140cm úhlopříčka výměna podsvitu

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Janysek8
Příspěvky: 70
Registrován: 26 črc 2018, 02:00

140cm úhlopříčka výměna podsvitu

#1 Příspěvek od Janysek8 »

Zdravím do teď jsem měnil cca max 106 cm úhlopříčku, bez nějakých přípravků, ale 140 cm se mi už zdá být krapet moc. Existujou nějaké přísavky nebo tak něco, nebo to zvládáte bez nich? Mám obavu z prasknutí.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Pripravky existuji ale asi nebudou dostupne pro bezneho smrtelnika... je to takovy teleskopicky roztahovaci ramecek se ctyrma prisavkama ovladanyma tlacitkem. Kdysi se to objednavalo pres SAMS. na servis a bylo to pekne mastne co si pamatuju.... V domacich podminkach bych do toho bez pripravku urcite nesel.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#3 Příspěvek od decmen »

50" dělám normálně rukama, těch 55 udržíš taky . Měl jsem v rukách i 65", ale ten už byl ruplý v rohu. Stejně neprasknul, jen se prohnul a pěkně jsem ho odnesl .

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#4 Příspěvek od Syron »

To bych si nelajznul Jak říká můj spolužák, není čas na hrdinství. Dostal se mi do ruky Sony 55". Banalita, v jednom z Edge hliníkových profilů bylo asi 5-10 zuhelnatělých LEDek. Celkem jednoduchá výměna. Jenomže se někomu zdálo, že ušetří. Samozřejmě mu křupl displej. Takže si z TV vzal ten druhý pás, vytahal desky a bylo to všechno, co mu z TV zbylo. Nevím sice k čemu, ale ušetřil.

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#5 Příspěvek od kolkatikum »

decmen píše:50" dělám normálně rukama,
To je maximálne neprofesionálne. Na displeje mám prísavky, bez toho aby som sa ho dotkol rukami (tie prísavky treba len nájsť nieje to nič výnimočné a treba aj trochu rozmýšlať).

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Můžeš dát sem link na ty přísavky, rád bych viděl jak vlastně vypadají. Né že bych je chtěl kupovat ale jsem zvědavý. :wink:

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#7 Příspěvek od kolkatikum »

Ale veď nič to neni, chce to len trocha rozmýšlať a trocha skúšať, nič viac, zvolil som úplne to najjednoduchšie (plastové) mám v tom väčší cit ako s hliníkovými. čím väčší displej tým viac kusov, ale ja som ti vystačil vždy s dvoma do 55" uhlopr. displej sa mierne prehne, ale je to lepšie ako patlať sa s tým rukami. http://www.avelmak.sk/index.php?lm=638& ... icle=70426
(A aby som nezabudol tie moje majú cca 800 cyklov za sebou - a fungujú na 100%)

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#8 Příspěvek od decmen »

Nevim co je neprofesionalniho na rukach v chirurgickych rukavicich. To si beres prisavky i na 32" ???

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Víte jak vypadají obyčejné rukavice do tanečních? Nakoupil jsem kdysi hned 10 párů. No a v těch to dělám. Nejde o nějaký rozdíl ve špinavých a čistých rukách, ale i čisté ruce jsou prostě mastné a někde se to pak prostě nehodí. I ta velikost 55" lze rukama v bílém obalu dělat, ale přísavky jsou ta jednodušší cesta a hlavně musí být místo na rozborku, odložení a něco na zakrytí proti popelu z kamen. :lol:

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#10 Příspěvek od kolkatikum »

decmen píše:Nevim co je neprofesionalniho na rukach v chirurgickych rukavicich. To si beres prisavky i na 32" ???
vieš čo už áno od kedy ich mám (a zoberiem si jednu aj na 22" monitor). Ale mne je to v podstate jedno ako to robíš, keď ti to vyhovuje a nič si doteraz neroz.ebal tak ja nič nenamietam.
(a ja rukavice nikdy žiadne pri žiadnej práci či už v záhrade alebo na TV :-) NEPOŽÍVAM mne to strašne vadí keď mám niečo na rukách)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

kolkatikum píše:vieš čo už áno od kedy ich mám (a zoberiem si jednu aj na 22" monitor).
Jasně, pokud už je máš, tak je to jen o zvyku.
kolkatikum píše:...mne to strašne vadí keď mám niečo na rukách)
Jo, to musí být správný pocit, když ti při smrkání ujede ruka s kapesníkem, co? :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Prisavky funguju asi len na leskle panely?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Ne, fungují všude. Jen sem tam něco potom upadne, ale přísavky ne. :wink:

Uživatelský avatar
kolkatikum
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 109
Registrován: 15 říj 2018, 02:00

#14 Příspěvek od kolkatikum »

ale nie, to neni prísavka ako kuchyni keď si tam chceš zavesiť nejakú handru alebo uterák :-)
u tejto sa spodná časť pootáča o 90° vznikne tam nečo ako podtlak a aj sklo pod prísavkou je mierne v "jamke" funguje to dobre, som s tým spokojný (a nechcem sa opakovať kolkokrát som ich už použil :-) )
(odpoveď patrí rnbw, p32 ma predbehol).

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#15 Příspěvek od stanimir »

Pokud máš strach tak to dělej obráceně panelem dolů a sundavej plech s podsvícením.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“