Televize LG - LED v podsvícení svítí různou intenzitou

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Televize LG - LED v podsvícení svítí různou intenzitou

#1 Příspěvek od dvorak »

Po úspěšné opravě toho Hyundaie jsem se pustil do LG 43 LB 561V, která rovněž náhle zhasla. Když jsem otestoval jednotlivé pásky (jsou tam 4 po 8 LED 6V) tak mne překvapuje, že káždá větev svítí, přičemž intenzita jednotl. diod je různá, některé nesvítí vůbec. Zkoušel jsem to napětím 38 V.
Takže okruh asi není přerušen a problém je jinde, nebo LED jsou zapojeny nějak jinak ? Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Okruh nemusi byt preruseny. Staci, ze ani pri maximalnom napati menica netecie cez LED dostatocny prud a menic vypne.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

Takže problém může být ve zdroji ? Nebo ty LEDKY postupně odcházejí ?
Ptám se, abych zbytečně nekupoval nový podsvit.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#4 Příspěvek od Syron »

Rnbw ti napsal, že problém není ve zdroji, ale v LED. Takže zkontroluj jednotlivé LED. Musí mít stejný proud při stejném napětí nebo naopak. Při sériově spojených ledkách musí být při daném proudu na všech LED stejné napětí. Nebo bez měření rovnou pásy vyměň.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#5 Příspěvek od dvorak »

Koupím nové pásky. Měřit je asi zbytečné, když každá svítí jinak, nebo vůbec.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#6 Příspěvek od dvorak »

Takže podsvit vyměněn, obraz je bezva, pouze po zapnutí je bílá malinko do růžova, ale do 15 vteřin to zmizí. Souvisi to nějak s tím podsvitem ? Nesignalizuje to nějaký další problém ? Děkuji.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Že by LEDky svítily za studena jinak než po zahřátí jsem nikdy neviděl. U trubic ano, LEDkY ne! A není jen subjektivní pocit?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Mozno v Cine vymysleli nejaku inovaciu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

dvorak píše:Takže podsvit vyměněn, obraz je bezva, pouze po zapnutí je bílá malinko do růžova, ale do 15 vteřin to zmizí. Souvisi to nějak s tím podsvitem ? Nesignalizuje to nějaký další problém ? Děkuji.
Zkoušel jsi po výměně pásků změřit jaký proud protéká LED-kami a jaké jde na ně napětí?
Proud těma LED jsi asi neupravoval.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#10 Příspěvek od dvorak »

Neupravoval, na to si netroufám. Vím, že se tím dá prodloužit životnost, ale to neřeším, těch 5 let to snad vydrží.
Jinak jsem chtěl tu LG po výměně podsvitu prodat, jelikož jsem si mezitím pořídil nového Samsunga , ale musím konstatovat, že LG má barvy více pastelové, což mi docela vyhovuje. Takže se díváme na LG, Samsung je zatím odstaven.....

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

dvorak píše:... ale to neřeším, těch 5 let to snad vydrží.
Optimisto. Jak dlouho tam vydržely ty původní?

A má tento tvp vůbec kodek H.265/HEVC - když mě ho nenajde ani web dvbt2overeno.cz?
Podle této Specifikace je to: Modelová řada 2014.
Přestože se taky uvádí: Druhy příjmu signálu    Příjem digitální TV Ano    -- Pozemní - terestriální (DVB-T) DVB-T2, pochybuju, že ti nové vysílání (u modelu z r. 2014) na něm (bez STB) půjde :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Jak psal, tak asi 5-6 let ty původní a když mu vydrží zase ty nové 5 let, tak bude spokojený. Možná si nechá poradit a upraví podsvit a jas, aby to vydrželo déle.
No a co s tím má společného T2? Prostě tam vrazí STB a má pokoj stejně jako jiní. Je plno lidí, co je T2 nezajímá, protože přijímají přes satelit nebo kabelovku.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#13 Příspěvek od Syron »

Tato TV naladí DVBT-2, ale nemá ještě kodek. Mám ji ve velikosti 32". Jinak super obraz. Má jednu dcera, se STB a bez problémů. Fakt je, že ji nějaký chytrák smažil s podsvícením na max. Takže nové originál LED. Žádný chameleon efekt. U druhé čínské LED. Dalo mi obrovskou práci nastavit jakž takž bílou. Ano, chvilku se vždy "žhavila" než se barva po zapnutí ustálila, ale teď po nějaké době už stabilní.



PS: ta první TV byla v provozu max 2,5 až tři roky, podle data výroby

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#14 Příspěvek od Syron »

Ještě drrobnost. V tom značkáči mi upgradovali software, který prý omezuje maximální proud LEDkami, takže jsem to neřešil. Navíc jsem patřičně instruoval dceru, jak si pohlídat proud a tím spotřebu. Upgrade dělají vždy, u všech TV už při záruční opravě, prakticky kdykoji se k nim TV dostane. Podle instrukcí výrobce. Jen připomínám, že LG není Samsung. Se softvérem nemá problémy.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

To p32
Přestože je to modelová řada 2014, to ještě neznamená, že musela jet 5-6 let - mohl ji koupit později - proto ten dotaz.
A že na ní "jede" pozemák, vím z tohoto vlákna - v něm si stěžuje, že jim právě včera vypnuli MUX2 a RS7 :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“