je snad jasný :)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

#13 Příspěvek od marat »

Tak je jasný, že si to nebudu měřit sám. :D

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#14 Příspěvek od MiraSt »

Můj triodyn ampérmetr má. Do 300. Ale stupnice na poťáku není špatná. Na triodynce na reostatu je také. :)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#15 Příspěvek od jirkati »

Zodpovědně mohu prohlásit, že měření svařovacího proudu je nesmysl. Kdo aspoň málo ví o svařování tak má řadu informací o dějích probíhajících na svařovacím oblouku. A protože i tam platí zákon pana Ohma je díky měnící se dynamice jasné, že ve stejném rytmu se mění i protékající proud. Při tzv. zkratovém procesu tedy proud kolísá mezi téměř nulou a maximem, protože se napětí na oblouku mění podle okamžité délky oblouku.
Poněkud přesnější je měření při sprchovém přenosu, i když i tam záleží na okamžitém množství natavených kuliček v dráze oblouku.
Ať si každý na chvilku stoupne někde ke svářečce s displejem u svařovacího robota a bude jen zírat, co tam běhá za čísla při hoření oblouku. A to ještě robot udržuje konstantní délku výletu drátu na rozdíl od svařování rukou.
Nejdokonalejší je tedy při všech metodách svařování nastavení svařovacího proudu uchem a očima. Lidské ucho má nejlepší vliv na jakost svařování, protože dobře rozezná správný šelest oblouku od všelijakého prskání.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“