Kamery Hikvision

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rabbit-ko
Příspěvky: 38
Registrován: 25 čer 2009, 02:00

Kamery Hikvision

#1 Příspěvek od Rabbit-ko »

Ahojte.Mam kamery 5x DS-2CD2045FWDI a 1x DS-2CD2055FWDI, NVR: DS-7608NI-K2/8P. Kamery nahravaju v slucke. Na kazdej kamere mam zapnutu detekciu pohybu a zonu prekrocenia nakreslenej ciary. Vsetko som nastavoval vzdy pre kazdu kameru zvlast.

Kamery 4Mpx funguju ok co sa tyka detekcie pohybu aj detekcie prekrocenia ciary. Pri kamere 5Mpx je to uz o niecom inom ta mi pride straaasne citliva. Za minutu mi pride aj 6upozorneni pricom sa nic na obraze nepohne. Minimalizoval som zony pohybu na 10% v obrazu (ziadne konare, kriky... len hlina a trava) ale aj napriek tejto uprave to vecer posiela upozornujuce spravy ako na beziacom pase. Zaujimace ze detkcia prekrocenia ciary funguje OK.
Citlivost detekcie pohybu v NVR-ku je nastavena na kamerach 20% menej to uz nejde
Co s tym?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Mám stejnej problém, reaguje na pohyb trávy. Jedině vybetonovat. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Detekce obrazu je pro alarm nepouzitelna, spusti to kdejaky ptak nebo hmyz letici kolem apod.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Taky babouci rádi táboří na objektivu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

a zařadit do výstupu videosignálu dolní propust? nebo mírně rozostřit objektiv? Kočku to stejně vždycky zachytí, ale čmeláka už by to mohlo ignorovat.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Crifodo píše:a zařadit do výstupu videosignálu dolní propust?
Hmm a kam při LAN či WiFi přípojení?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
volmet
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2016, 02:00

#7 Příspěvek od volmet »

V noci môže byť v obraze viac šumu ako cez deň. Tiež vďaka IR led vidno poletovať viac prach, hmyz, dážď...ako vo dne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Tato funkcia je hracka. Preto ma kazdy seriozny alarm vlastne snimace pohybu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Neni to spatne na usetreni zaznamove kapacit HDD. Pokud se nic nedeje, nenahrava. Ale na alarm je to naprosto nepouzitelne, je velke mnozstvi pripadu kdy se to spousti a nema cenu je tady vsechny vyjmenovavat.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#10 Příspěvek od helios »

Podľa mojich skúseností sú najčastejšie príčiny spúšťania: pavúk a jeho pavučiny, nočný šum v obraze, sneženie, dážď, vietor, vtáky, netopiere, pohyb konárov a mnoho ďalších príčin. Táto funkcia je nepoužiteľná pri potrebe spoľahlivej detekcie pohybu.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od petula »

od února mám v provozu 2 kamery DS-2CD2785FWD, používám také detekci změny obrazu ve vymezené oblasti obrazu. Nastavil jsem citlivost dolů a alarm se objevuje jen při silnějším větru, když se hýbou větve keřů, nebo přiletí pták. Na pohyb stonků trávy, hmyz ap. se alarm nespustí. Myslím, že to může být firmware, záleží asi na typu kamery.

Když už tu je ale zmínka o detektorech, vedle kamery mám ještě PIR detektor zakoupený letos v Hornbachu a vyrobený v Holandsku. Ten by měl reagovat na IR. Jenže jsem zjistil, že reaguje nejen na IR, ale také na pohyb větví stromů ... Udělal jsem pokus, vzal jsem 4m dlouhou dřevěnou lať, schoval jsem se za roh a lať jsem zpoza rohu vystrčil před PIR detektor. Lať byla asi 3m vzdálená od PIR detektoru a spustila alarm.
Pak mám ještě další PIR detektor, též z Hornbachu, ale Made In China, který opravdu reaguje jen na IR. Na pohyb dřevěné latě, třebas i jen 1 metr vzdálené před detektorem, nereaguje.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“