DVD PRO2-MD 41973

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kicifras
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2006, 01:00
Bydliště: Slovensko,Košice

DVD PRO2-MD 41973

#1 Příspěvek od kicifras »

Prosím o radu!Po vložení disku(DVD,MP3.klasika)displej hlási NO DISK.Ak
posuniem suport s hlavičkou na koniec dráhy smerom od displeja ,tak potom bez problémov načíta a prehraje vložený disk.Vyčistil som hlavičku liehom,premazal vedenie suportu a ozubené kolečka pohonu ale vôbec to nepomáha.Teraz sa to javí tak,že z 10 vložení disku jeden až dvakrát ho načíta.P.S.ak načíta disk,tak ho aj bez problémov prehraje.
Ďakujem za prípadné rady Jesenský

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

A podari sa mu roztocit na dostatocne otacky? Mne tento robil to, ze sa pokusal dlho roztocit DVD a nakoniec to vzdal s napisom "NO DISC". Skus odpojit hlavny motor a pripojit ho na 3V zdroj (staci nejaky adapter), potom to vratit naspat a mozno to pojde :)

Uživatelský avatar
kicifras
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2006, 01:00
Bydliště: Slovensko,Košice

DVD PRO2-MD 41973

#3 Příspěvek od kicifras »

Ďakujem za odpoveď,najnovšie mi to číta všetky DVD,aj napálené,ale nechce čítať MP3aCD.Keď posuniem suport s hlavičkou smerom od displeja na koniec vodiacej dráhy,tak potom bez problémov načíta aj CD,MP3 a aj prehraje

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ked necita CD, tak moze byt laser v pazi. Su tam dva - jeden na CD a druhy na DVD.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od tibi »

a co tak pohnut s malym trimrom pri laseri?skusal si nastavit optimalny prud lejzra s tym trimrom.su tam dva jeden pre dvd a druhy pre cd.

Uživatelský avatar
kicifras
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2006, 01:00
Bydliště: Slovensko,Košice

#6 Příspěvek od kicifras »

Ďakujem za radu,skúsim Jesenský

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Urcite si oznac povodnu polohu a otacaj VELMI opatrne!

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#8 Příspěvek od zvaty »

Zdravím rnbw, jaký smysl má odpojit hlavní motor, napojit jej na externích 3V a potom opět vrátit na jeho původní napájení?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Hlavny motor totiz nie je brushless motor ale obycajny smejd podobny (ak nie uplne rovnaky) ako na vysuvanie suflika, ktory nie je urceny na trvalu prevadzku. Po case sa komutator zasvini a potom to nefunguje. Ked sa to poriadne pretoci, tak to chvilu vydrzi.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#10 Příspěvek od zvaty »

No, mechanicky komutovanej je. Když jsem nedávno zkoušel funkčnost takového motorku v DVD protočením, tak se mi DVD zázrakem zpravilo, no ale teď vidím, že to nebyly čáry ani kouzla, ale náhodně jsem očistil kartáče.........kdybych to věděl, tak jsem ho protočil hruběji a pro jistou ho propláchl izopropanolem. Jenže já sázel na vyhřáté SMD od pohonu a tak jsem letoval spoje, i když nevypadali tak špatně.
Dík za vysvětlení

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Tiez som sa to dozvedel az potom, ze vraj su tieto smejdy s touto chybou v servise stale.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “