zvýšení počtu v/v portů mikročipu PIC_pomozte_pls

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
runer
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

zvýšení počtu v/v portů mikročipu PIC_pomozte_pls

#1 Příspěvek od runer »

potřeboval bych nějak zvýšit počet portů u mikroprocesoru PIC
nevíne PROSIM někdo jak na to????

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Už ti tady na to bylo zodpovězeno, pokud chceš větší počet I/O portů, musíš použít jiný PIC s více porty.
Ještě doplním, pokud to je to možné, použít některý port jako vstupní i výstupní zároveň, ovšem záleží na programu, jak to vychází časově. Také je možno ušetřit porty tím, že nepoužiješ multiplexní displej, ale data pro displej poženeš do posuvného registru se střadačem. Používám 4094.
Naposledy upravil(a) jezevec dne 20 lis 2006, 11:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

To ako chceš prerobiť mikroprocesor???? :lol:
Tak ako píše JEZEVEC použi iny typ procesoru

Uživatelský avatar
runer
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od runer »

jo ok... já chtěl jen vědět jestli to nejde jako u 8051 nějakym IO, takže asi nejde...ok díky

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Když by bylo nejhůř, můžeš použít třeba 8255 (to je známý osmibitový tříporťák, který dovoluje nastavit dva porty jako vstupní či výstupní, třetí klidně rozpůlit a půlkou tahat vstup a půlkou výstup, nastavovat jednotlivé bity řídicím slovem.... jen, když se ti vejde do programu jeho obsluha.
Ale fakt jen, když bude nejhůř. Sice 24 široce programovatelných drátů je fajn, ale obvod je spíše muzeální a pažravý.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#6 Příspěvek od meno »

Na túto ozázku som ti uz minule odpovedal ! Integráč proste neprerobíš ! Použi sériový prenos údajov alebo multiplexor. Alebo použi PICku s viac vstupmy. Veď napríklad keď treba pripojiť niekoľko (3-a viac) 7seg. displejov tak sa používa multiplexné zapojenie! Len pri 4 7seg.(hodiny) a ku každej dekoder tak by si potreboval 16 výstupov + vstupy na nastavovanie tak na to by ti nevystačil asi žiaden jednočip !!!

:D :D :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Hill píše:Když by bylo nejhůř, můžeš použít třeba 8255 (to je známý osmibitový tříporťák, který dovoluje nastavit dva porty jako vstupní či výstupní, třetí klidně rozpůlit a půlkou tahat vstup a půlkou výstup, nastavovat jednotlivé bity řídicím slovem.... jen, když se ti vejde do programu jeho obsluha.
Ale fakt jen, když bude nejhůř. Sice 24 široce programovatelných drátů je fajn, ale obvod je spíše muzeální a pažravý.
copak obsluha, ale spíš řízení... 8 datových bitů, 3 řídicí... dnes je jiná doba :roll:
když jsem byl mladý, ...ý, odvážný, dodělával jsem destičku s 8255 do švédského počítače Facit DTC, od kterého jsem neměl schéma ani znalost architektury... hledal jsem volné porty metodou OUT xy...zhavaruje? tak další :lol:
mělo to jednu zvláštnost: nakonec to fungovalo!

Uživatelský avatar
MiLe
Příspěvky: 123
Registrován: 18 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od MiLe »

dalo by sa aj s PCF8574 - Remote 8-bit I/O expander for I2C bus
Ale podla mna lepsie riesenie by bolo PICko s vacsim poctom I/O

Odpovědět

Zpět na „Poradna“