Osciloskop s logickým analyzátorem

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TomasH
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2020, 02:00

Osciloskop s logickým analyzátorem

#1 Příspěvek od TomasH »

Zdravím, poohlížím se po osciloskopu a hodilo by se mi trochu zúžit nepřeberné množství typů na trhu.
https://cz.farnell.com/c/testovani-mereni/osciloskopy
Nevypíšu tady určitě všechny parametry, spíše by mě potěšilo doporučení, jakou značku spíše ano a jakou spíše ne, příp. na co jiného, co jsem nezmínil, si dát pozor. Hledám spíše mnohostranné využití, čili spojité i digitální signály. Ve spojité oblasti by bylo fajn, kdyby zvládl kmitočty alespoň FM rádia. Určitě chci kompletní autonomní stroj (ne krabičku k PC). A určitě chci funkci logického analyzátoru alespoň 8bit (dekódování běžných protokolů potěší). Počítám tak s cenou tak 15 - 25 tis. Kč.
Přiznám se, že se mi nepovedlo dohledat významový rozdíl mezi kategoriemi v e-shopu Farnell "Osciloskopy pro Digitální Signál" a "Osciloskopy pro Smíšený Signál", jelikož i v kategorii "pro digitální signál" jsou skopy se vstupy pro signály spojité.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

LA v osciloskopu je naprosta blbost. Kdo nekdy zkusil ovladani mysi a klavesnici na velkem monitoru a cudlikoidni sudlani na pidiobrazovce osciloskopu, da mi zapravdu. Pokud k tomu nemas opravdu dobry duvod, zapomen na to. Jsou osciloskopy kde se da pripojit mys a maji i velkou obrazovku, ale tva zamyslena cena by musela byt v dolarech. A ani tak jsem osciloskop treba s 27´ displejem nevidel.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Jak nemám rád jakýkoliv měření přes PC, tak o logickým analyzátoru si to nemyslím. Výhoda velké široké obrazovky a pohodlnýho ovládání převládá. Navíc za schopnost demodulování kde čeho nemusíš platit výrobci, ale jen třeba nainstaluješ novej plugin, nebo novější verzi ovládacího softu.

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#4 Příspěvek od zdenekxxx »

Já jsem si před mnoha lety zakoupil tento čínský logický analyzátor Zeroplus LAP-C(16032) a byl jsem s ním spokojený. Cenově to vyšlo velmi dobře. Použil jsem jej ale jen párkrát. Důležitý je počet vstupů, osm je často málo.

http://www.zeroplus.com.tw/logic-analyz ... uct_id=253

podívej se na video, jestli by ti práce s ním vyhovovala.

https://www.youtube.com/watch?v=236vWYhocOU

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Jo, ten mam taky. Az na drobne mouchy je celkem v podode.

Uživatelský avatar
TomasH
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2020, 02:00

#6 Příspěvek od TomasH »

Díky za názory, zvážím. Popravdě nemám rád, když k bastlení potřebuju PC, ale uznávám, že v případě LA to má určitě spoustu výhod.
Teď je otázkou, jaký bude cenový rozdíl skopu s LA a bez LA při jinak stejných nebo podobných parametrech. Jestli to bude pár tisíc, tak už si je radši doplatím.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Radeji tech par tisic investuj do lepsiho osciloskopu. Jednoduchy LA koupis za 2 kila. LA neni jako treba kdyz do osciloskopu nekdo prida spektralni analyzator jen SW zalezitost, musi tam byt i nejaky HW, za ktery zaplatis, ale bude to podobne nepouzitelna jako zminena FFT analyza. Za nekolik tisic uz koupis slusny LA.

Uživatelský avatar
TomasH
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2020, 02:00

#8 Příspěvek od TomasH »

Jasně a nějaké doporučení, na které výrobce se dívat a na které raději moc ne? Zatím mám v merku Siglent SDS2xxxX.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Osciloskopy kolem 25k se tu resi neustale. Pohledej.
Za ty prachy to nebude nikdy zadna velka hitparada.
Ja radeji koupil starsi Lecroy s radove lepsimi parametry.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“