Výběr přesného multimetru/dataloggeru

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Výběr přesného multimetru/dataloggeru

#1 Příspěvek od GeorgeB »

Momentálně vybírám ruční digitální multimetr s vyšší přesností, vícemístný displej s možností záznamu dat do paměti.
Své požadavky bych shrnul:
-zobrazení alespoň 20 000
-přesnost měření VDC: 0,001mV
-rozsah IDC 10A (s přetížením do 20A)
-záznam - datalogger do paměti-alespoň 5000hodnot
-rychlá reakce pípáku (prozváněčka)
-grafické zobrazení hodnot na displeji výhodou, né však nutností (graf naměřených hodnot)
-Dobrá čitelnost i ve vnějším prostředí (OLED displej vyhoví?)
-Bluetooth rozhraní velkou výhodou
-ostatní funkce jako má běžný multimetr (odpor, diody,...)
-Funkce MATH výhodou
-měření tranzistorů ani čítač ani kapacitu nevyžaduji.
-Vyžaduji normální PC program pro zobrazení naměřených hodnot a možnost exportu do tabulky. Pokud možno PC software v ceně (tuším, že Fluke má placený a drahý PC software :( )

Doplňkové funkce,které by potěšily:
-nastavení hranice prozváněčky (běžně bývá 20-30Ω, nastavitelné by se hodilo)
-indikace naměřené hodnoty akusticky (například měnící se frekvence zvuku v závislosti na naměřené hodnoty, nebo alespoň akustická indikace při překročení nastavené hranice (nastavit MIN/MAX hranice).
Pokud by tyto funkce multimetr neměl,tak by se mi hodilo, aby měl jednoduché sériové rozhraní a já si vyrobím dodatečné zpracování signálu a požadovanou akustickou signalizaci. Co jsme koukal, tak mývají multimetry IR vysílací diodu Tx a Fotodiodu jako Rx, ale komunikaci jsem nikdy nezkoumal.

Cenová hladina 12-20tic kč.

Prosím piště kdyžtak i vlastní zkušenosti týkající se samotných měřících přístrojů, ale i ohledně komunikace s PC nebo MCU.

Zatím můj favorit je Chauvin-arnoux CA5292BT (převlečený Metrix MTX3292B-BT), ale šanci vidět ho v reálu moc není,dokud ho nekoupím. Nebráním se ani bateriemi napájeným stolním multimetrům s odolnější konstrukcí.
Děkuji za názory.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#2 Příspěvek od ace_ventura »

Připojím se k tématu. Tebou uvedený neznám, tak jej nemohu posoudit. Mám doma Fluke 187 a 289, oba mi fungují s FVF. Software je sice trochu kostrbatý, ale funkční. Pokukuji také po DMM s bluetooth.

K tvému seznamu mohu dodat, že multimetr s OLED pro použití venku opravdu nechceš. Mohu s klidným svědomím říci, že takový U1273A je na ven nic moc. Osobně jsem jej musel polohovat, na přímém slunci nebylo skoro nic vidět. Odezva a čitelnost uvnitř je parádní.

Sw se k Flukáčům dá "najít" a kabel vyrobit, tím se dá obejít ta cena. To mám odzkoušeno. Mohu tedy případně i odzkoušet co bude třeba.

Třeba se najde i uživatel 121GW (EEVBlog) který poreferuje. Ten se mi zamlouvá kvůlu BT funkcionalitě a logováním na MicroSD. Třeba takový Owon B41T je na BT logování nepoužitelný - prý se při odpojení celý záznam vytratí...

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od GeorgeB »

Děkuji za odpověď.
Už jsem objednal francouze CA5292-BT, tak pak poreferuji. Dodací doba několik týdnů.
Líbí se mi, že splňuje prakticky všechny moje základní požadavky a USB kabel, Bluetooth rozhraní i software je v ceně. Má nabíjecí akumulátory a lze používat i při nabíjení.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“