Záhada modrých podsvitů LG odhalená

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Záhada modrých podsvitů LG odhalená

#1 Příspěvek od mi-ro »

:D Sice fotka makro-mobilem ale zřetelně ukazuje, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Skutečná velikost čipu je cca 1mm a takhle vypadá po odstranění difuzoru. Luminofor se od modro-UV čipu evidentně odlupuje.
Přílohy
2020-02-05 14.04.20xxx.jpg
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 06 úno 2020, 19:49, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Neodtrhl jsi ten luminofor s tou čočkou?
Je to čínská srágora, nekonečná všudepřítomná, k iluzi pseudoblahobytu "mám všechno".
Kdo mi k**va vysvětlí, proč trh neumožní "chci a) levnou napodobeninu TV s životností pár měsíců za třetinu mzdy b) chci TV v kvalitě 1A v ceně dvou nebo tří mezd. Někdy si říkám, kde asi kupuje elektroniku kasta lidí kterým opravdu na penězích nezáleží a nejsou zvědavi na seroucí se čínu. Třeba britská královna.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Snad si nemyslíš, že se ta kasta lidí bude dívat na 5 let starou televizi.
:wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Bohatí lidi někdy bývají konzervativní. Ale o to nejde, čína se umí 🤐 i dlouho před zárukou.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Ale já jsem přece nepsal o "číně", ale o tom tvém za b)...
:wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

To spolu přece souvisí. Já mám tu nezodpovězenou otázku, kam se chodí na kvalitní bytovou elektroniku. V případě TV třeba takovou, která není osazena levnou čínskou poddimenzovanou srágorou s luminoforem popraskaným po 200 hodinách provozu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Tak to zkusím ještě jednou. Ptáš se
"Kdo mi k**va vysvětlí, proč trh neumožní "chci a) levnou napodobeninu TV s životností pár měsíců za třetinu mzdy b) chci TV v kvalitě 1A v ceně dvou nebo tří mezd. Někdy si říkám, kde asi kupuje elektroniku kasta lidí kterým opravdu na penězích nezáleží a nejsou zvědavi na seroucí se čínu...".
Myslím si, že ten trh (po kterém tak voláš), té kastě lidí prostě vyhovuje. A proč jí vyhovuje? Protože vývoj jde vpřed rychlostí, která daleko převyšuje potřebu dlouhé životnosti výrobků. Ano, jsou v té kastě i konzervativci, ale pochybuji, že mají ve zlatém zdobeném rámu crt televizi. To jsou lidé, kterým se o to, na jakou tv se dívají, starají druzí.
:wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Čili pár slovy, současný trh už nenabízí kvalitu, jen rychlý obrat šmejdu.
Cikán v Chánově z podpory i Kellner má na stěně stejnou placku od žlutýho výrobce. :twisted:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Ano. A ani cikána ani Kellnera to nesere. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Tak si kup TV v Německu nebo USA. Určitě budou kvalitnější.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Pokud to lidi plošně nesere, že jim epocha čínský výroby vykradla z života pojem kvalita, co se týče zboží, tak se nedá nic dělat, v téhle historicky nejlepší době.
Trochu bych čekal, že zrychlený obrat surovin a energií do odpadů by měl znepokojovat bojovníky za ekologii a svatou Grétu, ale k těm se to ještě asi nedostalo.
Přesto je segment, kde kvalita musí existovat: avionika, space, military, tam se nedá zazvonit vždycky na zvoneček ať slouha donese novou placku a starou opře o kontejner.
LED s kvalitním luminoforem tam snad MUSÍ být. Nebo jedou pro jistotu na tříděných CRT? :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Příznak je typicky modrofialový obraz bez možnosti korekce. Po demontáž panelu a spuštění podsvitu ostrý modrý svit i s čočkama. Odloupnutí čočky už nemá prakticky žádný vliv na barvu světla. Jediná možnost kompletní repase všech pásů.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
hobbyrobot
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 02:00

#13 Příspěvek od hobbyrobot »

... kde asi kupuje elektroniku kasta lidí kterým opravdu na penězích nezáleží...
.
Třeba u firmy Bang & Olufsen
Ale je mi jasné, že někteří ze zdejších mudrců mi jistě obratem dokáží, že je to ta nejobyčejnější Čína a oni že by do výrobků téhle firmy nikdy, ale opravdu nikdy, ani klackem nešťouchli! :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

mi-ro píše:Odloupnutí čočky už nemá prakticky žádný vliv na barvu světla.
S tím jsem se naštěstí zatím nesetkal, ani netoužím. Stačily mi popraskaný ledky v sériovým spojení a nefunkční zdroj.
Ta koncepce podsvitu je vůbec technicky zvrácená i bez čínskýho pojetí "kvality".
Hobbyrobot: stránky mají sice naleštené pěkně, ale nedokázal jsem se proklikat a proappkovat k nějakým konkrétním nabídkám. Připomíná to leštěný stránky hifistů.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

hobbyrobot píše:Třeba u firmyBang & Olufsen
Sám jsi velký mudrc. Raději si ty stránky dodělej, aby k něčemu byly. Na atrapy jsou snad výstavy.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“