Převodník z TTL klávesnice na USB

Simulátory elektronických obvodů, a potíže a zkušenosti - aneb "někdy se hotový obvod skutečně chová tak, jak simulátor předpověděl..."

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miky888
Příspěvky: 9
Registrován: 03 bře 2020, 01:00

Převodník z TTL klávesnice na USB

#1 Příspěvek od miky888 »

Dobrý den.
Hned v úvodu se omlouvám, ale jsem začátečník a potřeboval bych poradit se zapojením.
Máme tuto klávesnici(viz obr. č1) kterou bych potřeboval připojit do USB(jedna se o EET a komunikaci mezi klavesnicí a pokladnou).
Od výrobce mám k dispozici pouze dokument, který také přikládám do přílohy(keyboard_protokol.docx).

Zakoupil jsem pro převod mezi TTL a USB tento převodník: https://cz.rs-online.com/web/p/vyvojove ... %3Atrue%7D

Po připojení kabelu do PC je vytvořený COM port, ale klávesnice bohužel nefunguje a není možné zapisovat do textového souboru. V příloze ještě také zasílám fotografii zapojení s danými kompomenty.

Ještě jednou se omlouvám za moje chybné uvažování, ale jsem opravdu začátečník a potřeboval bych poradit co tím.

Velice Vám předem děkuji za ochotu.
Přílohy
Keyboard_Protocol.pdf
(42.01 KiB) Staženo 1518 x
obr_c_2.jpg
obr_c_1.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Musis upravit ten prevodnik - na spicku namiesto TX pripojit 3,3V pre napajanie klavesnice.

Dalej budes potrebovat nejaky program, ktory porozumie datam z klavesnice.

Uživatelský avatar
miky888
Příspěvky: 9
Registrován: 03 bře 2020, 01:00

#3 Příspěvek od miky888 »

Dobrý den.
Děkuji za odpověď. Mám ještě objednaný tento převodník: https://www.hwpro.cz/oc/index.php?route ... C+FT232RL+

Není tedy možné, aby data z klávesnice byly zapisovány rovnou do textového editoru?

Děkuji!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Pojde to akurat do terminalu a to v tom tvare, ako je napisane v specifikacii.

Keby si to chcel pouzivat ako klavesnicu v inych programoch, tak potrebujes SW emulator klavesnice. Nieco podobne sa pouziva k citackam ciaroveho kodu, akurat tie posielaju priamo cisla. Tu potrebujes navyse dekodovat ten datovy paket.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

a musí to být ta divná klávesnice ??
nestačilo by koupit normální numpad ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

OT proč to máš OK ve sledovači ? nemohu zobrazit ... Pls , jak se to jmenuje s kuličkou ? dík

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Ja mel kdysi podobny keypad s jackem a jakymsi podivnym komunikacnim protokolem. Nejjednoduchsi nakonec bylo vyhodit veskerou elektroniku a dat tam mcu s klasickym PS2 vystupem. Fungovalo to vzdy a vsude bez nutnosti dalsiho sw ktery by se musel porad upgradovat a udrzovat v chodu a mohl jsem si jednoduse na tlacitka namapovat co jsem chtel.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#8 Příspěvek od dobrman »

numpad používám spolu s prg HIDMacros, kde jdou přemapovat klávesy jak je třeba (i celý klávesový zkratky). Mám to k Photoshopu a pohoda.
Možná že by stačilo použít ten prográmek a tu "podivnost" namapovat na čísla a písmena
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

BOBOBO píše:OT proč to máš OK ve sledovači ? nemohu zobrazit ... Pls , jak se to jmenuje s kuličkou ? dík
Bořku, zkus teď přeložit na co jsi se ptal . . .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Jak se nadává této čísloklávesnici s myškuličkou .

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#11 Příspěvek od patrikvarga »

@BOBOBO
trackball keyboard ?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#12 Příspěvek od ok1hga »

nevím na kterou se přesně ptáš,
ale určitě myslíš numpad trackball

nebo i tohle . . .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

BOBOBO píše:Jak se nadává této čísloklávesnici s myškuličkou .
Kdybys misto vymejsleni detinskych nazvu kterym nikdo nerozumi poslal fotku to co chces, udelal bys mnohem lip. Kdyz uz tedy odmitas vec nazvat tak jak se jmenuje.

Uživatelský avatar
miky888
Příspěvky: 9
Registrován: 03 bře 2020, 01:00

#14 Příspěvek od miky888 »

Potřebovali bychom použít tuto klávesnici, protože je k tomu normálně připojená tiskárna štítků. A zároveň by se nám libilo touto klávesnici obsluhovat EET pokladnu/terminál kde by se tiskly EET účtenky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Rekl bych, ze na rychle zadavani cisel to ma dost pitome rozlozeni tlacitek.
Bude se s tim blbe delat a budes sekat hodne chyb, coz u EET neni uplne idealni.
Ja mam napriklad na lab. zdroji takovouto pitomost a rozhodne z toho nadseny nejsem. Vazne premyslim ze to z panelu vyriznu a nahradim normalnim rozmistenim 4x4.
Přílohy
sss.JPG

Odpovědět

Zpět na „Simulátory a simulace obvodů“