Stařecká hašteřivost - test

Tady si vyzkoušejte tvorbu témat a použití bbkódů, tagů, upload fotek

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Stařecká hašteřivost - test

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Používám termín stařecká hašteřivost, i když se nabízí i jiné termíny a hlavně věk nehraje roli. Už asi půl roku si píšu poznámky, ale bez prvního testu to nedám dohromady. Kdo se neudrží a odpoví, ten ví, co dělá. Kdo se jen poučí, udělá hlavně něco pro sebe. Ale i pro EB.

Možnost úpravy vyhrazena. Prezentováno za účelem dalšího sběru dat.

Takže zmíněný test:
  • 1. Napadne váš názor, i když netvrdíte, že je správný, pouze prezentuje svůj vlastní názor jako pravdu?

    2. Nenapíše svůj názor zakončený tečkou, ale otazníkem? Pokud odpovíte, bude pokračovat další otázkou?

    3. Používá argumentační klamy (fauly)? Třeba že zapomněl otázku?

    4. Chytá vás za banální slovíčka, nedrží se hlavního tématu, jen si hledá záminku k další OT debatě?

    5. Používá nedefinované či vymyšlené termíny a diví se, že je neznáte? Naznačuje vám přitom, že tohle přece ví každý?

    6. Je přesvědčen o své nadlidské inteligenci a zásadně o sobě nepochybuje?

    7. Musí mít poslední slovo s výjimkou slova "souhlasím" nebo "omluvám se, spletl jsem se"?

    8. Klade řečnické miny za účelem vyprovokovat debatu, kde následně platí bod 1-7?

    9. Totálně postrádá smysl pro humor, naopak se rád posmívá a rád popichuje?

    10. Číhá a rád opravuje vaše drobné chyby dřív, než si toho všimnete? Neumí to napsat jako člověk, že jste udělal chybu, ale chová se spíš jako pedantský učitel?

    11. Je z jeho reakcí cítit pomstychtivost nebo uraženost?


    Je nutno splnit několik bodů, jeden bod určitě nestačí.


    ZÁVĚR (přečíslováno):

    20. Pokud tímto stanovíte diagnózu, "vycouváte z ringu" a zanecháte debaty s tím, že je zbytečná, je šťastný a má potřebu něco "dodat"? Nemusí to být hned, nese si to v sobě a vrací to postupně v dávkách? TREFA A GRATULUJI!

    21. Pokud stanovíte diagnózu, "nevycouváte z ringu", ale naopak pokračujete v nesmyslné debatě či máte potřebu něco "dodat", vracíte se do bodu 1 a diagnóza platí i pro vás.
Ale vždycky je ještě šance, že všechno je jinak.

EDIT: Trošku po zkušenostech upraveno.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 12 led 2023, 15:45, celkem upraveno 9 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Zdeňku, napřed jsem nechápal smysl tohoto vlákna. Napadlo mě, žes zkusil trávu a potkal "psychiatrickou můzu", ale pak jsem otevřel vlákno "Koronavirus II a už je mi to jasný.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Já spíš nabyl dojmu, že cílíš kamsi na Valašsko ... nebo občas možná i do Jesenice u Práglu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

ZdenekHQ píše: 9. Pokud tímto stanovíte diagnózu, "vycouváte z ringu" a zanecháte debaty s tím, že je zbytečná, je šťastný a má potřebu něco "dodat"? Nemusí to být hned, nese si to v sobě a vrací to postupně v dávkách? TREFA A GRATULUJI!

10. Pokud stanovíte diagnózu, "nevycouváte z ringu", ale naopak pokračujete v nesmyslné debatě či máte potřebu něco "dodat", vracíte se do bodu 1 a diagnóza platí i pro vás.
:potlesk:
. . . myslím, že adeptů na "diagnozu" je tady víc.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Milan121 »

Jako mopslík bych tu pětku navrhl upravit - že i všeobecně známé termíny neznáte.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

Zdenku, není od tebe hezké takhle ošklivě označit některé chronické diskutéry. Vrozená slušnost (nebo připosranost) mi nedovoluje je přímo jmenovat. Ale mám obavu, že právě ti se v tom stejně nepoznají.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR píše:že cílíš kamsi na Valašsko ... nebo občas možná i do Jesenice u Práglu
No a z Valašska do Prahy, případně Jesenice se jede kudy? Přes Třebovou :twisted:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#8 Příspěvek od danhard »

Souhlasím se Zdenkem :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:
EKKAR píše:že cílíš kamsi na Valašsko ... nebo občas možná i do Jesenice u Práglu
No a z Valašska do Prahy, případně Jesenice se jede kudy? Přes Třebovou :twisted:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

jezevec píše:...napadlo mě, žes zkusil trávu a potkal "psychiatrickou můzu"
Tak trávu si nechávám na dobu, až mně bude fakt zle, takže jsem ji dodnes nezkusil. Ale někdy už mám pocit, že bych ji opravdu potřeboval... :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dík, doplňuji data. Je to poučné.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#12 Příspěvek od microlan »

Na koho reaguješ?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je obecné poděkování. Něco jako poučení z krizového vývoje. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

to znám můj švarky je toho učebnicovým příkladem, když mě vzácně pozve na pivo (máme covid tož už moc ne) tak to má skrytý cíl a záměr: sekýrovat za kdejakou cipovinu, přít se a vyvrácet prokázaná vědecká paradigmata no já mu to většinou toleruji páč je v penzi, je to ing. strojař konstruktér leč někdy mě berou všichni rohatý :(
Naposledy upravil(a) konosuke dne 03 zář 2020, 15:15, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Copak penzionovanej ing. strojař ...
Ale penzionovanej ex-policajt, kterej předtím, než v půlce 70. let vstoupil do SNB, dělal pár let výpravčího u (tehdejších) ČSD, to je dílko ...manuálně zručnej je asi jako většina dnešních ajťáků, ale v momentě, kdy mu chcete ukázat rozumnější postup ať už z hlediska přesnosti nebo aspoň pracnosti, když už ne přímo vhodnosti - JE ZLE, to se totálně zabejčí a příchozí člověk je v ten moment absolutní nepřítel, protože ON TO PŘECE MUSÍ VĚDĚT LÍP, TAK CO SE MU DO TOHO SERETE ... Nejvýživnější situace nastávají v momentě, kdy se takovej člověk rozhodně učunit v rámci svojí rodiny/domácnosti nějakou manuální práci, kterou v životě neviděl, maximálně o ní slyšel v TV pořadu Přemeta Podlahy = sekání trávy kosou, řezání dřeva na cirkulárce, zedničení, nějaký drobnější kutilství se dřevem nebo kovem, nedej Pámbu nějaká elektrika ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... a ten zkušenější člověk dorazí zrovna v momentě, kdy se takovýmu "takykutilovi" zrovna podařilo spáchat nějaký extra zvěrstvo, za jaký staří majstři vyhazovali z dílny - třeba vyštípnout ostří dláta nebo hoblíku o hřebík, zaseknout kosu opakovaně špičkou do drnu nebo dokonce do kamene/obrubníku nebo vyhřát zuby na kotouči cirkulárky do modra, až se z řezanýho polena valí dým jak z natuzenýho dýzláku.

Sebemenší zmínka, že dotyčnej kutil by "... to měl zkusit trošku jinak..." má za následek reakci podobnou kontaktu roztavenýho sodíku nebo lithia s vodou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Na vyzkoušení“