Silná koroze v troubě

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

Silná koroze v troubě

#1 Příspěvek od marat »

Zdravím chlapi,

hele je normální, že v 10let staré Elektrolux troubě EOB68200X všechno brutálně koroduje?
Horní spirála je skoro shnilá na výměnu, pojezdy už jsou zkorodované tak, že skoro nepojezdujou, vrtule ohřevu taky.
Manželka jí tedy používá tak 2x-3x týdně, ale zase jí poctivě pucuje.

Díky
Přílohy
trouba.jpg

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

je
naše MW LG to samý, doporučuje se šťáva z citronu :?:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Asi ji pucuje až moc poctivě něčím agresivním. :D

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Nezavaruje v tom pres leto? Je pravda ze uz jsem mel v rukach multifunkci Whirlpool u ktere se korozi doslova rozpadala vrtule horkovzduchu a pruzina co ji drzela na osce pohonu tam jiz nebyla, musel jsem bastlit...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

To je dané výrobcem.

Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od marat »

Pucuje ji normálně, jenom houbičkou s eko saponátem na mytí nádobí. Nic agresivního.
Nezavařujem. Vyrábí tam buchty a pečený kachny...:D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

nebo vodní roztok soda bicarbona (jedlá) důležité je ovšem po té mokré očistě nechat pootevřená dvířka
PS. v případě grilovací garden party se prostě natáhne z kuchyně voknem prodlužka ale jen s nulákem
Přílohy
schránka.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

konosuke píše:...doporučuje se šťáva z citronu :?:
Právě kyseliny a ovocné šťávy rezavění podstatně urychlí. Po čištění by se měl povrch neutralizovat. Máti pekla buchty na nízkém plechu a štávy občas kapaly do trouby. Postupně narušily smalt, pak se objevila rez a za dva roky byl spodek trouby jako po zásahu z brokovnice. K poškození navíc přispělo čištění připálenin pískem na nádobí a vodou, případně drátěnkou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Také hlasuji pro zbytečné odmaštění .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Já jsem věděl, proč jsem si v nový kuchyni nechal sporák Elektrolux z půlky devadesátek. Má už sklokeramiku a hlavně nerezovou troubu a vrtulu taky. Akorát venku kolem ovládacích čudlů toho není už moc vidět. Nerez snese vše, dokonce i Mefisto, který když se nastříká na hliník pekáč od Remosky, tak to začne šumět. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#11 Příspěvek od samec »

asi tam pečie kyslú kapustu

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#12 Příspěvek od kovka »

Mám podobnou zkušenost s Elektroluxem, uhnilý stínící plech před horním tělesem, co brání teplu z rozpáleného těleso sálání na dveře.
Pokud tam nebyl,teplem se prověsilo těsnění a unikalo teplo ven s troby na knoflíky.
Doplnil jsem nerezové držáky a těsnění zajistil silikonem.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Je fakt, že u starých sporáků bylo pokovení kvalitnější. Fiko-Končar 2E21 (1986) byl po 20 letech v tak dobrém stavu, že jsem ho ještě prodal. Žádná rez ani poškození smaltu, pouze se měnily 2 plotny.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Achab píše: Fiko-Končar 2E21
Ten máme doma taky. :D Byl tu po předchozím majiteli, kterej vyznával zásadu, že čistit cokoliv je na nic. Takže po několikaterým vyčištění Mefistem je skoro jako novej, teda po vzhledové stránce. Sice mu už nefungují dvě plotny a vrchní spirála v troubě, ale to nevadí. Používá se tak dvakrát za měsíc.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#15 Příspěvek od kejki »

10 let při takovém provozu je hodně. Teď, co dělají ty s produkcí páry, to umírá na rez po záruce.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“